האודיסאה בזמן

בגרסה זו של האפוס היווני המוכר אודיסאוס הוא טיים-לורד הנודד בין מרחבי החלל והזמן בספינתו המכונה טארדיסיה. הוא פוגש אישים מעניינים מרחבי העולם ונלחם במפלצות מיתולוגיות שונות, וכעבור כ-20 הרפתקאות מסעירות הוא מצליח סוף סוף להגיע אל עיר הולדתו, אך רק בתקופה המאוחרת בעשור מעזיבתו. הסרט משאיר מקום לסיקוול אפשרי כשאשתו של אודיסאוס, פנלופה, מצטרפת אליו למסע חדש ומרגש.

ג'יין אייר ציידת הראשים

היתומה הצנועה והאידיאליסטית זכתה בגורל מעט שונה מהמקור - במקום להישלח לפנימייה המנוהלת על ידי כומר, היא מתגלגלת לאמריקה ומצטרפת אל כנופיה החיה בשולי החברה ומתפרנסת מעבודות מזדמנות, בעיקר לכידה והסגרה של פושעים. סגניתו של מנהיג הכנופיה, מאמא טמפל, לוקחת את ג'יין תחת חסותה והופכת אותה לצלפית הכי טובה בקבוצה, אך לאחר שחברתה הלן נהרגת בקרב יריות ג'יין מחליטה לצאת לדרך משלה כציידת ראשים עצמאית והומנית - תופסת רק חלאות אדם אמיתיים ומשאירה את העבודה המלוכלכת לתליין. במסעותיה היא מגיעה אל אחוזתו של בריטי עשיר ומסתורי בשם אדוארד רוצ'סטר, והרומן המתפתח בין השניים נקלע למשבר כשמסתבר כי האדון כלא בעליית הגג את אשתו ברטה, רוצחת מטורפת שנודעה בעבר בכינוי "נחש הצפע הקריאולי", שעל ראשה פרס כספי גדול. אוקוורד.

מלחמה ושלום מאת קוונטין טרנטינו

טרנטינו הבטיח כי סרטו העשירי יהיה האחרון, וכדי לעזוב בבום הוא בוחר לעבד לסרט דווקא את הקלאסיקה באורך הגלות של לב טולסטוי. מובן מאליו שהגרסה המלאה נמשכת קרוב לשבע שעות, ולכן פוצל הסרט לשני חלקים שבשיטת המספור של טרנטינו נחשבים סרט אחד, א-לה "קיל ביל". כמו טולסטוי, גם טרנטינו מקדש בסרט פעולות יומיומיות ואת חייהם של האנשים הפשוטים, כלומר, מרכיב את הסיפור מאינסוף דיאלוגים מתחכמים ושנונים בלי תכלית של ממש. שלא כמו טולסטוי, טרנטינו מוותר לחלוטין על הריאליזם והולך עד הסוף עם הטירוף והמוזרות. בסצנת הפתיחה מוביל נפוליאון (ז'אן רנו בתפקיד לגיטימי ראשון מזה שנים) את חייליו אל שדה הקרב כשהוא רכוב על נמר סבירי, דבר המעורר שיחה משעשעת בינו לבין החיילים על ציד, ביות, הכחדת זנים ואסטרטגיה צבאית.

עשרת אלפים שנים של בדידות

סיפורו של דנבר הדינוזאור האחרון, שממתין בסבלנות עד להתפתחותם של זנים תבוניים ומעניינים יותר לפטפט איתם, ואז ממתין בעוד יותר סבלנות עד להמצאת הגיטרה החשמלית והסקייטבורד.

משה דיין ושודדי התיבה האבודה

סרט הרפתקאות תקופתי בכיכובו של הרמטכ"ל וגיבור ישראל, אספן עתיקות בזמנו הפנוי שלא יהסס לצאת למסעות מסוכנים כדי להשיג חפץ יקר ערך ומיוחד. אויביו המושבעים של דיין הם אספן מתחרה עם עבר נאצי, יואש חפרנסקי החשדן מאגף העתיקות וכמובן, אורי אבנרי. בסרט הפותח את הסדרה יוצא דיין לסיני בתקווה למצוא שרידים נדירים ביותר של תיבת נוח, בסיועה של נערת הזוהר התורנית.

אבא ארך רגליים (פשוטו כמשמעותו)

תורם מסתורי מממן את לימודיה בקולג' לבנות של היתומה ג'רושה/ג'ודי, זאת בתמורה להבטחה כי תשלח לו מכתבים בהם תספר לו על חייה ולימודיה. מה שהיא לא יודעת הוא שאותו תורם, אליו היא מפתחת עם הזמן רגשות עמוקים, מתנשא לגובה של קרוב לשלושה מטרים.

הגולם מפראג VS המפלצת של פרנקנשטיין

צמד לוחמים קשוחים בעלי עבר אפל (האחד נאלץ להגן על חייו ועל משפחתו בכוח הזרוע, השני סבל מהצקות בריונים עד שפנה לאלימות) שגודלו על ידי אב חד הורי, נפגשים בזירה לקרב האגרוף של המאה. את גוש החימר המהלך יגלם אנדי סירקיס בהופעת לכידת תנועה, את פרנקנשטיין - דוויין ג'ונסון בתפקיד דרמטי נדיר. בתפקידי אורח: וין דיזל כענק הברזל, ארנולד שוורצנגר כטרמנייטור וג'ון סינה.