המהדורה העשירית של פסטיבל סרטים בערבה תיפתח ב-3 בנובמבר בצוקים ותימשך עד 13 בנובמבר. הפסטיבל, שאותו ייסד אייל שיראי, כולל השנה תוכנייה מגוונת ומבטיחה, וגם רשימת אורחים לא קצרה בכלל. סרט הפתיחה יהיה "התחרות הרשמית" של גאסטון דופארט ומריאנו כהן, בכיכובם של פנלופה קרוז ואנטוניו בנדרס, שהוצג בוונציה ויגיע בהמשך לבתי הקולנוע לב. הסרט, כמשתמע משמו, עוסק בתעשיית הקולנוע מנקודת מבט אירונית ומבקר את הזוהר, היומרות, והאגו שמפעילים אותה. את הפסטיבל ינעל "ויהי בוקר" של ערן קולירין, זוכה פרס אופיר שהוא הנציג הישראלי לאוסקר. הסרט יוקרן באירוע חגיגי במעמד היוצרים.   

הפסטיבל יארח קולנוענים בינלאומיים בולטים, שסרטיהם הוקרנו השנה בפסטיבלים הגדולים בעולם. בין השאר, יגיע הבמאי המקסיקני מישל פרנקו, שיציג את סרטו "שקיעת החמה" (עם טים רות ושארלוט גינסבורג) ועם הסרט "התיבה", שאותו הפיק. הבמאי הפיני יוהו קואוסמאנן יגיע עם סרטו "תא מספר 6", שזכה בפרס הגדול של צוות השופטים בפסטיבל קאן האחרון. ולדימיר יוהנסון האיסלנדי, שסרטו "טלה" הוקרן גם בפסטיבל ירושלים השנה, יגיע גם הוא לערבה, וכך גם ראדו מונטאן הרומני, שסרטו "אינטרגלדה" הוקרן בקאן וגם זכה בפרס לסרט עלילתי בינלאומי בפסטיבל חיפה בחודש שעבר. הבמאי הצרפתי לורן קאנטה, שסרטו "בין הקירות" זכה בדקל הזהב, אמור להגיע עם סרטו החדש, "ארתור ראמבו", על סופר צעיר ועטור תהילה ממוצא צפון אפריקאי, שעברו מתנכל לו. 

טילדה סווינטון, "ממוריה" (יח''צ: Neon)
טילדה סווינטון, "ממוריה" | יח''צ: Neon

עוד סרטים שיוקרנו בפסטיבל: "קדימה קדימה" ("C'mon C'mon") המדובר של מייק מילס, שמגיע מפסטיבל טלורייד ופסטיבל ניו יורק, הוא סיפור על שדר רדיו (חוואקין פיניקס) שמוצא את עצמו יוצא למסע עם אחיינו הצעיר. שני סרטים שבהם מככבת טילדה סווינטון החד-פעמית - "ממוריה" ו"הקול האנושי" - הוקרנו בפסטיבל ירושלים וחיפה, אבל בערבה תהיה הזדמנות לצפות בשניהם. "ממוריה" הוא סרטו הראשון של הבמאי התאילנדי אפיצ'טפונג ויראסתקול שמצטלם מחוץ למולדתו, ו"הקול האנושי" הוא סרטו הראשון של פדרו אלמודובר באנגלית. "הכל עבר בשלום" של פרנסואה אוזון, ו"פריז, הרובע ה-13", של ז'אק אודיאר, שהוקרנו שניהם בתחרות הרשמית בקאן, הם נציגים צרפתיים נוספים בפסטיבל. "מוליכי הזאבים", סרט האנימציה המופלא של טום מור ורוס סטיוארט, ישתתף ברצועת הסרטים לכל המשפחה.   

אירוע קולנועי משמעותי שיתקיים לכל אורך ימי הפסטיבל הוא הקרנה של סדרת "דקאלוג" של קז'ישטוף קישלובסקי הפולני. בכל אחד מעשרת ימי הפסטיבל יוקרן פרק אחד מהסדרה, שהיא פרשנות מודרנית לעשרת הדיברות המורכבת מעשרה סרטים באורך של שעה שצולמו בוורשה של שנות ה-80. קז'ישטוף פיאסביץ', שכתב עם קישלובסקי את הסדרה (וגם את התסריטים לסרטיו הגדולים "חייה הכפולים של ורוניק" וסדרת "אדום", "לבן", "כחול"), יגיע להתארח בפסטיבל. לצד ההקרנות, תוצג גם תערוכה בגלריה עשוש בצוקים, ובה תצלומים של הצלם פיוטר ג'קסה, חברו של קישלובסקי שצילם על הסטים של סרטיו ושהיה מעורב גם הוא בפרויקט "דקאלוג".

כל הסרטים באתר הפסטיבל