74 שנים אחרי שהוקם, אחד מבתי הקולנוע העצמאיים האחרונים בישראל עובר לבעלות של רשת לב: קולנוע כוכב, בית הקולנוע היחיד באזור גוש דן והשרון שמפעיל אולם אחד בלבד, יפתח ב-2 ביוני את שעריו מחדש וייקרא מעתה "לב רמת השרון". בית הקולנוע המקורי, שהיה נתון תחת איומי סגירה בעשורים האחרונים, נסגר בימים אלה לטובת שיפוץ כולל של מערכות הסאונד והתמונה באולם, שמכיל כ-200 מושבים. 

קולנוע כוכב, רמת השרון (צילום: פייסבוק)
יעבור שיפוץ נרחב. אולם קולנוע כוכב | צילום: פייסבוק

עם פתיחתו המחודשת, קולנוע "לב רמת השרון" צפוי להקרין את סרטי הרשת - בהם "אימהות מקבילות" של הבמאי הספרדי פדרו אלמודובר ו"התחרות הרשמית" בכיכובם של פנלופה קרוז ואנטוניו בנדרס - והוא מצטרף ליתר בתי הקולנוע שלה, שממוקמים כולם במרכזי ערים: תל אביב (דיזינגוף סנטר ומנדרין), ירושלים, הרצליה, רעננה, אבן יהודה, עומר ושהם. "רמת השרון היא עיר של אוהבי קולנוע", מסר מנכ"ל הרשת גיא שני, "ואנחנו שמחים סוף כל סוף להציע לתושביה את החוויה הקולנועית המיוחדת ואת הסרטים של קולנוע לב". 

קולנוע כוכב, שנחנך בשנת 1948 וממוקם ברחוב סוקולוב בעיר, היה המבנה הראשון במושבה דאז שהוקם למטרות תרבות. בימיו הראשונים הוא נקרא "בית הפועלים", לאחר מכן "קולנוע גיל", ובשנת 1980 שינה את שמו ל"קולנוע כוכב". מדובר בבית הקולנוע היחיד באזור המגורים של העיר (לצד מתחם סינמה סיטי גלילות), והוא זכה להכרה ארצית עוד בשנת 1951, כשאירח את ההופעה הראשונה בהיסטוריה של להקת הנח"ל. בנוסף, בין השנים 1996 ל-2010 התקיימה בקולנוע כוכב הקרנה חודשית של "מופע הקולנוע של רוקי", שכללה השתתפות פעילה של הקהל ואורגנה על ידי מעריצי הסרט. 

קולנוע כוכב, רמת השרון (צילום: יחסי ציבור)
ייפתח עם סרטו החדש של אלמודובר. קולנוע "לב רמת השרון" | צילום: יחסי ציבור