סמאח ותד, עיתונאית תאגיד השידור הציבורי, שיתפה בשבוע שעבר ציוץ על פלסטיני שחוסל על ידי כוחות הביטחון עם הכיתוב "'האינטלקטואל הוא הראשון להילחם' ולעולם לא לוותר" – כך נחשף היום באתר האינטרנט של ערוץ 20. הציוץ שותף מחשבון הטוויטר של "מרכז המידע הפלסטיני".

 

הפלסטיני, באסל אל ארג', חוסל ב-6 במרץ על ידי כוח ימ"מ במהלך מבצע לאיתור מבוקשים ואמל"ח באל-בירה שבאזור רמאללה. אל ארג' נורה ונהרג במהלך חילופי אש עם הכוחות. מצה"ל מסרו כי אל ארג' בן ה-31 מבית לחם עמד בראש חוליה שתכננה פיגועים נגד ישראלים, ושברשותו נמצאו רובי M-16.

ותד בת ה-24, תושבת כפר ג'ת, משמשת כתחקירנית בתאגיד "כאן". היא החלה את דרכה כתחקירנית באתר "שוף", ולמדה תקשורת וסוציולוגיה במכללת אורנים. בראיון ל"וואלה!News" בספטמבר 2016 אמרה כי "מאז שהייתי קטנה רציתי להיות בתקשורת (...) עיצבתי את האישיות שלי כאישה שרוצה להוביל את החברה שלה לשינוי".

בתגובה לפנייתנו הפנתה אותנו ותד לדוברות תאגיד "כאן". מהתאגיד נמסר בתגובה: "למרות שמדובר בחשבון הטוויטר הפרטי של העובדת, אנו רואים זאת בחומרה רבה והיא זומנה לבירור אצל מנהליה". בהמשך כתבה ותד בטוויטר: "איך יכולים אנשי תקשורת להתעלם מהעובדה ש 'ריטוויט' בטוויטר הוא לא בהכרח הסכמה עם התוכן של הציוץ. תהיו בריאים". 


עדכון: בעקבות הפרסום אתמול בערוץ 20, לפיו ותד שיתפה ציוץ המהלל מחבל בחרו בתאגיד להשעות אותה מעבודתה. ״סמאח וותד הושעתה מהגשת תכנים בתאגיד עד להודעה חדשה  לאחר שהובהרו לה חומרת הציוץ ששיתפה והשלכותיו. וותד הבהירה כי אין בשיתוף הציוץ הבעת תמיכה בתוכנו והיא איננה מעודדת או תומכת  באלימות משום סוג״

סייע בהכנת הכתבה: בן בירון