בשורות רעות לשלושת הצופים של הסדרה "ג'יפסי" – נטפליקס ביטלה את התכניות להפיק עונה שנייה לסדרה העגומה על ההרפתקאות הפסיכולוגיות-מיניות של נעמי ווטס. לפי הדיווח האתר "דדליין", שירות הסטרימינג כבר היה בעיצומו של תהליך פיתוח לעונה השנייה של הסדרה, כשצוות הכותבים עבד כבר ארבעה שבועות על כתיבת קווי העלילה להמשך הסדרה. הביטול של "ג'יפסי" אינו אופייני לנטפליקס, שנמנעת לרוב מביטול הסדרות שלה בטרם עת (או בכל עת, כפי שיעידו "בית הקלפים" ו"שחור זה הכתום החדש"). עד כה בוטלו רק שלוש תכניות של אתר הסטרימינג – "גירלבוס", "Sense8" ו"The Get Down". ההודעה על ביטול הסדרה, שלא זכתה להצלחה ביקורתית רבה, בלשון המעטה, באה במקביל להכרזה על עונה שנייה לקומדיית היאבקות הנשים "GLOW" שעלתה לאתר באותו זמן והצליחה לצבור קהל מעריצים מכובד ונאמן.

"ג'יפסי", בכיכובה של השחקנית המוערכת נעמי ווטס, מתמקדת בפסיכולוגית ניו יורקית בורגנית, שמתחילה לנהל מערכות יחסים אינטימיות עם אנשים הקרובים למטופלים שלה. הגבולות בין חייה המקצועיים והאישיים מתערפלים, בעוד היא שוקעת לתוך עולם בו כוחות המציאות והתשוקה נמצאים בעימות מתמיד – כך לפחות לפי הפרסומים הרשמיים. במציאות, נראה שהתשוקה על הצופים לסדרה הצליחה לסחוף אותם רק לשינה עמוקה. צפו בשיר הפתיחה האובר-דרמטי (קאבר של סטיבי ניקס לשיר "ג'יפסי" של להקת "פליטווד מק") אם בא לכם לתפוס נמנום קטן בבוקר יום ראשון:

חברים בשחור: צפו בקליפ המלא לשירו של ג'יי זי "Moonlight" 

לפני כשבוע כבר חשפנו בפניכם הצצה לאיך ש"חברים" הייתה נראית עם קאסט שחור, עם טיזר ראשון לקליפ החדש של ג'יי זי לשיר "Moonlight"מתוך אלבומו החדש "4:44". כעת אנחנו זוכים לצפות בקליפ המלא, שמציג שיחזור סצנה מתוך הסדרה ("הפרק בו אף אחד לא מוכן"), אך במקום הכוכבים המוכרים, את השורות האהובות מגישים שחקנים שחורים מוערכים כמו איסה ריי ("לא בטוחה", על תקן רייצ'ל), ליל רל האוורי ("תברח", ג'ואי), טסה תומפסון ("ווסטוורלד", מוניקה), לקית' סטיינפילד ("אטלנטה", צ'נדלר), טיפאני הדיש ("המופע של קרמייקל", פיבי) וג'רוד קרמייקל ("המופע של קרמייקל", רוס).

בפרק הקלאסי, רוס מאיץ בחבריו להתארגן לאירוע בזמן שג'ואי וצ'נדלר יושבים בסלון ומשתטים, רייצ'ל מתקשה לבחור תלבושת ומוניקה מתאבססת על אקס ששלח לה הודעה. הפרק הביא לנו כמה מהרגעים הזכורים מהסדרה, כשהמוצלח מביניהם הוא הרגע בו ג'ואי לובש את כל הבגדים של צ'נדלר (בלי תחתונים):

עם זאת, הסצנה הקצרה בגרסה השחורה נראית עגומה ועייפה יותר ממה שזכרנו. בהמשך הקליפ נעצרת הסצנה וקרמייקל (רוס) מקבל נזיפה מחברו, חניבעל בורס על הרעיון השחוק והמשומש של "חברים" בגרסה שחורה. השיר, בהתאם לשמו, מרפרר לפדיחת האוסקר עם הזכייה של "אור ירח" לאחר ההכרזה המוטעית על "לה לה לנד" ("אנחנו תקועים בלה לה לנד, אפילו כשאנחנו זוכים אנחנו הולכים להפסיד").

נראה שיוצרי הקליפ וג'יי זי ניסו לגבש אמירה על מיחזור תרבותי ותקיעת השחורים בתבניות מגבילות, וכשמנסים להלביש דימויים מוכרים כל כך על המציאות המקבילה השחורה - אכן נוצר אפקט מעניין. עם זאת, הצפייה המייגעת בסרטון הארוך מותירה בסופה רק תחושה מבלבלת ומפוהקת. נראה כי היוצרים הסתפקו ברעיון הבסיסי ("חברים" בשחור) ולא הצליחו לפתח אותו ליצירה הביקורתית והאפקטיבית שציפינו לקבל מהסרטון המלא.

mako תרבות בפייסבוק