אמת, אין מה להתלונן. מי שמגיע לעונה 6 של "שקרניות קטנות" כבר מזמן יודע שעליו לאפסן כל חוש ביקורת או זיקה לחוקים נרטיביים ולוגיים במקום נסתר (עדיפות ללוע של בובה אהובה), לצד הכבוד העצמי. ובכל זאת, אחרי חמש שנים של ניסיון לפענח מה היא רוצה מחיינו, הסדרה הצליחה לשבור שיאים של "מהההההההה". ולא "מהההההה" מהסוג הטוב. השבוע סוף סוף קיבלנו את התשובה לשאלה מיהו A, הנבל הפסיכוטי בעל חבילת הסלולר המשתלמת בעולם, והתעלומה מעולם לא נראתה מיותרת יותר.

בקצרה, ו-זהירות, מגה-ספוילר – מדובר בסיסי דרייק, הלוא היא צ'ארלס דילורנטס, אחיה האבוד של אליסון דילורנטס, שאושפז בכפייה בינקותו באמתלה של נטיות רצחניות, כשלמעשה הסיבה ככל הנראה הייתה אב טרנספוב שלא חיבב את העובדה שהילד אוהב ללבוש שמלות. אחרי שנים בהסגר, צ'ארלס הפך לשארלוט, ויאדה יאדה יאדה התמזמזה עם אחיה, חטפה את הזהות של A ממונה והפכה לסייקו שכולנו למדנו לאהוב. המניע? "זה היה ממכר!". לגיטימי. זו גם הסיבה שאנחנו בילינו חמש שנים בקוֹמה מול הסדרה הזו. זה, והאנה וכיילב כמובן 3>

אין תמונה
אשכול נבו. שמיכת טלאים

מעבר לאינספור הפרטים בסדרה שסותרים לחלוטין את ההתפתחות העלילתית הזו, הפרק גם לא סיפק תשובה לטריליון שאלות שנשארו פתוחות במהלך העונות. במקום לכתוב תסריט שייקח את תעלומות המשנה בחשבון, יוצרת הסדרה, מרלין קינג, בחרה לענות לשאלות בראיון (!) לאחר פרק סיום העונה, בו היא פולטת שמות של דמויות משנה אקראיות שהיו אחראיות לחלק מהמעשים הנוראיים שיוחסו ל-A, בלי שום הצדקה מתוך הסדרה ושום קשר לתעלומה הראשית. לדוגמה:

מראיינת: מי הרג את גארט?

קינג: ווילדן, הוא היה שוטר מושחת וגארט עמד לחשוף את זה.

אמממ אוקיי, מה דעתך להראות חלק מזה בסדרה?!

מראיינת: למה שסיסי תנסה לפגוע בג'ייסון?

קינג: (מגחכת) לפעמים היא ממש כעסנית ומאבדת שליטה.

אה. סבבה. ו...למה? טוב לא משנה, בשניות האחרונות של הפרק הסדרה קופצת חמש שנים קדימה ולכולן יש תסרוקות חדשות ובגדים מחויטים של מבוגרות ויש מישהו חדש שרודף אחריהן, אז כנראה שנשכח את כל זה ונשקיע את האנרגיה בפוני של ספנסר בעונה וחצי הנותרות. לעולם לא נפקפק בך שוב, מרלין איי. קינג!

טוקסיק

ומסדרות שמזלזלות בצופים שלהן לכאלה שיודעות בדיוק מה הצופים שלהן רוצים. במהלך שנכתב בידי אלוהים בעצמו, בריטני ספירס תתארח ב"ג'יין הבתולה" בתור לא אחרת מאשר האויבת המושבעת של רוחליו. אין שאלה – דמותו הזורחת תמיד של רוחליו תאפיל לחלוטין על בריט, שבסך הכל יוצאת הצד הנשכר מהדיל הזה כשהיא כורכת את המותג המעט דהוי שלה בסדרה הנוצצת, החכמה והכיפית הזו. ועדיין, מה שלא תעשי, אל תגעי ביותר מדי דברים על הסט. אנחנו לא צריכים שתדביקי את הסדרה בחיידקי "איך פגשתי את אמא" שאת נושאת כל השנים. טוקסיק וזה.

חברים יש רק בלונדון

אם אתם צריכים להתאושש מהידיעה על החברים שלא הוזמנו לחתונה של ג'ניפר אניסטון, אנגליה תדאג לכם לחוויה שתרכך לכם את האונות ותחזיר אתכם לתקופה שבה לא היה דבר שיכול לערער את החברות של רייצ'ל, צ'נדלר, ג'ואי והגאנג. פסטיבל "חברים" יהפוך האנגר במזרח לונדון למקדש למעריצי הסדרה, עם שחזור מדויק של הדירה של מוניקה, העתק של המזרקה האיקונית, בית קפה בסגנון "סנטרל פרק" עם אפשרות להתבטל על ספת הקטיפה, ואף תחנת פן שתאפשר לכל מי שתחפוץ לעצב את שיערה בתסרוקת "רייצ'ל" המיתולוגית. אם זה נשמע לכם מפתה, החדשות הרעות הן שכל הכרטיסים כבר אזלו. כנראה שהאנגלים האלה ממש אוהבים את אמילי.

ג'ניפר אניסטון
לונדון מחכה להם

וגם:

  • אפילו התמסחרות נראית חמודה יותר כשאתה אוגר פצפון. טייני המסטר מבקר בדיסנילנד