פחות מחודשיים אחרי שגל גדות, כלומר, וונדר וומן, הפכה לשגרירה של כבוד באו"ם לנושא שוויון והעצמת נשים - בוטל המינוי בהפתעה. דובר מטעם האו"ם מסר שתפקידה של הדמות בארגון יסתיים בסוף השבוע הקרוב, ולמרות שהסיבה הרשמית לביטול המינוי לא פורסמה, מדובר ככל הנראה בתגובה למחאה שפרצה עם מינויה של הדמות (והכוכבת הישראלית).

בתחילת חודש אוקטובר האחרון דווח שדמותה של וונדר וומן תמונה להוביל את הקמפיין המיוחד, בין היתר לכבוד חגיגות 75 שנה לדמות. אלא שלא כולם שמחו על המהלך הזה, וכבר בטקס המינוי (שבו השתתפה גדות) קמו עשרות עובדות האו"ם במחאה על כך שהדמות, שידועה בלבושה החושפני, אינה הולמת את המעמד. הסערה המשיכה עם עצומה עליה חתמו מעל אלף עובדי האו"ם.

בעצומה נכתב בין היתר שהדימוי של וונדר וומן הוא "מיני מדי" ו"אינו רגיש תרבותית". כמעט 45,000 גולשים חתמו על עצומה דומה באינטרנט שקראה למזכ"ל האו"ם באן קי מון לשקול מחדש את המינוי. כאמור, האו"ם לא סיפק תשובה חד משמעית לשאלה מדוע בוטל הקמפיין והאם הסיבה לכך היא המחאה, אך הדובר מטעם הארגון הסביר כי קמפיין שעושה שימוש בדמויות בדיוניות לרוב לא נמשך יותר מכמה חודשים, כפי שקרה בקמפיין להעלאת המודעות לנושא שינוי האקלים בכיכובן של דמויות ה'אנגרי בירדס' שנמשך יום אחד.