טילדה סווינטון, לאונרד כהן ואפילו ליהי קורנובסקי: אחרי ההכרזה על סרט הפתיחה וחשיפת התוכנית הישראלית, פסטיבל הקולנוע ירושלים מציג את הסרטים הבינלאומיים שיוקרנו בו, החל מה-21 ועד ה-31 ביולי. כבכל שנה, בפסטיבל יוצגו יותר מ-200 סרטים מעשרות מדינות, וביניהם סרטים שקטפו פרסים בפסטיבלים המובילים בשנה האחרונה. הסרטים יוקרנו בסינמטק ירושלים, בקולנוע לב סמדר, ביס פלאנט ירושלים, במוסללה ובמוקדים נוספים ברחבי העיר - ומכירת הכרטיסים לאירועים השונים צפויה להיפתח ביום שישי הקרוב.

הסרט הבולט ביותר בתוכנית הבינלאומית הוא "משולש העצבות", סרט הפתיחה של הפסטיבל שיוקרן בבריכת הסולטן. סרטו החדש של הבמאי השוודי רובן אוסטלנד ("כוח עליון", "הריבוע"), שקף את פרס דקל הזהב בפסטיבל קאן האחרון, מוגדר כסאטירה מושחזת על האלפיון העליון, על משפיענים ומשפיעניות ועל פערי מעמדות. אוסטלנד עצמו הוא גם אורח הכבוד של הפסטיבל. נציג בולט נוסף מקאן הוא "פשעי העתיד", סרטו החדש של אשף האימה והביזאר דיוויד קרוננברג שבו משתתפת השחקנית הישראלית ליהי קורנובסקי לצד לאה סדו ("כחול הוא הצבע החם ביותר") וקריסטן סטיוארט ("דמדומים"). לפי דיווחים מעבר לים, הקרנת הבכורה של הסרט הגרפי הובילה לתגובות קשות בקהל, ואף לנטישת האולם על ידי חלק מהצופים. 

מתוך "שלושת אלפים שנים של כמיהה" (צילום: באדיבות בתי קולנוע לב, יחסי ציבור)
אידריס אלבה וטילדה סווינטון ב"3,000 שנים של כמיהה" | צילום: באדיבות בתי קולנוע לב, יחסי ציבור

עוד סרטים מפסטיבל קאן שיוקרנו בירושלים: "3,000 שנים של כמיהה", סרטו של הבמאי ג'ורג' מילר ("מקס הזועם: כביש הזעם") בכיכובם של טילדה סווינטון ואידריס אלבה; "קאט!", סרטו של מישל הזנוויציוס ("הארטיסט") שפתח את הפסטיבל; "אי-אה" ("EO") הפולני שזכה בפרס חבר השופטים; "החלטה לעזוב", סרטו של פארק צ'אן-ווק ("שבעה צעדים") שזכה בפרס הבימוי; "טורי ולוקיטה", סרטם של האחים ז'אן-פייר ולוק דארדן שקיבלו על עבודתם פרס מיוחד מטעם חבר השופטים של הפסטיבל; ו"ברוקר" ו"עכביש קדוש", שזיכו את סונג קאנג-הו וזאר אמיר איברהימי בפרסי השחקן והשחקנית, בהתאמה. 

בין הסרטים התיעודיים שיוצגו בפסטיבל ניתן למצוא את "דיוויד בואי: Moonage Daydream", סרט דוקו בבימויו של ברט מורגן על המוזיקאי האגדי; "הללויה: לאונרד כהן, מסע, שיר", דוקו חדש על היוצר שהוקרן בפסטיבלים של ונציה וטלורייד; "היסטוריית הטבע של ההרס", סרטו התיעודי החדש של הבמאי האוקראיני המוערך סרגיי לוזניצה; "הכנר במסע להוליווד" על ההפקה ההוליוודית של "כנר על הגג"; ו"מקנרו", סרט דוקו אודות הטניסאי הנחשב ג'ו מקנרו. את הרשימה המלאה, שתיחשף מחר באתר הפסטיבל, משלימים בין היתר "בוקר יפה אחד", סרטה החדש של הבמאית מיה הנסן-לאב ("האי של ברגמן"), וגם סרטו של הבמאי האיראני אסגאר פרהאדי ("פרידה"), "הגיבור", שעמד לאחרונה במוקד האשמות על העתקה.