כל מה שרציתם לדעת על רזי ברקאי (תמונת AVI: mako)
אנשים | תמונת AVI: mako

נראה שסערת רזי ברקאי וגל"צ, שהוצתה בעקבות ההחלטה לקצץ את תכניתו של הראשון לטובת תכנית בהנחיית אראל סג"ל, פגעה לאנשי התקשורת הישראלית בנקודה רגישה  - והברנז'ה כמרקחה. להזכירכם, ברקע המחלוקת בין ברקאי לגל"צ עומדת הביקורת שספג לאחרונה השדר על ההשוואה בין משפחות ששכלו את בניהן בקרבות צה"ל למשפחות מחבלים.

בין העיתונאים שיצאו להגנתו של ברקאי ביממה האחרונה ניתן למנות את רביב דרוקר, שהתבטא כנגד האופן שבו סיקרו את הפרשה ב"ידיעות אחרונות": "יש עוד חבר כבוד ברשימה השחורה של ידיעות. רזי ברקאי. כבוד במובן שכבוד לי להיות איתו באותה רשימה. ברקאי מתח ביקורת קשה על העיתון בשנים האחרונות ומאז כל נפילה באחוזי ההאזנה אליו היא כותרת גדולה. עכשיו העיתון והאתר כותבים בהבלטה ובאובססיביות על 'פרשת רזי ברקאי'. בטח ממש הזדעזעו שם ממה שהוא שאל".

יש עוד חבר כבוד ברשימה השחורה של ידיעות. רזי ברקאי. כבוד במובן שכבוד לי להיות איתו באותה רשימה. ברקאי מתח ביקורת קשה על ...

Posted by Raviv Drucker on Monday, February 8, 2016

כתבת גל"צ לענייני משטרה, הדס שטייף, קראה לברקאי להישאר בדף הטוויטר שלה: "העולם לא שייך רק לצעירים. המבוגרים היו צעירים הצעירים יהיו מבוגרים. בחיים רוכשים חוכמה ורגישות, לא באקדמיה. רזי ברקאי - גל"צ היא הבית שלך. תישאר". אפילו יריב אופנהיימר, מנכ"ל "שלום עכשיו", הליץ יושר על ברקאי בטוויטר: "רזי ברקאי הוא נכס לעיתונות. לא בגלל דעותיו, אלא בגלל מקצועיותו. מעולם לא עשה הנחות, לא לשמאל ולא לימין. זאת טעות אדירה לגרום לו ללכת".


נורית קנטי, עורכת התכנית "מה בוער", כתבה בלילה כי "מתה על רזי ברקאי", ואמרה ש"לא נראה לי שניתן למצוא בכל התעשייה טאלנט בסדר הגודל שלו שלאנשי 'אחורי הקלעים' שמסביבו כל כך נעים ומרגש לעבוד איתו".

אני מתה על רזי ברקאי. לא כי אני העורכת שלו. אני העורכת שלו, כי אני מתה עליו. איזה כיף זה לקום בבוקר, בשעה מוקדמת, שאפילו...

Posted by Nurit Canetti on Wednesday, February 10, 2016

מפקד גל"צ ירון דקל, מצידו, שלח הבוקר (ה') מכתב התנצלות להוריהם של חללי צה"ל אורון שאול והדר גולדין בעקבות ההתבטאות של ברקאי. דקל צייץ שלשום כי "השוואה בין הורים שכולים להורי מרצחים בני עוולה מכאיבה ומקוממת ואינה במקומה. רזי ברקאי שדר ותיק ומקצועי ואין מקום לעליהום בשל ביטוי לא מוצלח".

והנה עוד כמה התייחסויות לפרשה:


ניסוח ירוד אך אופייני. ״המגיש הימני״ לא ראוי שיזכירוהו בשמו למרות שיש לו ניסיון עיתונאי שלא יהיה לכותב הפוש הזה גם בעוד ...

Posted by ‎עמית סגל Amit Segal‎ on Wednesday, February 10, 2016