מכירים את התחושה שאתם עושים משהו, ואז מישהו אחר עושה את אותו דבר רק הרבה יותר טוב? ובכן, אף אחד לא מרגיש ככה יותר מג'ארד לטו. לטו, ששיחק את הג'וקר ב"יחידת המתאבדים", הרגיש מנוכר ונסער כששמע לראשונה על הפרויקט החדש של הבמאי טוד פיליפס.

כמה כעס לטו על "ג'וקר"? (שנכון לעכשיו מרוויח 700 מיליון דולר ברחבי העולם), מקורות דיווחו למגזין The Hollywood Reporter שלטו היה מתוסכל מהפרויקט של פיליפס, ואפילו ניסה לעצור את הסרט. לפי המקורות, כשהשחקן שמע על הסרט, הוא לא רק התלונן בפני הסוכנים שלו, שגם מייצגים את פיליפס, אלא גם ביקש מהמנהל המוזיקלי שלו, אירווינג אזוף, להתקשר לבכירים בחברת האם של אולפני האחים וורנר, במטרה לחסל את הפרוייקט. גורמים מטעם לטו הכחישו את פנייתו בנושא, אזוף לא הסכים להגיב, אך דרכיהם של השניים נפרדו מאז. השחקן חשב שאולפני ורנר הוליכו אותו שולל עם הבטחות לסרט בכיכובו כג'וקר, אבל קידמו במקום את סרטו של פילפס בכיכובו של חואקין פיניקס. מאולפני וורנר לא נמסרה תגובה.

לטו התאמן חודשים רבים כדי להיכנס לתפקיד הנבל ב"יחידת המתאבדים", הוא גם הפחיד את חבריו לקאסט עם "מתנות" שמתאים לג'וקר לחלק, כמו עכברוש חי למרגו רובי, כדורי אקדח לוויל סמית' וחזיר מת לקאסט כולו. מתברר שהאולפנים לא בדיוק אהבו אתה נסיונות של לטו להיכנס לדמות, וגם לא היו מרוצים מהתוצאה הסופית, שכן אחרי עריכה נותר לטו עם 10 דקות בלבד של זמן מסך. לטו קיבל ביקורות שליליות על תפקידו בסרט ומגזין וראייטי אף דירג אותו בתור הג'וקר הגרוע בכל הזמנים.

 

הכעס של לטו כלפי "ג'וקר" הביא גם לסיום היחסים המקצועיים עם סוכנות השחקנים CAA בה הוא חתום. מקורות אומרים שלטו חושב שסוכניו היו צריכים להודיע לו על הפרויקט של פילפס מוקדם יותר, ולהילחם חזק יותר נגד הגרסה החדשה ל"ג'וקר". מקורות דיווחו שלטו ביקש מהסוכנים שלו לעצור את הפרויקט, וטען שלא מתייחסים אליו כפי שראוי שיתייחסו לזוכה אוסקר. לטו עזב וחתם אצל סוכנות מתחרה, מטעמו של לטו נמסר כי החלפת הסוכנים נובעת מרצון לשינוי ואין לה קשר ל"ג'וקר".

בכל אופן, ימיו של לטו כג'וקר חלפו, הוא לא יחזור על התפקיד בסרט החדש של האולפנים "ציפורי הטרף", ספין אוף שמתמקד בהארלי קווין (אותה תגלם מרגו רובי) ועתיד לצאת לאקרנים בשנת 2020. לטו גם לא יגלם את ג'וקר בסרט הבא של "יחידת המתאבדים" שעתיד לצאת לאקרנים ב-2021.