אין תמונה
יו, סלפי עם צב בחיים לא היה לי
זקנה, פתאום היא קופצת עליכם כשבקולנוע מתחילים לצוץ רימייקים לסרטים שאהבתם בילדות. קחו את "צבי הנינג'ה", למשל, שיוצא בישראל ביום חמישי הקרוב. ארבעת המוטנטים המתבגרים והמכורים לפיצה שכל כך אהבנו לראות נלחמים בשרדר וחבריו, כשלצדם אפריל אוניל, עיתונאית, בלונדינית וצ'ארמרית אמיתית.

ב- 1990 הכל היה נראה אחרת. הייתי אז בת 14, לאפריל אוניל הייתה תכנית תחקירים בטלוויזיה משלה ותלתלים טבעיים מושלמים על הראש, הפיצה הייתה של "דומינוס" והצבים היו שחקנים בתחפושות מסורבלות. ב-2014 הבן שלי כבר בן 11, אפריל אוניל רק מתחילה לפלס את דרכה בתקשורת (עכשיו היא בכלל בעלת שיער שחור חלק), הצבים נוצרו בתוכנת מחשב והפיצה היא בכלל של "פיצה האט". רק מאסטר ספלינטר נשאר אותו דבר - האב הסבלני שאוהב את הבנים השובבים שלו, אך גם קצת התעייף מלשמור עליהם 24/7. שרדר עדיין נראה כאילו נמלט ממלכת הרובוטריקים, רק שהפעם יש לו עוד סייד-קיק אפל שמתחזה לפילנטרופ, כראוי ליצירה פוסט-מודרניסטית מושלמת.

הסיבוב הנוכחי של הצבים התחיל ב-2009, כאשר "ניקלודיאון" רכשה את כל הזכויות על הקומיקס. שלוש שנים מאוחר יותר חשף הבמאי מייקל ביי שסיפור הרקע של הצבים יהיה שונה מזה שמופיע בקומיקס המקורי ובכך עורר זעם (מוצדק?) של המעריצים. התסריט נכתב כבר במהלך אותה שנה. ב-2013 החלו צילומי הסרט שהיה אמור לצאת בקולנוע ביוני 2014, אך נדחה לאוגוסט כדי לא להתחרות ב-"רובוטריקים 4".

לנעליה של אפריל או'ניל נכנסת הפעם מייגן פוקס, כוכבת "רובוטריקים" הראשון, שהיא כנראה הכל מלבד עלמה תמימה במצוקה כמו בסרט המקורי. לזכותה יאמר שהיא בהחלט עושה מאמצים גדולים להיכנס לדמות העיתונאית החוקרת ורודפת האמת, וברוב המקרים זה גם די מצליח לשכנע. מסביבה של פוקס התקבץ קאסט מכובד לא פחות שכולל את וויל ארנט בתפקיד הנהג הנאמן והנכה רגשית וורנון פאנוויק, וופי גולדברג בתור הבוסית הקשוחה של אפריל ואחרון וממש לא חביב הוא וויליאם פיכטנר שעוד יפתיע אתכם ככל שהעלילה תתקדם.

כמו כל סרט בעידן החדש, גם הקצב של "צבי הנינג'ה" החדש הוא בערך כפול מזה שהכרנו באייטיז. הסצנות קומיות קורצות גם לילדים וגם למי שהכירו את הגרסה המקורית (במיוחד ההופעה המשותפת של ארבע הצבים במעלית). סצנות הפעולה הענקיות שהם סמל הזיהוי של ביי מגיעות גם כאן לשיאים של אפקטים ופיצוצים והכל בתלת ממד. הצבים עצמם הפכו לסוג של ענקים בגובה שני מטר ואטיטיוד של בריונים, למרות שעמוק בפנים עם עדיין מחזיקים בנפש של מתבגרים.

אין תמונה
תגיד עוד פעם שאתה מצטער שהפיצה הגיעה קרה, איי דר יו
גם רגעים דרמטיים לא חסרים בסרט החדש, שלוחץ בצורה אינטנסיבית על בלוטות הרגש. מתישהו בעיצומו של קרב מתיש בין ספלינטר לשרדר, החלטתי לשחרר את פאסון המבוגרת האחראית ולקוות גם אני שהעכברוש ישרוד – פער הדורות נמחק סופית. שעה וארבעים דקות של מרדף במנהרות הביוב הניו-יורקיות יעברו לכם במהירות ויגרמו לכם לשכוח את המנהרות האחרות שעליהם דיברנו בשבועות האחרונים.

"צבי הנינג'ה" מודל 2014 עובד על אותו מודל ישן ומוצלח של הטוב מול הרע, אבל ברוח הקדרות שהשתלטה על הקולנוע בשנים האחרונות, גם מלמדת על המחירים של הניצחון. המסר הזה מועבר דרך הרבה מאד אקשן מעולה ואפקטים יקרים, אבל אי אפשר לפספס אותו גם כשיוצאים מהאולם. טיפ אחרון חשוב: תישארו לצפות גם בכותרות הסיום, יהיה מצחיק. קוובאנגה!

רוצים להתעדכן בכל הסרטים השווים? היכנסו לעמוד הפייסבוק של בא לי סרט