משפחת נואלס רגילה להיות בכותרות בדרך כלל בזכות הבת הבכורה, ביונסה, אבל השבוע הייתה זו דווקא האחות הקטנה, סולאנג', שעמדה במוקד. טוב נו, לפחות הייתה אמורה לעמוד. החתונה של הזמרת לבן זוגה, אלן פרגוסון, הפכה לאירוע מתוקשר בעיקר בשל התמונה הקבוצתית שבה נראות בנות המשפחה לבושות בלבן. הסיקור התקשורתי התמקד בהשוואות בין האחות הגדולה לכלה הטרייה, ומסתבר שלכולם היה הרבה מה להגיד. על ביונסה.

אתר Salon ערך סקירה מקיפה של אזכורי החתונה בכלי התקשורת המובילים בעולם, בהן הופיעו כתבות באורך שבין 200 ל-500 מילים. הכתבות הללו נותחו לפי פורמט שזכה לכינוי "מדד הביונסה" ומדרג את הכתבות לפי כמות הפעמים שבהם הוזכרה הזמרת. את המקום הראשון תפס הניו יורק טיימס עם 4 אזכורים ישירים של ביונסה. בנוסף הוזכרו 4 רפרנסים עקיפים נוספים (בין היתר "Put a ring on it" מתוך Single Ladies). ג'יי זי הוזכר באותה כתבה פעמיים.

סולאנג' ואלן פרגוסון
תזכירי לנו?
הוושיגנטון פוסט הגיע שני בפוטו פיניש עם שמונה אזכורים משלו לביונסה, שישה ישירים ושניים עקיפים. ג'יי זי הוזכר פעם אחת בלבד. בפוסט העלו גם זכרונות כואבים מהעבר הקשורים למשפחה, ביניהם "תקרית המעלית" המפורסמת בה תקפה סולאנג' את ג'יי זי, נישואיה הכושלים הראשונים והיריבות ארוכת השנים בינה לבין אחותה. אתר E Online, שם אוזכרה ביונסה 7 פעמים, אף קיבל "בונוס" על וידאו שבו נראים ביונסה וג'יי זי מגיעים לחתונה.

בעקבות הדירוג החלטנו גם אנחנו לבדוק את מדד הביונסה בתקשורת הישראלית. הנה מה שמצאנו:

mako

מדד הביונסה: 7 – 7 אזכורים ישירים

אזכורי ג'יי זי: 4

רפרנסים משפחתיים: "תקרית המעלית", העבר המפוקפק של מת'יו נואלס, אב המשפחה, שהתגלה כמי שסיפק ילדים לכל דורשת ולא הגיע לחתונה.

בונוס: ביונסה וג'יי זי הופיעו בתמונה הפותחת.

וואלה

מדד הביונסה: 6 – 5 אזכורים ישירים; 1 עקיף ("האחות הגדולה").

אזכורי ג'יי זי: 4

רפרנסים משפחתיים: "תקרית המעלית", אבא מת'יו, ארוחת טרום החתונה שבה בילו שתי האחיות יחד בערב שלפני.

ביונסה וג'יי זי
איזה חמודים. הלוואי שהייתי זוכרת מאיפה אנחנו מכירים אותם

פנאי פלוס

מדד הביונסה: 6 – 5 אזכורים ישירים; 1 עקיף ("קווין בי").

אזכורי ג'יי זי: 2

רפרנסים משפחתיים: "תקרית המעלית", אבא מת'יו.

עכבר העיר

מדד הביונסה: 5 – 4 אזכורים ישירים; 1 עקיף ("קווין בי").

אזכורי ג'יי זי: 2