בשנים האחרונות בנות ישראל יכולות להרגיש מאוד מסופקות ממצב החתיכים בסצנת הבידור המקומית. בעוד שפעם הייתה הפרדה דיכוטומית בין שחקני אופי לדוגמנים שחטאו לפעמים במשחק (ליאור מילר מצלצל מוכר?), שחקנים כמו יהודה לוי, רן דנקר ועוז זהבי הוכיחו שאפשר אחרת, והיום הישראלית הממוצעת יכולה ליהנות מהתחושה שהמשיכה שלה לשחקן החביב עליה היא לא שטחית, אלא לגמרי מבוססת על כישוריו.

את המקום של החתיך-עם-כישרון תופס בשנה האחרונה מאור שוויצר, 25, שמשחק ממש עכשיו על המסך הקרוב לביתכם  ב"שחקן זר", הדרמה הקומית בה מככבים גם מוני מושונוב ויובל סמו. שוויצר מגלם בסדרה את אדיר מיוחס, הכוכב העולה של הכדורגל הישראלי, שעובר לנסות את מזלו בלונדון ונתקל בפערי התרבויות האדירים בין הארץ לבין חו"ל.

מהצד נראה שחייו של שוויצר לא לגמרי שונים מהחיים של הדמות שלו. הוא אמנם לא גר בלונדון, ולא משחק כדורגל, אבל הוא יודע היטב מה זה אומר להיות הבטחה נוצצת בערך מהרגע הראשון. בעוד שחקנים אחרים מכתתים רגליהם במשך שנים בין אודישן לאודישן, שוויצר זינק אל ביצת הזוהר המקומית כבר באחד מתפקידיו הראשונים, כשגילם את אושר גימפל בסדרה "אופוריה". הלהיט מחולל השערוריות של HOT מיצב אותו כבר מהרגע הראשון כשחקן שלא מפחד לקחת סיכונים, עם תפקיד שדרש התמודדות עם סצנות סקס חושפניות ועיסוק בתכנים מורכבים כמו הפרעות אכילה והתמכרות לסמים.

שוויצר למד משחק בבית הספר "הדרך" בהנהלת רותי דייכס ואייל כהן, ועם סיום לימודיו ולוהק לתפקיד טלוויזיוני ראשון ב"2.3 בשבוע" - הסדרה המעט נשכחת של ערוץ 10, שקרויה על שם מספר הפעמים הממוצע שזוגות בישראל מקיימים יחסי מין. אחר כך הגיע התפקיד ב"אופוריה", שכאמור המשיך את הקו הנועז והלא שגרתי של שוויצר.

בצד הכוכבני של הקריירה שלו, אפשר לספור השתתפות בתכניות נעורים מצליחות כמו "חצויה" ו"גאליס", וגם כמובן השתתפות חמודה עד מאוד בתכנית "הצילו! אני לא יודע לבשל". לבשל הוא אמנם לא ממש למד, אבל זה בהחלט קיבע את מעמדו כממתק רשמי. ואם כבר אמרנו יהודה לוי - שוויצר נתן הופעת אורח בתפקיד עצמו בסדרה "איש חשוב מאוד", והראה מודעות עצמית בריאה - כמו שאפשר לצפות משחקן.

התפקיד האחרון ב"שחקן זר" מאפשר לשוויצר לחשוף את הצד הקליל והקומי שלו, שגם בא לידי ביטוי ב"פרופיל 64", הקומדיה הצבאית ששודרה בערוץ 10 (לצידו של מיכאל מושונוב, הבן של). מדובר בהספק מרשים גם עבור שחקנים מבוססים יותר, וממש לא נראה שהוא מתכוון לעצור בקרוב, עם תפקיד בסדרה קומית חדשה בyes, וב"איביזה" - סרטו החדש של שי כנות ("אהבה קולמביאנית"). ההימור שלנו הוא שנראה עוד הרבה ממנו בשנים הקרובות.