ממרומי גיל 24, שיילין וודלי כבר הצליחה לבסס עצמה כשחקנית ראויה במגרש הצעירות של הוליווד. עם רזומה של כשלושים סרטים מילדות ועד היום, אב רוחני ומנטור בדמות ג'ורג' קלוני ואורח חיים שונה להפליא מכל איט גירל אחרת בסביבה – לא פלא שוודלי היא שחקנית שאוהבים לאהוב. היא מעניינת, אחרת, כובשת וגם משחקת לא רע בכלל. אם עדיין לא השתכנעתם, הנה 10 סיבות למה גם אתם צריכים לחבב את הגברת וודלי.

1. ילדה לא מקובלת על השטיח האדום

כפי שתשימו לב בהמשך, שיילין היא לא מסוג הכוכבות מדור ה"אינסטנט" עם מיליוני עוקבים באינסטגרם (כי אין לה, נגיע לזה בקרוב) ואף מורם אל על. היא נולדה וגדלה בקליפורניה לזוג הורים מתחום החינוך שהתגרשו כשהייתה בת חמש עשרה, אז גם אובחן כי היא לוקה בעקמת קשה בעמוד השדרה שאילצה אותה ללבוש מחוך אורטופדי מהמותניים ועד לירכיים במהלך שנות התיכון. אם זה היה סרט, היא כנראה הייתה הדמות שהיינו רוצים לחבק. קצת אחרי שהוריד את אותו מחוך, החלה להופיע בתפקיד הראשי בסדרה "סודות ההתבגרות". שיילין סיפרה במספר הזדמנויות על הקשיים שחוותה כנערה מתבגרת, היא הרגישה שהיא רזה מדי, לא היו לה הרבה חברים והיא הרגישה דחויה. החוויה הקשה שלה כמתבגרת ככל הנראה עזרה לה בעת גילום דמויות דומות ב"סודות ההתבגרות" ובסרט "העכשיו המדהים" ו"אשמת הכוכבים".

 

עוד ב-mako תרבות:

2. ג'ורג' קלוני הוא אביה הרוחני

אין הרבה שחקנים מתחילים שמתמזל מזלם לעבוד לצד שחקנים גדולים, ואלו מצד שני מעריכים אותם בחזרה. התפקיד שהקפיץ לוודלי את הקריירה היה לפני כארבע שנים, כבתו של ג'ורג' קלוני בסרט "היורשים". הסרט נחשב ללהיט, עטור פרסים ו-וודלי אף זכתה למועמדות בקטגוריית שחקנית המשנה הטובה ביותר בגלובוס הזהב. אחרי הסרטים הפכו קלוני ו-וודלי לסחבקים של ממש, היא אפילו קפצה לביקור בביתו שבאיטליה במהלך טיול תרמילאים באירופה. היא מגדירה אותו כ"מלאך" וכ"אב שני" עבורה, ואף מוסיפה שהוא גרם לה להפוך לאדם טוב יותר. "הוא כל כך יציב ואדיב", אמרה וודלי לקראת צאת הסרט המשותף. מהצד של קלוני ישנה אהבה רבה לוודלי הצעירה (בינינו, אחרת זה היה יכול להיות מאד מביך). "היא מאד מיוחדת. אני חושבת שתהיה לה קריירה מדהימה", צוטט קלוני באותה תקופה.

 

3. פחות איפור, יותר טבעי

ההשוואה בין וודלי לבין ג'ניפר לורנס היא אך הגיונית – בשל הדמיון החזותי וכן בעקבות התפקידים הדומים של השתיים ב"משחקי הרעב" וב"מפוצלים". לשתיים יש מכנה משותף נוסף: יש להן אג'נדה נוקבת בכל הנוגע למשטר היופי של הוליווד. כשהתראיינה למגזין interview לפני מספר שנים על ידי חברתה אמה סטון אמרה וודלי שהיא משתדלת להופיע ללא איפור באירועים, השינוי החל כאשר פעם אחת פתחה מגזין וראתה דמות, שהייתה אמורה להיות היא – אבל הייתה שונה ממנה לחלוטין, עם עור מושלם ושפתיים גדולות ואדומות. "זה לא ייצג אותי בשום צורה", אמרה וודלי. "אני רק רוצה להיראות כמו עצמי".

 

4. והיא גם תורמת

אחרי שגזרה את שיערה לטובת התפקיד בסרט "אשמת הכוכבים" (שם היא מגלמת חולת סרטן), וודלי תרמה אותו לארגון המייצר פאות עבור ילדים שאיבדו את שיערם בעקבות הקרנות לטיפול במחלה הארורה. מקסימה, כבר אמרנו?

 

5. לייקים לא עושים לה את זה

האם אתם יכולים לדמיין בחורה צעירה, על אחת כמה וכמה כוכבת, שלא עסוקה לפחות במחצית מזמנה בהעלאת תמונות, טוויטים, סטטוסים או סתם בגלילת פיד הפייסבוק, אינסטגרם ושאר תופיני המדיה? מתברר שוודלי היא יחידת סגולה, לא רק שהיא לא מתרגשת ממדיה חברתית, אין לה טלפון נייד! בראיון משנה שעברה סיפרה שאין ברשותה מכשיר, ואם היה לה אחד זה היה מהסוג המיושן ולא, חלילה, סמארטפון. "ככל שאתה מתרחק מהבאזז הטכנולוגי, כך יש לך יותר חופש". ואימרו אמן.

 

6. "איפור לגוף בסצנת סקס? הציצים שלי נראים נפלא, הם לא זקוקים לעזרה"

בסרטה החדש "ציפור לבנה בסופת שלג", וודלי משחקת נערה בת 17 שאימה נעלמה, ובמקביל חווה את גיל ההתבגרות על כל נגזרותיו. אחת הסצנות היא של אובדן הבתולין, ולוודלי אין בעיה לדבר בפתיחות על החוויה השונה. "לא איפרו את הגוף שלנו לקראת הסצנה. הציצים שלי נראים נפלא, הם לא זקוקים לעזרה", אמרה בראיון. וודלי רצתה שהסצנה תרגיש מציאותית, טבעית ואפילו 'מלוכלכת', ולכן החליטה לעשות זאת בעירום. "כשאני רואה סצנות סקס בסרטים הנשים בדרך כלל עם בגדים, איפור מלא", היא מגלה. למעשה, היא לוקחת את העירום למקום של אמת, של מציאות. "העירום הוא חלק טבעי מהיותנו בני אדם. במיוחד כשאתה צעיר ואתה מנסה לגלות את עצמך".

 

7. היא מייצרת את משחת השיניים שלה, את הסבון ובעצם הכל בעצמה

כן, נערת הטבע הזו יודעת לרקוח בעצמה משחת שיניים המבוססת על חימר, איפור, מוצרי ניקוי פנים, סבון, דיאורדורנט ועוד. אגב, היא גם אוכלת חימר, מזון טבעוני ונהנית להשתמש בידיים בעת האכילה.

 

8. לובשת יד שנייה

לוודלי, אם טרם הבנתם, יש מודעות גבוהה לסביבה וחייה הירוקים באים לכדי ביטוי גם בבגדים שהיא לובשת. אם היא לא הולכת לאירוע פורמלי, שטיח אדום או טקס חשוב במיוחד – היא לובשת בגדי יד שנייה. לאירועים השונים היא מסבירה שאין מה לעשות, עליה לכבד את המעמד וללכת באופן שייצג אותה כשחקנית, וגם את המפיק, הבמאי וכל מי שקשור אליה, ולא כמו ההיפית שהיא מעדיפה להיראות.

 

9. פטיש נעליים

לאפטר פרטי של גלובוס הזהב לפני כשלוש שנים הופיעה וודלי עם נעלי גומי בצורת כפות רגליים וגרמה לנשים רבות לחיוך רחב. ראתה וודלי כי טוב והרבה יותר כיף ללא עקבים, ומאז נצפתה מספר פעמים על השטיח האדום כשהיא יחפה, ואפילו צועדת לה נטולת נעליים ברחובות ניו יורק. הכי יפה כשנוח לה, לא?

 

10. היא ממש, אבל ממש אוהבת להתחבק

במקום נשיקה פולנית מנומסת או לחיצת ידיים רשמית, וודלי מעדיפה להתחבק – עם עדיפות ברורה לחיבוק חם ומלא רגש. היא ידועה בחיבוקיה הגדולים שגורמים לכל מי שסביבה להרגיש מנוכר וקר, ואף צוטטה באומרה: "יש לנו זמן קצוב בחיים הללו וכל שיחה חשובה. כזה הוא החיבוק – כאילו אומר 'אני אמיתית, אתה אמיתי. בוא נתחבר'". מסכימים שזה נשמע תחילה כמו קשקוש היפי, אבל יש בזה משהו מתוק במיוחד וחף ממניירות – וכאלו יש בשפע בהוליווד.