אהוד יערי (תמונת AVI: אור גץ, חדשות)
בפרשנות | תמונת AVI: אור גץ, חדשות
"שוחחתי עם דנה וייס הבוקר והיא אמרה לי שהיתה לה התנצלות שלא כל כך התקבלה על דעתה. אני מקווה שאהוד יערי יתנצל התנצלות ראויה כי זה מגיע לדנה. אני לא חושבת שזה צריך להיות בשידור אלא פנים אל פנים באופן רציני" - כך אמרה היום יו"ר חדשות 2, תמי רווה, בתוכנית "נכון להבוקר" עם ניב רסקין בגל"צ.

רווה תקפה את הפרשן לענייני ערבים של חברת החדשות, אהוד יערי, לאחר העימות בינו לבין העיתונאית דנה וייס בתוכנית "אולפן שישי". "זה מאוד חמור. האמירות של יערי אינן במקומן. מדובר בעיתונאית מאוד יסודית מאוד מקצועית ומאוד מוערכת, דנה וייס, שלא אומרת דברים בלי שהיא בודקת אותם קודם וחוקרת אותם. להתנפל עליה בצורה כזאת זה בהחלט לא מכובד", אמרה רווה.

וייס הציגה ב"אולפן שישי" הציגה את זווית ראייתה על גל הטרור ובין השאר החלה לומר כי "הסיפור הזה של האסלאם מול המערב היא פרדיגמה לא נכונה. יש לחלק את העולם למתונים חפצי חיים, מול קיצוניים שהמטרה אצלם מקדשת את כל האמצעים - זה קיים לא רק באסלאם, זה קיים בכל הדתות - בנצרות, וגם ביהדות".

יערי לויס: "אני ממש מעריץ את המומחיות שלך בכל נושא שעומד לדיון... כדאי לך שתתעמקי קצת ותבדקי את הנתונים".

ויס: "אני ממש מתנצלת שהעזתי לדבר בתחום הזה. אני באמת אדבר רק על עניינים נשיים".

יערי: "כדאי שתתעמקי קצת ותשמעי עוד צדדים על הבעייתיות שיש בזה... וגם את הנתונים כדאי לבדוק כמה מהאנשים שהלכו לפיגועים בחצי שנה האחרונה..."

ויס: "למה אתה חושב שלא בדקתי?"

יערי: "כי ככה זה נשמע לי".

ויס: "רק מה שאתה בודק זה בסדר".

לאחר שהמגיש דני קושמרו ניסה להעביר את השאלה לרוני דניאל אמר יערי לויס: "נעשית יאכנע".

ויס: "בסדר, אני היאכנע של הפאנל".

רווה התייחסה לעימות ואמרה כי ייתכן שיערי היה אומר את הדברים גם לחבר פאנל גבר, אבל "אולי הוא היה אומר את זה בטון יותר מינורי. ביקשתי מהמנכ"ל אבי וייס להעמיד את יערי על חומרת הדברים. ביקשתי אותו גם לדבר עם האנשים האחרים עם הפרשנים והעיתונאים להעמיד אותם על חומרת הדברים שלא נראה דברים חוזרים כאלה".

הקטע המלא:

הכתבה פורסמה במקור באתר "The Marker".

כתבות נוספות מ"The Marker":