סרט במחלוקת: בשל פנייתה של שרת התרבות מירי רגב, עיריית מעלות-תרשיחא ביטלה את הקרנת הסרט "לאה צמל, עורכת דין" שעוסק בפועלה של הפרקליטה בת ה-73 שייצגה לאורך הקיירה שלה מחבלים פלסטינים וישראלים וכן נאשמים באלימות נגד חיילי צה"ל. הסרט עתיד היה להיות מוקרן במסגרת פסטיבל "דוקאביב" בעיר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"פרקליטת המחבלים לאה צמל, יש דין!", בירכה רגב. "שמחה שבעקבות דרישתי הוסר סרטה של צמל מפסטיבל דוקאביב. אין מקום לתת במה ציבורית למהללי מחבלים!".

לאה צמל, עורכת דין (צילום: Tsemel Private Collection, unknown photographer)
לאה צמל, עו"ד מתוך הסרט | צילום: Tsemel Private Collection, unknown photographer

בעקבות ביטול הקרנת הסרט, ח"כ עופר כסיף מהרשימה המשותפת תקף בחריפות את השרה רגב. "שרת הצנזורה מנסה שוב לסכל הקרנת סרט, והפעם כדי למנוע דיון ציבורי על הגנה משפטית לפלסטינים", כתב. "בדברי הימים של התרבות בישראל, תירשם רגב כהערת שוליים מביכה: זאת שבזכות רדיפת הכותרות שלה, הביאה לעניין רב במיוחד בתרבות אותה היא מנסה לדכא".

עו"ד לאה צמל (73) היא פרקליטה ישראלית שנויה במחלוקת שמייצגת מחבלים פלסטינים וישראלים וכן נאשמים באלימות נגד חיילי צה"ל. בין הלקוחות שלה ניתן למצוא בין היתר את חבר הכנסת לשעבר באסל גטאס (בל"ד), שהורשע בעסקת טיעון בהברחת טלפונים ניידים לאסירים ביטחוניים וכן את משפחת הרוצח הפלסטיני של אורי אנסבכר ז"ל, שנרצחה בחודש פברואר השנה. 

הסרט גרר סערה באביב האחרון, כאשר 100 שכולות ונפגעי פעולות איבה החברים בפורום "בוחרים בחיים" שיגרו מכתב לשרה רגב בדרישה שתבטל את הענקת הפרס בפסטיבל "דוקאביב" לסרט שמציג את עו"ד צמל באור חיובי.

מירי רגב (צילום: Alex Kolomoisky, חדשות)
רגב: לא לתת במה ציבורית למהללי מחבלים | צילום: Alex Kolomoisky, חדשות

"אותה צמל מייצגת מעל לחמישה עשורים מחבלים אשר רצחו ישראלים רבים בין השאר רבים מילדנו, נשותינו, בעלנו, אחינו ושאר קרובינו", כתבו באביב האחרון 100 המשפחות השכולות במכתב לשרה רגב, שנשלח גם לשר החוץ ישראל כ"ץ וליו"ר מפעל הפיס אביגדור יצחקי. "מימון של פרס למי אשר מגנה על מחבלים בבתי המשפט היא יריקה בפרצופן של המשפחות השכולות. כאשר סרט הזוי זה אמור לייצג את מדינת ישראל בתחרות האוסקר הבינ"ל הדבר מעורר תדהמה וחלחלה".