אין תמונה
אז מה זה בדיוק מעמד הביניים?
יאיר לפיד מנותק! זועמת התקשורת בעקבות עוד פוסט פייסבוק של שר האוצר שלנו. באותו פוסט, דמיין לפיד את מעמד הביניים הישראלי, שכולל מורה בת 37 מחדרה שמרוויחה יחד עם בעלה עשרים אלף שקלים בחודש. מסתבר שבחזונו של לפיד יש לריקי כהן דירה ושלושה ילדים והיא ובעלה טסים פעם בשנתיים לחו"ל ויודעים  שאם יפרצו להם לבית השוטרים רק ימלאו טופסי ביטוח.

הוא לא יודע כמה אנשים ממעמד הביניים מרוויחים באמת! שצפו כתבי כלכליים, פעילים חברתיים וכל הנשים בעולם שקוראים להם ריקי כהן ורק יכולות לחלום על דירה (בחדרה, נו, ועדיין). אז אם לפיד לא מכיר את מעמד הביניים, איך הוא אמור לייצג אותו? אל חשש! החלטנו לעשות ללפיד היכרות קלה עם אותו מעמד חמקמק, בארץ ובעולם.

לא יכלו לשים שלט קטן, מעמד הביניים?

עצה ראשונה: תרד כל הזמן, כשאתה מגיע להאני בו בו, סימן שירדת יותר מדי. תעלה מדרגת מס, הגעת.

Common people\פאלפ                                 

יאיר לפיד הוא לא מעמד הביניים, הוא רוצה להיות מעמד הביניים. הוא הרי הפריביליג'ד המתלהבת שג'רוויס קוקר שר עליה - שרוצה לבוא איתנו לסופרמרקט, לקטר על מחירי הקוטג', להתבכיין על זה שאין לו איך לשלם שכר דירה. הוא אפילו רואה את הקסם שבלהיכשל מדי פעם. מעמד הביניים נראה לו כמו האזור הקסום הזה שבו כולם מרגישים ביחד כשהם הולכים ל"שרים בכיכר" ומוחים נגד הטייקונים ברוטשילד ותולים טורים שלו על המקרר.

קלאב הוטל לוטרקי

טיפ: אם חייך עוברים בהתמוגגות מדושנת עונג ממעמד הביניים הישראלי, כנראה שאתה לא חלק ממנו. בקלאב הוטל לוטרקי, כמו שכולנו יודענו כבר משקופית החסות, אף אחד לא יכול לשמוע אותך צורח. הכל כלול יאיר, גם אלפי הישראלים שרומסים אותך בזמן שהם שועטים אל עבר הבופה. הגיהנום הוא הזולת, במיוחד זה שנמצא אתך באותו החלל, שילם כמוך על הדיל לטורקיה וסולד ממך כמעט כמו שאתה ממנו.

איקאה (צילום: AP)
איקאה בשבת בערב. פלנטה אחרת | צילום: AP

איקאה

יאיר, סע לאיקאה בשבת בערב. לא רק שזה יעזור לך להכיר את מעמד הביניים, זה גם יעזור לך להכיר את הרצון למות, מה שיקל עליך את ההזדהות עם האנשים שחיים פה. כי הרי זה הבית שלא נכתב ב"קומון פיפל" – אני רוצה לנסוע איתך לאיקאה\להרכיב ביחד ריהוט מכוער\ לאכול נקניקייה בחמישה שקלים\לדעת שהבית של כולנו נראה אותו הדבר". או לחילופין: הנמל בשישי בצהרים, תערוכת דאלי בחיפה, רמיסת כלניות בשבת בימי אביב, פקקים בערב חג.

נשואים פלוס

וגם: "מרוששות" ו"בנות" ו"פאמילי גאי". דוגמאות ישראליות אפשר למצוא ב"בלתי הפיך" וב"פלפלים צהובים". נכון, לרוב הייצוג הטלוויזיוני הוא שגוי ולפעמים אפילו מופרך, אבל סביר להניח שהוא מדויק יותר ממה שיש ליאיר לפיד בראש. מה לעשות, רוב בני האדם שונאים את העבודה שלהם, מתקשים להתפרנס ממנה, נמצאים במינוס היסטרי ולא ממש יודעים איך לסגור את החודש, אבל עדיין מנסים לקחת את החיים בסבבה. אחרת מה כבר נשאר לנו?

בואו לפייסבוק שלנו!