כשהקומדיה המרנינה "לא רק בלונדינית" יצאה לאקרנים בשנת 2001, ההצלחה הייתה מידית. הסרט כבש את לב הצופים והשיק אינספור ציטוט קלאסיים וטרנדים מלבבים. המקבוק הכתום של גיבורת הסרט אל, הגרדרובה הוורודה והמנהג של נשיאת כלב קטן בתיק, כולם היו חלק מהמורשת של הלהיט בכיכובה של ריס ווית'רספון. השפעתו הייתה כה גדולה, שישנם סיפורים רבים על עורכות דין שהלכו ללמוד משפטים בהשראת הסרט, אבל בשביל צופה אחד, הסרט עשה הרבה יותר מכך – הוא הציל לו את החיים.

אחת הכותבות של הסרט, קרן מקאלן, סיפרה לאחרונה למגזין "Entertainment Weekly": "קיבלתי אימייל מבחור שסיפר שהוא היה בדיכאון קשה, ובדיוק כשהוא התכוון לפגוע בעצמו ולקחת את חייו, חבר התקשר והזמין אותו לצאת לרקוד. הוא אמר לא, הוא לא רצה לצאת. ואז אחרי שהוא ניתק את הטלפון, הוא נזכר בשורה מהסרט, 'התעמלות גופנית גורמת לך לייצר אנדורפינים, ואנדורפינים עושים אותך שמח'. אז הוא התקשר לחבר בחזרה, הם יצאו לרקוד, נהנו, והוא החליט לא להרוג את עצמו. הוא כתב לי את המכתב הזה ואמר, 'השורה הזאת הצילה לי את החיים'".

כזכור, השורה על ההתעמלות נאמרה על ידי אל, בזמן שהיא מסבירה מדוע היא מאמינה בחפותה  של מאמנת הכושר עליה נשלחה להגן. לטענתה, האשה אינה הרוצחת כי "התעמלות גופנית גורמת לך לייצר אנדורפינים. אנדורפינים עושים אותך שמח. אנשים שמחים פשוט לא יורים בבן הזוג שלהם". לתסריטאים לא היה מושג איזו השפעה תהיה לשורה הקטנה שכתבו, כפי שסיפרה מקאלן: "איך שורה שכתבנו על הדרך, הייתה כל כך חשובה בשביל אדם מסוים. זה העיף לי את הראש".