סביר להניח שכשגאי ריצ'י ניגש לביים את האפוס רב התקציב "קינג ארתור: אגדת החרב", הוא ציפה שהדיבור סביבו יכיל את המילים "אפי" ו"מפואר", אבל כנראה שהוא ידע שהמילים הללו ישמשו כדי לתאר את הכישלון שלו בקופות. עם תקציב שמוערך ב-175 מיליון דולר (עוד לפני עלויות שיווק והפקה) והכנסות של 14.7 מיליון דולר בסוף השבוע הראשון שלו בקופות - "קינג ארתור: אגדת החרב" הוא אחד הכישלונות המפוארים של השנה.

גאי ריצ'י כבר הוכיח בעבר שהוא יודע ללהק סרטי אקשן מוערכים ("סנאץ'") ומצליחים בקופות ("שרלוק הולמס"), והליהוק של צ'ארלי האנם ("ילדי האנרכיה") לתפקיד המיתולוגי של המלך ארתור נראה כמו סגירת חוזה על הצלחה בטוחה. אבל גם אתם יודעים מה הדבר היחיד שבטוח בחיים, ולא רק שהקהל לא ממש הגיע לקופות - גם המבקרים שנאו את הסרט. פיטר טראוורס מ"הרולינג סטון" הגדיל לעשות ואף כינה את הסרט "אסון ברוטלי ומדמם". ההישג הלא מלכותי הזה של "קינג ארתור" מספיק לו כדי להיכנס אל המקום השלישי בלבד, ובהתחשב בזה שגם הכנסותיו מעבר לים לא מבטיחות - ההערכות מדברות על הפסד צפוי לאולפנים של 100 מיליון דולר. אאוץ'.

וכמו כדי להפוך את התבוסה של המלך ארתור לכואבת יותר, מי שעקף אותו הישר למקום השני הוא - "באמאשל'ך", הסרט החדש בכיכובן של איימי שומר וגולדי הון, שעלה "רק" 42 מיליון דולר אבל כיסה כמעט חצי מהעלויות עם הכנסות בגובה 17.5 מיליון דולר. קומדיית האקשן, בה מגלמות השתיים אם ובת שנחטפות בזמן חופשה משפחתית באקוודור, מסמנת את התפקיד הקולנועי הראשון של גולדי הון מזה 15 שנים (כן, "לא דופקות חשבון" עם סוזן סרנדון יצא ב-2002). מבקרי הקולנוע, שדווקא פירגנו לסרט הקודם בו כיכבה שומר ("אסון מהלך"), לא אהבו את הסרט החדש וממוצע הביקורות שלו באתר "Rotten Tomatoes" עומד כרגע על 36% אחוזי טריות בלבד. כנראה ש"בלי לערב הורים" הוא לא מונח מוכר בארצות הברית. 

אל תחשבו ששכחנו את המקום הראשון של השבוע, הוא פשוט קצת צפוי - "שומרי הגלקסיה 2" של ג'יימס גאן נשאר לשבוע שני בראש הטבלה עם הכנסות של 63 מיליון דולר נוספים, שמצטברים לסכום מכובד של 246 מיליון דולר בשבועיים. גרוט (כמה אפשר לאהוב עץ? כמה??) והחברים נחשבים להצלחה אדירה בכל רחבי העולם, שם צבר הסרט עוד 384 מיליון דולר - מה שכרגע מעמיד את מאזן ההכנסות שלו על סכום אסטרונומי של 630 מיליון דולר שגורמים לאולפני "דיסני" לספור את הדקות עד ליציאת החלק השלישי בסדרה איפשהו בשנת 2019. אם לא נמאס לכם ללעוג ל"קינג ארתור" אז נספר לכם שרק ביום שישי הכניס "שומרי הגלקסיה 2" סכום של 16 מיליון דולר - יותר מסך ההכנסות של "קינג ארתור: אגדת החרב" לאורך כל סוף השבוע. 

את החמישייה סוגרים שני להיטים מוכחים וותיקים - במקום הרביעי נמצא "מהיר ועצבני 8" שהכניס סכום צנוע של 5 מיליון דולר אך צבר כבר 215 מיליון דולר בחמישה שבועות, ו"בייבי בוס", שנמצא השבוע במקום החמישי עם הכנסות של 4.6 מיליון דולר בסוף השבוע, ונחשב לאחד מסיפורי ההצלחה המפתיעים (והילדותיים) של השנה. קומדיית האנימציה של אולפני "דרימוורקס", בה מגלם אלק בולדווין תינוק בחליפה (בדומה לדמותו של דונלד טראמפ ב"סאטרדיי נייט לייב"), הכניסה כבר 162 מיליון דולר בארצות הברית והכנסותיה מעבר לים מסתכמות בכחצי מיליארד דולר. ככה זה היום, כל תינוק נהיה מלך.

טבלת שוברי הקופות של סוף השבוע (בסוגריים - הכנסות כוללות בארה"ב):

1. שומרי הגלקסיה 2

63 מיליון דולר (246)

2. באמאשל'ך

17.5 מיליון דולר (חדש)

3. קינג ארתור: אגדת החרב

14.7 מיליון דולר (חדש)

4.   מהיר ועצבני 8

5 מיליון דולר (215)

5. בייבי בוס

4.6 מיליון דולר (162)