התנועה להכרה במדינה הפלסטינית בעולם מתרחבת ומקבלת חיזוק מצדם של כמה מהסופרים החשובים בתרבות הישראלית. עמוס עוז, דוד גרוסמן וא.ב. יהושע חתמו בימים האחרונים על עצומה הקוראת לפרלמנטים באירופה להכיר במדינת פלסטין לצדה של מדינת ישראל. על העצומה חתמו למעלה מ-800 אזרחים וביניהם אנשי ציבור נוספים, כמו חתן פרס נובל פרופסור דניאל כהנמן, הצלם אלכס ליבק ואברום בורג, יו"ר הכנסת לשעבר.

המכתב ישלח היום (ראשון) אל חברי הפרלמנט הבלגי ויקרא להם לאשר את היוזמה, שתועלה בשבוע הקרוב לדיון. במידה והיוזמה אכן תאושר, תתווסף בלגיה לפרלמנטים של ספרד, בריטניה וצרפת שאישרו בשבועות האחרונים את היוזמה. מכתב דומה צפוי להישלח גם לפרלמנטים בדנמרק ובאירלנד, שם תועלה היוזמה במהלך השבועות הקרובים.

במסגרת המכתב מסבירים החותמים: "אנו, אזרחי ישראל הרוצים בביטחונה ובשלומה, מודאגים מהקיפאון המדיני ומהמשך הכיבוש וההתנחלות, המובילים לעימותים עם הפלסטינים ומטרפדים כל אפשרות להסדר. ברור לנו שהסיכוי לקיומה ולביטחונה של ישראל תלוי בהקמתה של מדינת פלסטינית לצידה על בסיס גבולות 67, תוך הכרה ישראלית בפלסטין והכרה פלסטינית בישראל. יוזמתכם להכרה במדינת פלסטין תקדם את סיכויי השלום ותעודד את הישראלים והפלסטינים להגיע לפתרון הסכסוך".