החיים זה לא הכל

אז מה באמת קרה בפרק האחרון של "המתים המהלכים"? אם לא צפיתם, תתרחקו מהמסך עכשיו. אם כן – בואו שבו, הטישו פה בפינה.

ב(מה שנראה כמו)אחת הרציחות המשמעותיות בתולדות הסדרה, השבוע אמרנו שלום לגלן, שליח הפיצה קל הרגליים וטוב הלב שהציל את חייו של ריק גריימס בפרק הראשון של הסדרה, והמשיך להיות חמוד וחיוני בכל שש עונותיה. אבל הפעם הלא-יוצלחיוּת של ניקולס, איש אלכסנדריה, הביאה את גלן לדרך ללא מוצא – כשעדר זומבים סוגר עליו מכל הכיוונים, ניקולס, שהניווט השגוי שלו הביא אותם לסיטואציה הזו מלכתחילה, מחליט להתפלפ לגמרי ולירות לעצמו בראש, וגופתו המפרפרת נוחתת על גלן כך ששניהם צונחים היישר לזרועותיהם הבלויות של הזומבים. מאותו רגע אנחנו רואים תצוגת תכלית של הגוֹר ש"המתים המהלכים" מתמחה בו – מעיים מתנופפים, קילוחי דם מתפרצים, ואיברי זומבים מקרקשים. כל זה קורה בהילוך איטי, כשמוזיקה נוגה מתנגנת ופניו של גלן נראים כשהוא צווח מכאבים. המסקנה ברורה: הזומבים לא חסו עליו, והתסריטאים לא חסו עלינו. האמנם? מעריצים של התכנית שסירבו להשלים עם רוע הגזירה, וכבר רגילים לקלות שבה הוליווד קוטלת דמויות ומשיבה אותם לחיים, מצאו דרכים קלושות אך לא לחלוטין מופרכות (יחסית לעולם שבו מגפת זומבים היא נתון עובדתי) שגלן יכול היה לשרוד. דיאגרמות בעפרונות צבעוניים שמצביעות על דרכי המילוט של גלן החלו להציף את האינטרנט, שהצטרפו לבחינה מדוקדקת של המעיים שנטרפים (באמת. מצטערת) ותמונות חשודות שמראות את גלן על הסט, הרבה אחרי שצילומי פרק 3 הסתיימו. אם תוסיפו את הראיות האלה לעובדה שהיוצרים אמרו שעוד נראה את גלן העונה באופן ש"משלים את הסיפור" – נראה שיש בכל זאת מקום לספק. ואם כל זה באמת היה רק תרגיל מניפולטיבי? עכשיו נותר לברר אם האמון שלנו בסדרה עדיין חי.

עוד ענייני זומבים ב-mako תרבות:

השכלה אקדמית: צפו

מדעי הרוח, תמונת מצב: קולג' בקנדה פותח קורס על "משחקי הכס", באמתלה של לימוד על ספרות בנושא ימי הביניים. כן, תכניות לימוד בספרות אנגלית הפכו פשוט לקליק-בייט עכשיו. דרישות הקורס יכללו צפיה בחמש העונות של הסדרה, וקריאה של סדרת הספרים "שיר של אש ושל קרח" עליה היא מבוססת. מטרת הקורס היא לבחון את ייצוגי ימי הביניים ביצירות בנות זמננו, מתוך טענה שייצוגים אלה משמשים למעשה כ"בבואה קודרת של תשוקות החברה המודרנית". האמת, נשמע לא בלתי-מעניין. מוכנה להירשם, כל עוד המטלה הסופית תהיה מילוי יצירתי של ספר הצביעה החדש של הסדרה. כיף להחכים.

אוסתיאופרוזיס של הלב

אם גם אתם סובלים מחיבת קשישים קשה, הווידאו הבא יערסל אתכם בקמטים ועודפי עור מלטפים. קארל ואלי פרדריקסן, זוג נשוי בשנות ה-80 לחייהם, חוגגים 60 שנות נישואים בדואט בארבע ידיים בהשראת הסרט UP, בקליפ שכולל הליכון שנתמך בכדורי טניס, ספר זכרונות זוגי, בית צבעוני, אהבה בת מאה ופפיון. הקליפ הוא רעיון של הנכד של השניים, שבחר כך לחגוג להם את יום הנישואים, ובמקרה בסוף גם קורא לצופים כבדרך אגב להקליק על יתר הקליפים שלו. האם הוא סיפר להם מה עולה בגורל הזוג הוותיק שבסרט? אולי הם כבר הספיקו לשכוח.

וגם:

*ככה "מאסטר שף ילדים" היה נראה אם גורדון רמזי היה מתעלל בהם כמו שהוא מתעלל באנשים בוגרים. זאת טלוויזיה!

*Kittify – כמו גוגל טרנסלייט, רק לחתולים. אתם תכניסו את הטקסט – התוכנה כבר תשתול בתוכו משחקי מילים בנושא פרווה וגרגורים.

*הזאב מוולסטריט עם המונוקל: מונופול הופך לסרט

*אמינם לא "מאבד את עצמו" לנוכח החדשות הקשות


*החורף כאן. הזדמנות טובה להיזכר בכל האוכל של הסופרנוס

*נחתכו, הודבקו וקושטו בעריכה: למה פרופס טובים הופכים סרט למיתולוגי

*ג'יימס בונד היה במלאנתלפים מקומות בעולם. המפה הזאת תגיד לכם איפה, מתי, ולמה

*הסדרה של בוב אודנקירק ודיויד קרוס מתקרבת – וככה היא תיראה

*וזה כל מה שיש לי: