ביומיים האחרונים נרעשה בריטניה סביב החדשות שנגעו ל"סאן". הצהובון הנפוץ, כך נטען בדיווחים, החליט לחדול מהנוהג (המגונה? תלוי את מי שואלים) לפרסם בחורות ערומות בעמוד 3. אלא שמהר מאוד התברר שאין כל סיבה למסיבה.

הבוקר צייץ ה"סאן" בטוויטר את תמונת עמוד 3 המיתולוגי, ובמרכזה – דוגמנית בלונדינית קורצת בחזה חשוף, תחת הכותרת "הבהרות ותיקונים". מתחת לתמונה נכתב כי "בהמשך לדיווחים האחרונים בתקשורת, אנו מבקשים להבהיר שזהו עמוד 3 וזוהי תמונתה של ניקול, בת 22, מבורנמאות'". אנשי ה"סאן" הוסיפו כי הם "מבקשים להתנצל בשם העיתונאים שבילו את היומיים האחרונים בלדבר ולכתוב עלינו".

העמוד השלישי של ה"סאן" הוקדש במשך 44 שנים לנשים בחזה חשוף. המנהג עורר מחאה שהגיעה לשיאה בקמפיין "לא עוד עמוד 3" ב-2012. 217,000 אנשים חתמו על העצומה שקראה להחרמת הצהובון. השבוע פרסם ה"טיימס" הלונדוני כי המאבק הוכתר בהצלחה. שרת החינוך ניקי מורגן בירכה על המהלך, ואנג'לה טוורס, ממובילות המאבק, טענה כי מדובר ב"רגע היסטורי". אולם, כאמור, השמועות על מותו של העמוד היו מוקדמות.

צפו בניסוי של אנשי "לא עוד עמוד 3"

ב"סאן" מחככים ידיים בהנאה לנוכח הפרסום החינמי לו זכו, אבל הם לא היחידים. "אז נראה שהמאבק חוזר", צייצו היום בחשבון הטוויטר של "NoMorePage3", והוסיפו: "תודה ל'סאן' על כל הפרסום שהביאו לקמפיין".

עוד ב-mako תרבות: