הרבה שחקניות בהוליווד מספרות כי כשהן נאלצות לבצע סצנות בעירום מלא על הסט, הצוות מסביבן עושה כל שביכולתו כדי לגרום להן להרגיש בנוח עם זה, ולוודא שהן בסביבה בטוחה. בכל זאת, להיות חשופה מול עשרות אנשים זרים זו לא סיטואציה סופר נעימה, אלא אם כן את נטורליסטית. או ג'ניפר לורנס. או גם וגם.

מתברר שאצל לורנס, על הסרט של "דרור אדום", התגלתה הבעיה ההפוכה: לה היה לגמרי נוח בעירום, אלה אנשי הצוות שהיו להם בעיות עם זה. השחקנית בת ה-27 הודתה לאחרונה בראיון ל"אנטרטיימנט וויקלי" כי היא בפירוש לא הייתה ביישנית או חסרת בטחון בנוגע לגוף שלה במהלך הצילומים, וכי החלק הכי קשה בלגלם מרגלת רוסית היה דווקא המבטא הרוסי, ולא העירום שנלווה אל הדמות.

 

mako תרבות בפייסבוק

"כולם גרמו לי להרגיש כל כך נוח, אז בשלב מסוים גרמתי לאחרים להרגיש לא נוח", אמרה. כך למשל מספרת לורנס שבין סצנות ניסה הצוות לגרום לה ללבוש חלוק למורת רוחה: "הייתי כאילו, 'אני לא רוצה את החלוק. חם לי. אני אוכלת", והם כזה - "היא ממש חייבת להתכסות...".

לורנס אף מודה  כי בעבר סצנות אינטימיות היו גורמות לה לחרדה ומתח, אבל אז עשתה החלטה מודעת לקחת תפקידים יותר נועזים, ומאז הלב שלה שלם לחלוטין. "אין לי את הפחד וחוסר הביטחון באזורים הספציפיים האלה כמו שהיו לי פעם", אמרה. "אז אני תמיד הולך לקחת תפקידים מאותה הסיבה בדיוק - כשהדמות מדברת אלי, או הבמאי, או הסיפור. אבל אני לא הולכת לתת לעירום להיות גורם בתהליך קבלת ההחלטות שלי".

בעובדה שלורנס הכירה ועבדה בעבר עם הבמאי פרנסיס לורנס בסרטי "משחקי הרעב", כמובן, רק תרמה לסיטואציה. "אני בוטח בה", אמר, "ואני חושב שהיא בהחלט בוטחת בי. הייתי רוצה לחשוב שיהיה לה קשה לומר 'כן' לסרט כזה עם מישו אחר, עם מישהו שהוא זר לה. זה בהחלט היה יותר קל לתקשר איתה על חלק מהתוכן בסרט בגלל שאנחנו מכירים אחד את השנייה כל טוב, וזה בהחלט היה דבר חיובי".

ג'ניפר לורנס אמא (צילום: צילום מסך)
תלבשי משהו - ג'ניפר לורנס | צילום: צילום מסך

גם השחקן שלצידה, ג'ואל אדגרטון, שיבח את עבודתה של לורנס בבכורת הסרט, ואמר כי היא התמודדה עם התפקיד החשוף רגשית בצורה טובה. "באופן כללי אני אדם מאוד תחרותי, והייתי רוצה לחשוב שעבדתי קשה יותר מכל שחקן אחר, אבל אני חייב להודות שזה לא נכון במקרה הזה".