גאולה אבן-סער תהיה מגישת המהדורה המרכזית של תאגיד השידור הציבורי "כאן" - כך הודיע היום התאגיד. אבן- סער, עיתונאית ומגישה ברשות השידור מזה 26 שנה, מגישה כיום את "המוסף" בערוץ הראשון.

לפני כ-20 שנה, בעת שהיתה בת 25 בלבד, נבחרה אבן-סער להוביל את מהדורת "מבט" של ערוץ 1. ואולם לאחר מכן הוחזר חיים יבין להגשת המהדורה, ואבן-סער עברה להגשת "יומן" ותוכניות נוספות. היא יצאה לחופשת לידה בנובמבר האחרון, ועד אז הגישה את תוכנית הראיונות ״המוסף״ בערוץ הראשון. על החוזה עם התאגיד היא חתמה בנובמבר האחרון.

אבן-סער תגיש לבדה את המהדורה. בכך תצטרף ליונית לוי בחדשות 2 ותמר איש-שלום בחדשות 10, ויהיו בישראל שלוש נשים שמובילות לבדן את המהדורות המרכזיות. זאת בנוסף למגישות בכירות במהדורות סוף שבוע, בהן אילה חסון, דנה וייס ואושרת קוטלר.

אבן-סער היא רעייתו של השר לשעבר גדעון סער, ששואף גם להנהגת הליכוד והמדינה. המינוי הנוכחי עשוי ליצור ניגוד עניינים אם תאלץ לסקר או לראיין את פעילותו או מתחריו הישירים. בכל מקרה, מינויה של אבן-סער עשוי להגביר את המוטיבציה של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לפעול נגד התאגיד - מוטיבציה שגם כך כנראה נמצאת בשיאה בימים אלה - וזאת בשל החשש כי הדבר יעניק כוח למתחרהו הפוליטי סער.

אבן-סער מסרה בתגובה: "תמיד האמנתי בשידור ציבורי, וברשות השידור עשיתי דרך מקצועית ארוכה. אני מודה להנהלת התאגיד על האמון ושמחה לקבל על עצמי את האתגר להוביל שידור ציבורי איכותי, מקצועי ובלתי תלוי".

ברוך שי, מנהל חטיבת החדשות "כאן", מסר: "גאולה מהמגישות המנוסות, המוערכות והמקצועיות בישראל, ותהווה נדבך מרכזי בבניית מערכת החדשות החזקה, העצמאית וההישגית של תאגיד השידור הציבורי. אני שמח שנענתה לבקשתינו להוביל את המהדורה המרכזית".

הכתבה פורסמה במקור באתר "TheMarker".

כתבות נוספות: