תעשיית הקולנוע נמצאת במשבר עמוק. את זה כולם יודעים. אבל האם המשבר הזה פוגע גם בכיסם של השחקנים? לפי סקר שערך ה"הוליווד רפורטר" בקרב מפיקים, סוכנים ובכירים אחרים בתעשייה, אין מה לרחם על כוכבי האיי-ליסט של הוליווד.

רוברט דאוני ג'וניור, סנדרה בולוק, אנג'לינה ג'ולי, דנזל וושינגטון ומאט דיימון מרוויחים בסביבות ה-20 מיליון דולר עבור הפרוייקטים הגדולים שהם עושים עבור האולפנים. לאונרדו דיקפריו מוביל את הרשימה עם 25 מיליון דולר שהוא גובה עבור ניסיונותיו החוזרים ונשנים להשיג את האוסקר.

לאונרדו דיקפריו  (צילום: TMZ)
גוף של 25 מיליון דולר | צילום: TMZ

ברדלי קופר מטפס אל מעל קו ה-15 מיליון, וההצלחה של "צלף אמריקאי" מבטיחה שיישאר שם בזמן הקרוב. גם צ'נינג טייטום ובן אפלק נמצאים באותה הקטגוריה, כשמצבו של טייטום נראה פחות מבטיח אחרי כישלון "עלייתה של ג'ופיטר". דוויין ג'ונסון ("דה רוק") מרוויח גם הוא סכומים דומים עבור סרטי אקשן כמו "מהיר ועצבני" ו"הרקולס". לא בטוח שמישהו מהם באמת מביא קהל אל האולמות.

ארבע נשים נמצאות מעל קו ה-15 מיליון: בולוק, ג'ולי, ג'ניפר לורנס ומליסה מקרת'י, שהוכיחה את עצמה בקופות בשנים האחרונות (לפחות עד הכישלון של "תמי"). ג'ולי הרוויחה יותר מ-15 מיליון על "מליפיסנט", ולורנס הרוויחה "רק" 10 מיליון על "משחקי הרעב: התלקחות", אבל הסוכנים שלה בוודאי ישיגו לה עסקה טובה יותר בפעם הבאה שהיא תתבקש להציל את העולם במסגרת סרט פעולה גדול.

ג'ניפר לורנס זוכה באוסקר (צילום: Jason Merritt, GettyImages IL)
פרצוף של "האוסקר הזה שווה עוד 5 מיליון?" | צילום: Jason Merritt, GettyImages IL

המשבר בתעשייה כנראה לא ממש פגע בשכר הבסיס של השחקנים, אבל הוא כן פגע ביכולת שלהם להרוויח מהסרטים עצמם. בניינטיז, שחקנים היו חתומים על חוזים שאיפשרו להם לקבל את חלקם מרווחי הסרט כבר מהדולר הראשון שהסרט הכניס, ואילו היום הם מתבקשים להמתין עד שהסרט יכסה את ההוצאות. לא נורא - השכר שלהם כנראה מאפשר להם לחכות בסבלנות ולקוות לטוב.