בזמן שהוורסיה האמיתית שלו חווה שלל כישלונות עוד לפני שהחלו הצילומים (תודות לבן אפלק שכן יפיק, לא יפיק, כן יפיק, בכלל לא רוצה להשתתף ב"באטמן" הבא), "סרט לגו באטמן" מוכיח שלפעמים עדיף לחסוך את כל כאב הראש ולצמצם את המגע עם השחקנים למינימום – דיבוב. הסרט ממשיך לעשות חיל בקופות ומוביל שבוע שני ברצף את המקום הראשון – הפעם עם 33 מיליון דולר שמקפיצים את ההכנסות העולמיות של ל-179 (!) מיליון דולר – מרחק 3 מיליון דולר מלעבור את "חסידודס" ולהפוך לסרט השני הכי מצליח של חברת הפקות האנימציה של וורנר (אחרי "סרט לגו" הראשון, כמובן). וזה אחרי 10 ימים בחוץ בלבד, כן?

אחריו, במקום השני והלא מפתיע, חוזר "חמישים גוונים של אופל" עם ירידה של 56% בהכנסות – 20 מיליון דולר – נתון שנשמע אולי סתמי, אבל לפחות הקפיץ את ההכנסות העולמיות ל-91 מיליון דולר ואת הסרט מהמקום הרביעי לשני ברשימת סרטי ה-R Rated הרווחיים ביותר אי פעם. היחיד שעקף אותו הוא "מרגלת" של מליסה מקארתי, שעומד על 110 מיליון דולר – הישג שכנראה לא יהיה קשה ל"חמישים גוונים" להגיע אליו בעצמו ממש בעוד כשבוע-שבועיים.

במקום השלישי מגיע מתמודד חדש מטעם יוניברסל – "החומה הגדולה" של מאט דיימון - כי באמת כבר הרבה זמן שלא היה לנו סרט עם נרטיב אסייתי שמשחק בו גבר לבן פריבילגי בן 46 בתפקיד הראשי. זהו סוף השבוע הראשון שלו באקרנים ולכן נותנים לו שבוע של חסד בחמישייה הפותחת עם 18 מיליון דולר בקופות ארה"ב (ו-244 ברחבי העולם!), רגע לפני שתתפשט השמועה שמדובר בסרט די בינוני (לראייה, 35% טריות ב"Rotten Tomatoes" ו-6.3 ב"IMDb"). איך סיכם את זה ג'יימס ברארדינלי מאתר ביקורות הסרטים "ReelViews"? "אם זה העתיד של סרטי הקולנוע, שאלוהים יעזור לכולנו".

"ג'ון וויק 2", שבשבוע שעבר חלש על המקום השלישי, יורד לזה הרביעי עם 16 מיליון דולר – 46% פחות מההכנסות בסוף השבוע הקודם. מה שהוא כן יכול להחזיק לזכותו זאת העובדה שהוא רק שבוע על המסכים – וכבר עקף את הסרט הראשון בסדרה עם הכנסות מקומיות בסך 61 מיליון דולר (הראשון, שיצא לפני כשלוש שנים, עומד על 43 מיליון דולר בלבד).

במקום החמישי האחרון והחביב יש עוד חבר חדש – "מורים בהפרעה" ("Fist Fight"), הוכחה נוספת לכך שכמה מהמוחות הגדולים בישראל אחראים לתרגום שמות הסרטים לעברית. הסרט החדש, בכיכובם של אייס קיוב, צ'ארלי דיי ("איך להיפטר מהבוס"), כריסטינה הנדריקס וטרייסי מורגן, הכניס 12 מיליון דולר לקופות, וממש כמו "החומה הגדולה" –זוכה גם הוא לביקורות פושרות. בואו נגיד שלאחר צפייה בטריילר, אפשר גם להבין למה.

 

טבלת שוברי הקופות של סוף השבוע (בסוגריים - הכנסות כוללות בארה"ב):

1. סרט לגו באטמן

33 מיליון דולר (97)

2. חמישים גוונים של אופל

20 מיליון דולר (89)

3. החומה הגדולה

18 מיליון דולר (חדש)

4. ג'ון וויק 2

16 מיליון דולר (58)

5. מורים בהפרעה

12 מיליון דולר (חדש)