הצגות למבוגרים | מופעים | הצגות ילדים | סטנדאפ

 

"מאמא-מיה": המחזמר

איפה ומתי? תיאטרון הבימה - יום רביעי, 3.8 בשעה 20:00; יום חמישי, 4.8 בשעה 20:00; יום שישי, 5.8 בשעה 11:00 ובשעה 21:00; יום ראשון, 7.8 בשעה 20:00.

מחזמר מאת המחזאית הבריטית קת'רין ג'ונסון, שמבוסס על שירי להקת אבבא, בהשתתפות להקה גדולה של שחקנים, זמרים ורקדנים ובליווי תזמורת חיה. עלילת המחזמר מתרחשת באי קטן ביוון. ערב חתונתה, מבקשת סופי, בת יחידה לאמה, לגלות את זהותו של אביה האמיתי. ביומן של אמה, סופי מגלה מידע המרמז על שלושה מאהבים שהיו לאם, איתם בילתה לילה סוער ומלא תשוקה בתקופה בה נכנסה להריון. בשם האם אבל ללא ידיעתה, הבת מזמינה את שלושת המאהבים להגיע לערב יום חתונתה, בתקווה שאחד מהם הוא אביה, שיוביל אותה לטקס החתונה. שלושתם מתייצבים באי הקסום, במלון הקטן שמנהלות האם והבת וחולקים זיכרונות נעימים, אך אז העלילה מסתבכת כששלושת הגברים מבינים שהכלה אינה יודעת מיהו אביה, ושכל אחד מהם עשוי להיות האב האמיתי.

תיאטרון הבימה | משחק: מיקי קם, רוני דלומי/אגם בוחבוט, אורנה דץ/שרון חזיז.

מאת: קת'רין ג'ונסון (גרסה עברית: אלי ביז'אווי) | בימוי: משה קפטן.

מה הלוז- 14.6- הצגות- מאמא מיה (צילום: אור דנון, יח"צ)
"מאמא מיה" | צילום: אור דנון, יח"צ
  

"טוב"

איפה ומתי? אולם "עבאס", חנוך 19 שכונת התקווה, תל אביב - יום רביעי, 3.8 בשעה 20:30.

מחזה מבריק, מתוחכם, מצחיק ומרגש של הסטודיו למשחק יורם לוינשטיין, על התקרנפות והדחקה של אדם מן השורה. ג׳ון האלדר, איש משפחה למופת, בעל מסור, אבא דואג ובן שמטפל באימו החולה הוא מרצה נערץ לספרות וסופר מוערך, שחייו משתנים בשנת 1933 עם עליית הנאצים לשלטון בגרמניה. בעקבות הטראומה האישית שהוא חווה כשמצבה הבריאותי של אימו התדרדר, האלדר כותב רומן מצליח ומביע בו את דעתו בעד המתת חסד. הרומן מתגלגל לידיו של היטלר, ושליחו מציע לו ליישם את דעותיו בשירות המפלגה הנאצית. לאחר לבטים רבים, האלדר מצטרף למפלגה ושכרון התחושה שפרק חדש מתחיל בחייו גורם לו להתאהב בסטודנטית צעירה ולעזוב את אשתו. האלדר משוכנע שהוא עושה רק "טוב", ושאנשים כמוהו יסייעו לנאצים להתגבר על המוניטין הגרוע שלהם. אבל כבכיר במפלגה הנאצית, הוא כבר לא יכול לסייע לחברו הטוב ביותר - פסיכיאטר יהודי המבקש את עזרתו לברוח מגרמניה הנאצית. האלדר נגרר להצטרף לאס. אס. מארגן באוניברסיטה שלו את ליל שריפת הספרים, משתתף בפרעות ליל הבדולח, ולבסוף הופך לעוזרו האישי של אייכמן בפרויקט הדגל של הנאצים: "הפתרון הסופי".

סטודיו למשחק יורם לוינשטיין | משחק: שגיב לוי, דור אלמקייס, סימור דניאל.

מאת: ס.פ. טיילור | בימוי: אבישי מילשטיין.

"הרטיטי את ליבי"

איפה ומתי? תיאטרון הבימה – יום רביעי, 3.8 בשעה 20:30; יום ראשון, 28.8 בשעה 20:30; יום שני, 29.8 בשעה 20:30; יום שלישי, 30.8 בשעה 20:30; יום רביעי, 31.8 בשעה 20:30.

קומדיה משעשעת, מרגשת, מרטיטת לב, מלוטשת וקצבית מאת חנוך לוין, עם דיאלוגים במיטב הברק הלויני, עטורה בשירים, במוזיקה ובריקודים. המחזה מביא את סיפורו של "השופט" למקה, שופט בתחרות מלכת היופי השכונתית שמתאהב עד טירוף בבת השכונה. הוא מאמין שהגברת היא זמרת מהוללת המופיעה בריביירה הצרפתית, אך ייתכן כי מדובר במלצרית בבית קפה בריביירה אחרת, זו של בת ים... את המחזרים הרבים המבקרים אותה, דמויות ססגוניות בפני עצמן, היא מציגה כפדיקוריסט צרפתי, פסנתרן ספרדי ושומר ראש טורקי, כביכול אנשי צוות של זמרת בינלאומית. השופט למקה, מעין צ'רלי צפלין תל אביבי, שמוטרף מאהבה ושבוי בפנטסיה שיצר בדמיונו, מאמין לכל מילה שלה. עד ש... 

תיאטרון הבימה | משחק: בן יוסיפוביץ', יעל לבנטל, עמי סמולרצ'יק.

מאת: חנוך לוין | בימוי: מירי לזר.

 

"מפוטרים"

איפה ומתי? צוותא תל אביב - יום רביעי, 3.8 בשעה 20:30.

קומדיה מושחזת על עולם ההייטק. אבי מלאכי רגע מלקבל התקף לב. טלפון אחד ממשקיע עשוי לשנות את העתיד של הסטארט אפ שלו ובעיקר את החיים שלו, אבל כשתמיר המתכנת שלו, שהוא במקרה גם אחיו הצעיר, חושף בפניו שהוא לא מצליח לסיים העבודה שלו כי הוא איבד משמעות בחיים, אבי נאלץ להיכנס להילוך גבוה. הוא לא ייתן לשום דבר לחבל לו בעתיד, אחרת הוא יפסיד הכול וזה לא בא בחשבון גם אם זו משפחה.

תיאטרון הצוותא | משחק: אבי גולומב, תמיר גינזבורג, ליאת צדקיהו | מאת: רועי מליח-רשף | בימוי: יובל קורן.

 

מה הלוז - 26.7 - הצגות - מפוטרים (צילום: יחצ)
צילום: יחצ

"בוא נפתח את זה"

איפה ומתי? תיאטרון חיפה – יום רביעי, 3.8 בשעה 20:30; יום חמישי, 4.8 בשעה 20:30.

קומדיה משפחתית. מה אנחנו באמת יודעים על החיים של ההורים שלנו? מה אנחנו באמת יודעים על החיים של הילדים שלנו? ואיזה סוד הייתם מעדיפים לא לדעת לעולם? ארוחת ערב אחת, שני זוגות, הורים וילדים, סודות ושקרים על הריון לא רצוי, בגידות ויחסים פתוחים שמעמידים את הקשר המשפחתי במבחן.

תיאטרון חיפה | משחק: עירית קפלן/ שרה פון שוורצה, מוטי כץ, אביגיל הררי, גלעד שמואלי

מאת: סתיו אידיסיס וגלעד שמואלי | בימוי: עידו רוזנברג.

"בדדה"

איפה ומתי? תיאטרון בובות חולון – יום רביעי, 3.8 בשעה 20:30; תיאטרון הקרון, ירושלים (במסגרת פסטיבל הקרון הבינלאומי) - יום שני, 15.8 בשעה 22:00.

יצירת במה אינטימית עם תיאטרון בובות וחפצים המזמינה הצצה אל שגרת החיים של בדדה - אישה שחיה לבד בדירתה הקטנה, ואין לה קשר עם העולם שבחוץ. מתוך כך היא יוצרת יחסים עם הבית עצמו וחפציו, מזינה וניזונה מעולם פנימי, חרדתי ועשיר בדמיון. יחסיה הסימביוטיים עם הבית מעוררים חשיבה מחודשת על חופש תנועה נפשי ופיזי ומדגישים את הפער בין הנראה והנשמע לבין מה שנחווה ומדומיין.

יצירה ומשחק: שי פרסיל.

מה הלוז – 5.7-הצגות-תיאטרון בובות-הצגות למבוגרים-בדדה (צילום: - shay persil, יחצ)
צילום: - shay persil, יחצ

"זאקופונה"

איפה ומתי? תיאטרון הבימה - יום חמישי, 4.8 בשעה 20:30; יום שישי, 5.8 בשעה 11:00.

בהשראת סיפורי שלום עליכם. 1911, זאקופנה, עיירת מרפא קסומה שרק מלשמוע את הצליל הנפש כבר מרגישה יותר טוב. יש שם אגמים והרים, יערות וטיפולי פנים ובוקר אחד – גם שלוש נשים. אף אחת מהן לא ציפתה לראות שם את האחרת, ולא רק שלא ציפתה, גם הפתעות כאלו שיהיו לשונאים שלה. אלא שבינתיים, בין ואלסים זוהרים למכתבים הביתה לבעלים, נחשפים הסודות שאסור לגלות. כי באמת מה צריך בסך הכל בנאדם חוץ ממה שחושבים עליו? שום דבר, ואם נדייק, ממש כלום.

תיאטרון הבימה | משחק: ליא קניג, מיקי קם/יעל לבנטל, שירן הוברמן.

מאת: אורי אגוז | בימוי: רועי הורוביץ.

"כבר לא אָ לוֹמָאגֶע"

איפה ומתי? תיאטרון בובות חולון – יום חמישי, 4.8 בשעה 17:00 ובשעה 20:00; תיאטרון הקרון, ירושלים (במסגרת פסטיבל הקרון הבינלאומי) - יום רביעי, 17.8 בשעה 21:00.

תיאטרון דוקומנטרי המשלב אומנות הסיפור עם בובות. סיפור יחסיהן של אמא ובת הדור השני - דור ה'בסדר'. עפ"י סיפורה האמיתי של טובה קלינגר ואימה, זיסל קלינגר שבתוך שתיים עשרה שנים חייה משתנים לגמרי: היא מתאלמנת, עוזבת עם בנה את משפחתה ואת פולין, בורחת לסיביר ומקימה שם משפחה חדשה, שוהה שנתיים במחנה עקורים בגרמניה ולבסוף מגיעה לארץ ישראל. בתוך כל זה היא אוספת שתי אשמות כבדות אותן היא נושאת כגיבנת עד מותה ושמשפיעות על ילדיה, גם שנים רבות אחרי כן. בהצגה מלאת פיוט, כאב ונחישות, פוגשת טובה קלינגר את אמה ובאה עימה חשבון על שנים של כאבים וחלומות שהוחמצו וגם הוגשמו.

משחק: טובה קלינגר | מאת: טובה קלינגר ואלית ובר.

"מערבון בלירה"

איפה ומתי? צוותא תל אביב - יום שישי, 5.8 בשעה 21:30.

כשהמערבון האמריקאי פוגש את הקיבוץ במנדט הבריטי וכשקרבות האקדחים פוגשים את קרבות הראפ. רחל, קיבוצניקית החייה בתקופת היישוב היהודי שונאת את שגרת החיים בקיבוץ וחולמת לעזוב לתל אביב, יחד עם חברה וובה, הסוס המדבר. יום אחד, סוחר יהלומים בריטי שעצר למנוחת לילה בקרבת הקיבוץ נתקף ונשדד. חקירה של וויליאם, הקצין הבריטי, מובילה אותו לנוח ראש הקיבוץ ואביה של רחל. וויליאם גוזר על נוח עונש מוות במידה ולא יוחזרו אליו היהלומים הגנובים. רחל, וובה ועמוס חברה של רחל שמאוהב בה בסתר, חושדים שהאשם הינו בשאר - פושע בדואי מקומי ויוצאים בעקבותיו, אך מסעם עולה על רכבת הרים של סודות ובגידות, ותאוות הבצע ליהלומים תוציא את צידם האפל של הדמויות.

תיאטרון צוותא | משחק: אלמוג שור, משה פרסטר, נועם כרמלי.

מאת: אלון לוי ואיתי תור | בימוי: אלון לוי.

"צניחה חופשית"

איפה ומתי? תיאטרון ירושלים - יום שני, 8.8 בשעה 20:30; תיאטרון ירושלים - יום שלישי, 9.8 בשעה 20:30; מרכז אמנויות שוהם - יום חמישי, 11.8 בשעה 20:30; מתנ"ס ברקוביץ', נוף הגליל - יום שני, 15.8 בשעה 20:30.

תיאטרון חיפה מצדיע לענקיות הבמה לאורה ריבלין וציפי שביט. במשך ארבע שנים הצליחה אבי (לאורה ריבלין) לחיות בגפה להנאתה בחדר שטוף שמש בקומה העליונה של בית הדיור המוגן היוקרתי ה"בריסטול פלייס", עד שיום אחד היא נאלצת בעל כורחה לחלוק את חדרה עם מרילין, שותפתה החדשה והעליזה (ציפי שביט). היא מרגישה שהיא מוכרחה להבריח את המטרד החדש בכל דרך וכל האמצעים כשרים. מרילין מצידה לא מאבדת עשתונות ואפילו מוצאת בכך אתגר. וכך מפגש בלתי מזיק לכאורה מתגלגל במהירות למשחק מסוכן, החושף סודות כמוסים של השתיים.

תיאטרון חיפה | משחק: לאורה ריבלין, ציפי שביט, תום אפלבאום, גיא גורביץ', מעין ויינשטוק, גל ישראלי.

מאת: דיוויד לינדסי אבייר (גרסה עברית: אסף צפור) | בימוי: משה נאור

מה הלוז - 7.6 - הצגות - תיאטרון חיפה - צניחה חופשית  (צילום: ז'ראר אלון , יח"צ)
"צניחה חופשית" | צילום: ז'ראר אלון , יח"צ

 

"שיכון גלויות"

איפה ומתי? תיאטרון בובות חולון (במסגרת הפסטיבל הבינלאומי לתיאטרון בובות) – יום שני, 8.8 בשעה 20:30; תיאטרון הקרון, ירושלים (במסגרת פסטיבל הקרון הבינלאומי) - יום רביעי, 17.8 בשעה 20:00. 

שושנה היא בת לעולים מאתיופיה וזויה עלתה מברית המועצות. שתיהן גדלו בשיכוני עולים בפריפריה החברתית של ישראל. הן נפגשו בפנימייה של עליית הנוער. כיום, אחרי עשרים שנים הן שוזרות את חוויותיהן לכדי סיפור אנושי אחד. בשפה בימתית-חזותית המשלבת איורים, חפצים, הקרנות ודימויים, הן מעלות שאלות על זהות, על היכולת לראות זו את זו מבעד ומתוך משא השורשים, השפה והתרבות, על יחסה של החברה הישראלית ועל דור ההורים וחוויות האובדן והשבר במולדתם החדשה. *הצגה לנשים בלבד.

תיאטרון בובות חולון | משחק: זויה קניגסברג, שושנה דרור.

מאת: זויה קניגסברג ושושנה דרור | בימוי: זויה קניגסברג ושושנה דרור.

מה הלוז – 5.7-הצגות-תיאטרון בובות-הצגות למבוגרים-שיכון גלויות (צילום: כפיר בולוטין, יחצ)
צילום: כפיר בולוטין, יחצ

 

"קו החוף"

איפה ומתי? הטרמינל הישן, אילת - יום שני, 8.8 בשעה 20:30; יום שלישי, 9.8 בשעה 20:30; יום רביעי, 10.8 בשעה 20:30.

הצגת בכורה של המחזאי הלבנוני וואג'די מועווד, מהמחזאים הגדולים היום באירופה. לילה אחד מקבל וילפריד שיחת טלפון מפתיעה המבשרת לו על מות אביו, שאותו מעולם לא הכיר. בניסיון להרכיב מחדש את פאזל חייו ולגלות מי היו אביו ומשפחתו, הוא מחליט לצאת למסע עם גופת אביו אל עבר המולדת הפצועה של משפחתו. זהו מסע התבגרות פיזי ונפשי, מסע אל מעמקי החיים. בהצגה זו החלל העצום של הטרמינל הופך לזירה תיאטרלית עם מפלסים, חדרים, תפאורות, מוזיקה והקרנות וידאו שמקיפים את הקהל ב-360 מעלות ומזמינים אותו לצלול למסע לנבכי נשמתם של בן ואביו אשר לא זכו להכיר אבל כן זכו להיפרד.

תיאטרון אלעד | משחק: יואב דונט, אלי דנקר, דנה יצחקי.

מאת: וואג'די מועווד (גרסה עברית: אלי ביז'אווי) | בימוי: שי פיטובסקי.

מה הלוז – 12.7 - הצגות - תיאטרון אלעד - קו החוף (צילום: רדי רובינשטיין, יחצ)
צילום: רדי רובינשטיין, יחצ

  

"זוג"

איפה ומתי? היכל התרבות מאיר ניצן, ראשון לציון - יום שלישי, 9.8 בשעה 20:30.

מחזה חדש של עדנה מזי"א, דרמת יחסים מותחת ורלוונטית מאין כמוה על הקרבה, העצמה וגבולות האהבה. אדם נורמטיבי חוזר לביתו החמים, בידיו זר פרחים, ומנסה לפייס את אשתו, אך היא שולפת לעומתו סכין. מה שנראה כמו ויכוח בין בני זוג שיצא משליטה הופך לאקט אלים שבעקבותיו האישה נעצרת. מקרה הדקירה מגיע לידיהם של זוג עורכי דין צעירים שמקיימים ביניהם קשר רומנטי טרי, והשאלות שמעלה הפרשיה התמוהה משפיעות באופן גורף גם על התפתחות הקשר בין הצעירים. במשפט של הזוג המבוגר נחשפים פרטים מפתיעים רבים על הזוגיות שנראית "רגילה" "והרמונית", ותוצאות המשפט מציבות את עורכי הדין הצעירים בפני הכרעה נוקבת באשר לזוגיות שלהם.

תיאטרון בית ליסין | משחק: שירי גולן, דניאל גל, רמי הויברגר.

מאת: עדנה מזי"א | בימוי: אילן רונן.

"פנקס הקטן"

איפה ומתי? תיאטרון תמונע - יום שלישי, 9.8 בשעה 20:00.

"פנקס הקטן הוא אדם בלי. בלי מצלצלים. בלי כריזמה. בקושי דעה משל עצמו יש לו. אבל דבר אחד יש לו והרבה - אהבה לרוז ספרקס, הרקדנית הכי יפה במועדון התחתון..." (מתוך ההצגה). עיבוד עכשווי לסיפור הקצר של דיימון ראניון, מגדולי סופרי ארה"ב, שהפך לשיר הנפלא והמצליח של דן אלמגור ומתי כספי בביצועו של ששי קשת. מסעם המשותף של פנקס והוד מעלתה אולי נראה בהתחלה כמו סיפור אהבה, אבל עוסק למעשה בגבול הדק שבין אהבה להערצה ובדרך לגאולה עצמית. 

תיאטרון תמונע | משחק: עודד מנסטר, איציק גולן, אנה דוברוביצקי

מאת: דניאל בוצר ע"פ סיפור מאת דיימון ראניון | בימוי: דליה שימקו.

מה הלוז - 21.6 - הצגות - אנסמבל אספמיה - פנקס הקטן (צילום: דוד קפלן)
צילום: דוד קפלן

"ינטל"

איפה ומתי? תיאטרון הבימה – יום חמישי, 11.8 בשעה 20:00; יום שישי, 12.8 בשעה 11:00; יום שבת, 13.8 בשעה 21:00; יום ראשון, 14.8 בשעה 20:00; יום שני, 15.8 בשעה 20:00; יום שלישי, 16.8 בשעה 20:00.

ינטל, בת ישראל כשרה, מתקוממת נגד גורלן של נשים בחברה המסורתית וכמהה לחיים אחרים: לימוד תורה, משנה וגמרא, כדרך הגברים. במות אביה היא מתחפשת לבחור ישיבה ויוצאת להגשים את חלומה. בדמותה החדשה, ובשמה הגברי "אנשל", היא נקלעה לסיפור אהבה עם אביגדור, העילוי של הישיבה - אהבה בלתי אפשרית.

תיאטרון הבימה | משחק: רוני דלומי/הילה שלו, דוב רייזר, אלכס קרול.

מאת: יצחק בשביס זינגר | בימוי: רפי ניב.

 

"המהפכניות"

איפה ומתי? קיבוץ כברי – יום חמישי, 11.8 בשעה 20:30.

בהשראת "לכול הרוחות שוב שכחנו את הגב' פרויד" מאת פרנסואז קסאנקיס. ההצגה עוסקת בשלושה מהפכנים ידועים - סוקרטס, קרל מרקס וזיגמונד פרויד ובנשים שאיתם, ששמן כמעט אינו מוכר לאיש - כסנתיפה, ג'ני מרקס ומרתה פרויד. ההצגה עושה עימן צדק היסטורי, וחושפת את תרומתן של בנות הזוג למהפכות שעשו הבעלים המפורסמים, שכן נהוג לומר ש"מאחורי כל גבר מצליח עומדת אישה", אך אילו מחירים שילמה האישה שעמדה מאחורי הגבר הגאון? ומדוע בעצם היא עומדת "מאחוריו", ולא לצידו?

אנסמבל אספמיה | משחק: אסתי זקהיים, דליה שימקו, אייל שכטר | מאת: דליה שימקו ויוספה אבן שושן.

 

מה הלוז - 26.7 - הצגות - אנסמבל אספמיה - המהפכניות (צילום: דוד קפלן, יחצ)
צילום: דוד קפלן, יחצ

"ספר אישה בית"

איפה ומתי? קפה תיאטרון הקאמרי - יום חמישי, 11.8 בשעה 20:30.

מופע ספרותי של השחקנית והיוצרת רותי תמיר, בעקבות דמויותיו של ש"י עגנון. סיפור חייו של עגנון נשזר בדמויות העולות ומופיעות מתוך סיפוריו השונים, גברים, נשים וגם כלב בשם בלק. במופע צוללת רותי עם הקהל אל תוך ספריו של ש"י עגנון ובדרכה הייחודית היא מעבירה אותו דרך רגשות של אהבה, כאב, הומור ושנינות, אל עולמן של 10 דמויות הנבראות מתוך כתביו של עגנון. בטרנספורמציה פיזית, איטית, מכשפת היא נולדת בכל פעם מחדש בדמות אחרת - תהילה, סיפור פשוט, הרופא וגרושתו, פרנהיים, האדונית והרוכל, בדמי ימיה, תמול שלשום, גבעת החול, שירה ועוד.

התיאטרון הקאמרי | משחק: רותי תמיר.

מאת: רותי תמיר | בימוי: רותי תמיר.

מה הלוז- 11.1- הצגות-תיאטרון הקאמרי בשיתוף משרד התרבות -ספר אישה  (צילום: רמי עופר, יחצ)
ספר אישה בית | צילום: רמי עופר, יחצ

 

"החבדניקים"

איפה ומתי? תיאטרון הקאמרי – יום שישי, 12.8 בשעה 21:00; יום שבת, 13.8 בשעה 17:00 ובשעה 21:00.

מחזמר מצחיק, שנון, חצוף ומפתיע בהשתתפותם של עשרות שחקנים, רקדנים וזמרים שתרצו לראות תרי"ג פעמים. יהודה וחיים הם צמד אחים תאומים בני 23 מכפר חב"ד - הראשון גאון בתורה והשני לא גאון ובטח שלא בתורה, שחייבים למצוא שידוך ב"גילם המופלג". צמד האחים יוצא ל"מבצע שידוך", הם מגיעים לשדכנית רבת מוניטין בשכונה מפוקפקת בשוליים של תל אביב ומסתבכים עם מנשה, ראש משפחת פשע שמטיל את אימתו על תושבי השכונה. מה שהחל כמסע למציאת בת זוג הופך לתסבוכת שספק אם אפילו אלוהים יכול להתירה. 

תיאטרון הקאמרי | משחק: טלי אורן/שני שאולי, יניב סויסה/שלומי קוריאט, אוראל צברי.

מאת: אודי גוטשלק | בימוי: גלעד קמחי ואודי גוטשלק.

"ככה יצאתי"

איפה ומתי? צוותא תל אביב – יום שישי, 12.8 בשעה 12:00.

מחזה מקורי המבוסס על סיפורים אמיתיים של יוצאות ויוצאי החברה החרדית. שני שחקנים (יוצאי החברה החרדית) מביאים לבמה סיפורים אמיתיים של אנשים שבחרו לעזוב את העולם החרדי ולמצוא את דרכם בעולם שבחוץ .זו לא הצגה רגילה, אלא הצגה שבה השחקנים מחליפים דמויות וזהויות, ונעים בוורסטיליות בין העולמות.

תיאטרון צוותא | משחק: אבי אופיר, טס מאיר | כתיבה ובימוי: עדי גורל.

״הדוקטור״

איפה ומתי? תיאטרון הבימה – יום שבת, 13.8 בשעה 18:00 ובשעה 21:00; יום ראשון, 14.8 בשעה 20:30; יום שני, 15.8 בשעה 20:30; יום ראשון, 21.8 בשעה 20:30; יום שני, 22.8 בשעה 20:30.

הצגה חדשה של הבימה בעקבות המחזה "פרופסור ברנהרדי" מאת ארתור שניצלר, המגולל את סיפורה של פרופסור רות וולף - אישה לבנה יהודייה ממעמד גבוה שמואשמת באפליה דתית וגזעית ומציתה את הדיון השנוי במחלוקת אודות תרבות הביטול בעולם בו זהות הפרט הופכת לדיון פוליטי על דת, גזע ומין. כל אחד חייב להשתייך לקבוצה, אך מקרה שמתרחש בתוך כתלי המוסד הרפואי המכובד שהקימה וולף מאתגר את התפיסה הזו ומתגלגל ככדור שלג לכדי סערה ציבורית שלא תסתיים לפני שתגבה את קורבנותיה.

תיאטרון הבימה | משחק: אורי פפר, נורמן עיסא, ליליאן ברטו.

מאת: רוברט אייק (גרסה עברית: אלי ביז׳אווי)  | בימוי: מירי לזר.  

"כנר על הגג"

איפה ומתי? היכל תרבות תל אביב - יום שני, 15.8 בשעה 20:30; יום שלישי, 16.8 בשעה 20:30; יום רביעי, 17.8 בשעה 20:30; יום חמישי, 18.8 בשעה 20:30; יום שישי, 19.8 בשעה 20:30; יום שבת, 20.8 בשעה 20:30.

המחזמר היהודי הגדול של כל הזמנים בליווי תזמורת חיה על הבמה. טוביה החולב יהודי עני, אב לחמש בנות, מנסה לקיים את משפחתו על פי מצוות הדת והמסורת בתוך סביבה עוינת ומשתנה שהשפעתה הולכת ורבה. הוא מתקשה להתמודד עם מאווייהן של בנותיו הבוגרות שבחירתן בחתנים אינה לשביעות רצונו. בנוסף לצרות מבית, על כל יהודי העיירה נוחת צו גירוש המורה להם לעזוב את ביתם בו נולדו וחייו. בכיכובם של נתן דטנר, סנדרה שדה, שרי צוריאל, קובי מאור ושי גבסו, בהפקה מרהיבה, בבימוי רגיש ואוהב כלפי יצירתו האדירה של גדול הסופרים היהודיים שלום עליכם.

התיאטרון העברי | משחק: נתן דטנר, סנדרה שדה, שי גבסו

מאת: ג'וזף שטיין (גרסה עברית: דן אלמגור) | בימוי: נתן דטנר.

"משוגע עליה"

איפה ומתי? תיאטרון חיפה - יום שני, 15.8 בשעה 20:30; יום שלישי, 16.8 בשעה 20:30; יום רביעי, 17.8 בשעה 16:30 ובשעה 20:30.

אדר מבלה לילה סוחף ופרוע עם דניאל בחורה שפגש לראשונה בחייו. בסוף הבילוי היא נעלמת והוא מבין שכדי לפגוש אותה שוב, הוא חייב להתאשפז במוסד הפסיכיאטרי שבו היא שוהה. להפתעתו, הוא מגלה שהמוסד הפרטי והיוקרתי מטפל בחולים בשיטות פורצות דרך. בסדרת מפגשים מצחיקים ונוגעים ללב מתגלה הקו הדק שבין שפיות לשיגעון. האם אדר יצליח להציל את דניאל? האם דניאל תצליח לתקן את אדר?   

תיאטרון הבימה | משחק: גיא עמיר, חנן סביון, רובי פורת שובל.

מאת: גיא עמיר וחנן סביון | בימוי: אלון אופיר.

"חדר 201"

איפה ומתי? מנחת פארק הטרמינל, אילת - יום שני, 15.8 בשעה 21:00; יום שלישי, 16.8 בשעה 21:00.

מותחן גדוש במניפולציות, שקרים קטנים, ורמאות גדולה, עפ"י המחזה טייפ. שלושה חברים ותיקים מימי התיכון נפגשים לאחר עשר שנות נתק במוטל בעיר, כשעניין לא פתור מסוף ימי התיכון עומד תלוי כפצצה מתקתקת. מתוח, עצבני ומתודלק בסמים ואלכוהול – אדי, סוחר סמים ומתנדב במכבי האש, ממתין בחדרו במוטל לבואם של אמה, בת זוגתו לשעבר, ותום חברו הטוב מימי התיכון. אמה מגיעה למוטל כשהיא מצפה לפגוש את אדי בלבד, ונדהמת לגלות שעליה להתמודד עם תום, ועם עברם המשותף ואפוף המסתורין. טבעו של הזיכרון והפער בינו לבין האמת, כמו גם החברות הוותיקה עומדים למבחן. מגיל 16.

תיאטרון אלעד | משחק: יואב דונט, דנה יצחקי/אדוה לוי, תומר שרון | מאת: סטיבן בלבר.

 

"ג'ון גבריאל בורקמן"

איפה ומתי? תיאטרון תמונע – יום שלישי, 16.8 בשעה 20:00; יום רביעי, 17.8 בשעה 20:00.

ג'ון גבריאל בורקמן הוא בנקאי צמרת, שנע בין הדחף הבלתי נשלט של שליטה בכל אוצרות העולם כדי להושיע את האנושות, לבין הקרבת האהבה והמשפחה עד לאובדנות. בורקמן בונה קומה ועוד קומה במגדל ההישגים הבלתי אפשריים עד ההתמוטטות והנפילה.

תיאטרון תמונע | משחק: דליה שימקו, שלום שמואלוב, הדר גלרון | מאת: הנריק איבסן (עברית: גד קינר).  

"בוסתן ספרדי"

איפה ומתי? תיאטרון הבימה – יום רביעי, 17.8 בשעה 20:30; יום חמישי, 18.8 בשעה 20:30.

המחזמר שמבוסס על לחנים מתוך אנתולוגיה לחזנות ספרדית וספר הרומנסות של יצחק לוי, מתאר הווי של שכונה ספרדית בירושלים של הימים ההם, בשימו דגש על משפחה אחת - משפחת קסטל. דברים שבינו לבינה, אבות ובנים, פילוסופיה עממית, שמש הקורא לסליחות, מגיד עתידות, יחסי שכנים, נערה מופקרת המצווה ע"י הרב לעזוב את ירושלים והדילמה שבקבורתה, בן ציון, תימהוני המחפש את אליהו הנביא, ולבסוף הטרגדיה של ויקטוריה המואשמת שלא שמרה על בתוליה. בין תמונה לתמונה, פזורים שירי אהבה וכאב, שמחה ויגון, רומנסות שעברו את כור המבחן של דורות רבים והן מושרות עד היום בפי בני הקהילה הספרדית ברגש רב ובגעגועים.

תיאטרון הבימה | משחק: רוני דלומי/גלית גיאת/אילי עלמני, טל מוסרי/משה אשכנזי, חני נחמיאס.

מאת: יצחק נבון | בימוי: צדי צרפתי.

בוסתן ספרדי (צילום: אור דנון, יח"צ)
"בוסתן ספרדי" | צילום: אור דנון, יח"צ

 

"הקומיקאים"

איפה ומתי? תיאטרון חיפה – יום חמישי, 18.8 בשעה 20:30; יום שישי, 19.8 בשעה 11:00; יום שבת, 20.8 בשעה 21:00.

הקומדיה המופתית של ניל סיימון, שבמרכזה צמד הקומיקאים האמריקני לואיס וקלארק, מי שהיו מלכי הקומדיה והשליטים הבלתי מעורערים של במת הוודוויל. אחרי נתק של יותר מעשור, משכנע אחיינו הצעיר של קלארק את דודו לאחד כוחות עם לואיס לטובת מחווה טלוויזיונית לכוכבי העבר. המפגש המחודש טעון במשקעים וחשבונות שצפים ומשבשים את החזרות, המלוות בהתנגשויות רוויות הומור. האם כוחה של שותפות יוצאת דופן וכשרון קומי נדיר, ימוססו שנים של טינה ועוינות? המחזה של ניל סיימון, מכותבי הקומדיות הגדולים בעולם, נוגע בהומור וברוך בנושאים על זמניים כמו חברות, זקנה ועולם שממשיך לשעוט קדימה ויהי מה. בהשתתפות מוני מושונוב, שלמה בראבא, מיכאל מושונוב, סיגלית פוקס ונועה טסה.

תיאטרון חיפה | משחק: מוני מושונוב, שלמה בראבא, מיכאל מושונוב.

מאת: ניל סיימון | תרגום ובימוי: אילן רונן.

"קליעים מעל ברודווי"

איפה ומתי? תיאטרון גשר - יום שישי, 19.8 בשעה 20:00; יום שבת, 20.8 בשעה 20:00.

קומדיה מוזיקלית בליווי תזמורת חיה, שמביאה את השנינות והציניות המוכרת של וודי אלן אל הבמה בישראל. דיוויד הוא מחזאי צעיר ושאפתן שחולם להצליח בברודווי, אך חסרים לו שני דברים חשובים – כישרון וכסף. לאחר שדחו את המחזה החדש שלו בכול מקום אפשרי, הוא פונה בלית ברירה לעזרתו של גנגסטר מסוכן לתמיכה כספית. להפתעתו, דיוויד מקבל בעסקת חבילה גם את בת זוגו הלא מאוד מוכשרת של הגנגסטר כשחקנית הראשית ואת שומר הראש שלה צ'יץ, שלא חוסך בביקורת על המחזה של דיוויד. ומכאן העניינים רק הולכים ומסתבכים...

תיאטרון גשר | משחק: מיקי לאון, נטשה מנור, אלון פרידמן.

מאת: וודי אלן (גרסה עברית: עידו ריקלין) | בימוי: יובל ינאי.

מה הלוז - 31.5 - הצגות - קליעים מעל ברודווי (צילום: סרגיי דמיאנצ'וק, יח"צ)
"קליעים מעל ברודווי" | צילום: סרגיי דמיאנצ'וק, יח"צ
  

"סלאח שבתי"

איפה ומתי? תיאטרון הבימה (במסגרת הפסטיבל הלאומי להצגות ילדים ונוער) - יום שישי, 19.8 בשעה 14:30.

גרסת במה חדשה למבוגרים מבית התיאטרון הארצי ע"ש מיסודו של סמי לוי, של המחזמר הישראלי המצליח בכל הזמנים שביים לראשונה צדי צרפתי. סאלח שבתי, עולה לישראל בשנות ה-50, מעט אחרי קום המדינה, מאחת מארצות ערב יחד עם משפחתו המורחבת, אשתו אתרוגה וחמשת ילדיו. עם הגיעו לישראל, נשלח סאלח למעברה. הוא מתרגל במהירות לחיי המקום ואף מגיע למעמד של מנהיג הקהילה, שנמצאת ליד קיבוץ אידיאולוגי. עם התקרבות מועד הבחירות, נציגים ממפלגות שונות מציעים לסאלח הצעות שונות ומבקשים בתמורה שיפעל כקבלן קולות וידרבן את כל אנשי המעברה להצביע עבורם, אבל סאלח הוא אדם ישר ותמים מטבעו. הוא מתמודד עם הבירוקרטיה הישראלית הצעירה ומנצל את חולשותיה הידועות ובסוף מנצח אותה וזוכה לדירת שיכון חדשה בישראל.

תיאטרון ארצי לילדים ולנוער | משחק: איציק כהן, נופר סלמאן/סתיו וקנין, הילה מערב.

מאת: אפרים קישון | בימוי: צדי צרפתי.

  

"ציפורלה מארחת את הדיוות הגדולות של התיאטרון הישראלי"

איפה ומתי? תיאטרון הבימה -  יום שבת, 20.8 בשעה 21:00.

ציפורלה מארחת את הדיוות הגדולות של התיאטרון הישראלי - ליא קניג וגילה אלמגור. חוויה בימתית גדולה מהחיים המפגישה את השחקניות הגדולות של דורנו עם האנסמבל הכי פרוע בישראל. הופעה מצחיקה, פרועה ומרגשת המבוססת על המופע "סטריאוטיפי" של ציפורלה. קרנבל תיאטרון שמח ופרוע בלי התחלה, אמצע או סוף. דרך סדרת מערכונים תיאטראליים, סיטואציות מוכרות מקבלות פרשנות מיוחדת וסיפורים אישיים של השחקנים מתערבבים עם שינויים תרבותיים ותופעות חברתיות. כמו בחיים כך גם על הבמה, הכל משתנה, מתפתח, מחליף צבעים, משנה צורה ובכל רגע משהו מפתיע קורה. 

ציפורלה | משחק: ליא קניג, גילה אלמגור אגמון, גל פרידמן, לוטוס אתרוג.

מה הלוז- 14.6- הצגות- ציפורלה (צילום: ליאור רוטשטיין, יח"צ)
"ציפורלה מארחת את הדיוות הגדולות של התיאטרון הישראלי" | צילום: ליאור רוטשטיין, יח"צ

"זרים מושלמים"

איפה ומתי? תיאטרון הבימה - יום ראשון, 21.8 בשעה 20:00; יום שני, 22.8 בשעה 20:00.

עפ"י סרטו המצליח ועטור השבחים של פאולו ז'נובזה. במהלך ארוחת ערב של חברים משכבר הימים, יוזמת המארחת משחק חברתי שבו כולם מניחים על השולחן את המכשירים הסלולריים שלהם על השולחן, בידיעה שכל הודעה או שיחה שיקבל מי מהם, תהיה גלויה לכל השאר. ההודעות והשיחות מתחילות להגיע לטלפונים והעניינים הולכים ומסתבכים – שקרים, בגידות וסודות חושפים את מה שכולם מנסים להסתיר.  

תיאטרון הבימה | משחק: נתי רביץ/רועי אסף, תומר שרון, ריקי בליך.

מאת: פאולו ז'נובזה (גרסה עברית: ארז דריגס) | בימוי: נתן דטנר.

מה הלוז- 14.6- הצגות- זרים מושלמים (צילום: אלון ז׳ראר, יח"צ)
"זרים מושלמים" | צילום: אלון ז׳ראר, יח"צ

   

"מלון סוף העולם"

איפה ומתי? תיאטרון הבימה –  יום ראשון, 21.8 בשעה 20:30; יום שני, 22.8 בשעה 20:30.

העלילה מתרחשת בימי מלחמת לבנון, במוטל קטן בעיר נהריה. הקטיושות מבריחות את אחרוני האורחים ומותירות במקום רק שלושה אנשים: מישל - בעלת המוטל קשת היום, אסף - כתב טלוויזיה מצליח, והגר - נערה בת 17 בהריון מתקדם, שהוברחה בכדי שתוכל ללדת רחוק מביתה וממשפחתה. הדי המלחמה שמתנהלת לא הרחק, צפיפותו של המקום, זיכרונות העבר שאינם מרפים ושאיפתן הכנה של הדמויות למצוא "תיקון" לנשמתן, מולידים שורה של התחככויות טעונות ביניהן. שתי נשים וגבר יוצרים משולש של אהבה ופגיעה, בריתות ונטישות. "המקום הזה קטן לשלושתנו", מכריזה לבסוף מישל, ומישהו ייאלץ לפנות את מקומו...

תיאטרון הבימה | משחק: רובי פורת-שובל, נאור זילברמן, רעות אלוש/ספיר אזולאי.

מאת: רובי פורת-שובל | בימוי: מירי לזר.

"דבר על מקום הימצאם"

איפה ומתי? תיאטרון הבימה - יום שלישי, 23.8 בשעה 20:30; יום רביעי, 24.8 בשעה 20:30.

השנה היא 1949, תקופת הצנע ומשטר הקיצוב ושתי משפחות עולים מחפשות בייאוש אחר מקורות פרנסה. בדירה אחת בשיכון עולים מתגוררת משפחת בּוֹיְם מרומניה - ניסן ואמו אַנוּצָה, אשתו גיטה, שהסתתרה בפולין כשהיא מתחזה לנוצרייה, ובנם בן החמש אביחי שנולד בשיירת פליטים. בדירה השנייה, משפחה יוונית מסלוניקי אם ובת שבימיהן באושוויץ למדו לדבר יידיש. הרדיו הוא לב חייהם של שתי המשפחות, במיוחד המדור לחיפוש קרובים. זהו סיפורם של מהגרים ועולים שמנסים בכל כוחם להתערות בארץ החדשה, ועם זאת לשמור על זהותם. למרות המצוקה הכלכלית, צלקות העבר והחשדנות ההדדית, נוצרים בין הגיבורים קשרי נפש, כשמוזיקת הג'אז של דיזי גילספי מלווה את הגיבורים כגעגוע לכל מה שאבד להם, כמו גם האפשרות לעולם אחר טוב יותר.

תיאטרון הבימה | משחק: סנדרה שדה/טטיאנה קנליס אולייר, יגאל שדה/שלום שמואלוב, רובי פורת-שובל.

מאת: נאוה סמל | בימוי: איה קפלן. 

מה הלוז- 14.6- הצגות- דבר על מקום הימצאם (צילום: שיר מוסן, יח"צ)
"דבר על מקום הימצאם" | צילום: שיר מוסן, יח"צ

 

"ראש המועצה"

איפה ומתי? תיאטרון הבימה - יום שלישי, 23.8 בשעה 20:00; יום רביעי, 24.8 בשעה 20:00.

קומדיה משוגעת על גזענות משוגעת לא פחות עם סוף מפתיע במיוחד. בעקבות מותו המפתיע של ראש מועצת זרזיף, מתמנה לתפקיד, לראשונה בתולדות המדינה, ראש מועצה ערבי בישוב יהודי. למרבית האירוניה, האירוע הראשון בו הוא צריך לנאום הוא בטכס חנוכת גשר על שם רחבעם זאבי גנדי. אם לא די בכך אמא של אשתו היהודייה מגיעה לליל הסדר והיא אינה יודעת שבתה התחתנה עם ערבי. ואם לא די גם בכך - הוא הופך להיות חשוד ברציחת ראש המועצה המנוח ובשחיתות בהליך בנית הגשר שעומד לקרוס כשראש הממשלה ופמלייתו עליו בביקור ראשון לכבוד ראש המועצה הערבי.

תיאטרון הבימה | משחק: נורמן עיסא, שיפי אלוני/שיר אברמוב, יעל לבנטל.

מאת: גיא מרוז | בימוי: אלון אופיר, יונתן אסתרקין.

מה הלוז – 2.8 - הצגות - ראש המועצה (צילום: אור דנון, יחצ)
צילום: אור דנון, יחצ

 

"אלמה"

איפה ומתי? סטודיו אנט, שביל המרץ 2 תל אביב – יום חמישי, 25.8 בשעה 20:30.

קומדיה בלשית ע"פ אגתה כריסטי. במרכז העלילה המפתיעה והמשעשעת עומדת תעלומת מותה של אלמה פרידמן, הנרצחה בחגיגות יום הולדתה על רקע משולש אהבה. רבים ממכריה עשויים היו לרצות במותה והם הופכים חשודים מיידים ברצח. הדמויות השרויות בחקירה, ייחשפו ווידויים מרתקים אשר יעזרו לקהל בגילוי האמת ופיצוח התעלומה.

תיאטרון קרוב | משחק: מורן אלון, אלי וגנר, פזית ירון מינקובסקי, נעמי בן אסא.

עיבוד ובימוי: דורית ניתאי נאמן. 

"את שאהבה נפשי"

איפה ומתי? תיאטרון הבימה – יום חמישי, 25.8 בשעה 20:30; יום שישי, 26.8 בשעה 11:00; יום שבת, 27.8 בשעה 18:00 ובשעה 21:00; יום שלישי, 30.8 בשעה 20:30; יום רביעי, 31.8 בשעה 20:30.

דרמה משפחתית במרכזה צעיר דתי בן 17 וחצי, שנאלץ לצאת מהארון באופן לא צפוי ולא מתוכנן בפני משפחתו. בשעת לילה מאוחרת מוזעקת דבורי באום לבית החולים במרכז הארץ. בנה הובהל לשם אחרי שנפצע קשה בפיגוע הירי האכזרי בבר נוער. הפיגוע שבו נכנס אלמוני חמוש לבית אגודת הלהט"ב בתל אביב, ירה ללא הבחנה, רצח את ניר כץ וליז טרובישי, ופצע מעל לעשרה צעירים. הוא מחוסר הכרה ואין מי שיסביר לה מה בדיוק קרה ואיך מצא את עצמו בנה יחידה דווקא במקום שבו נפגשים הומואים ולסביות. שעות ספורות אחרי שחייו ניצלו בנס, הוא מוצא את עצמו בטיפול המרה שנכפה עליו על ידי משפחתו.

תיאטרון הבימה | משחק: אורלי זילברשץ, עמית רהב/אברהם ארנסון, ידין גלמן/דניאל ליטמן.

מאת: איתי סגל | בימוי: משה קפטן.

מה הלוז – 17.5- הצגות- תיאטרון הבימה- את שאהבה נפשי  (צילום: אור דנון, יחצ)
"את שאהבה נפשי" | צילום: אור דנון, יחצ

"עוד חוזר הניגון"

איפה ומתי? תיאטרון הבימה – יום חמישי, 25.8 בשעה 20:30; יום שישי, 26.8 בשעה 11:00; יום שבת, 27.8 בשעה 17:00 ובשעה 21:00.

מחזה מוזיקלי בעקבות הביוגרפיה "אלתרמן" מאת דן לאור. המחזה חושף את הדרמה הסוערת של מאבקו בעשור האחרון לחייו על מעמדו כמשורר הלאומי, בקונפליקטים ובמשברים שחווה על רקע יחסיו ההפכפכים עם בן גוריון ותנועת העבודה ובעיקר על רקע יחסיו עם אשתו, השחקנית רחל מרכוס, אהובתו הציירת צילה בינדר, ובתו המשוררת תרצה אתר, עד למותו בגיל 60 בלבד. המחזה משלב את שיריו ושיריה של בתו תרצה אתר שהפכו לקלאסיקה ושזורים בפס הקול הישראלי.

תיאטרון הבימה | משחק: יגאל שדה, ריקי גל/דפנה דקל, אסנת פישמן, שלומית אהרון, מאיה מעוז.

מאת: מוטי לרנר | בימוי: משה קפטן. 

מה הלוז- 14.6- הצגות- עוד חוזר הניגון (צילום: יוסי צבקר, יח"צ)
"עוד חוזר הניגון" | צילום: יוסי צבקר, יח"צ

"גלבי"

איפה ומתי? תיאטרון הבימה –  יום שבת, 27.8 בשעה 21:00; יום ראשון, 28.8 בשעה 20:30.

פרשת ילדי תימן, עפ"י ספרה של איריס אליה כהן. השנה 1983, גיבורת המחזה זהרה עדני, עו"ד נשואה ואם לילד, הנושאת על גבה את כאבי משבר ההגירה של הוריה שעלו מתימן, יוצאת במצוות אמה שנפטרה למסע חיפושים אחרי אחותה התאומה שנעלמה בתחילת שנות ה-50 מהמעברה. חברתה הטובה ביותר היא אדיבה, בת לניצולי שואה, דור שני לסודות והשתקות, ששכלו את בנם במלחמת יום כיפור. על רקע סודות העבר הנחשפים, תעמוד החברות בין השתיים למבחן.

תיאטרון הבימה | משחק: שיפי אלוני/רעות אלוש, הגר טישמן/אביב פנקס, טטיאנה קנליס אולייר.

מאת: חגית רכבי ניקוליבסקי | בימוי: רזי אמיתי. 

"אלף שמשות זוהרות"

איפה ומתי? תיאטרון גשר - יום שני, 29.8 בשעה 20:00.

סיפור אהבה עוצר נשימה מאת חאלד חוסייני, על חברות אמיצה בין שתי נשים כאשר ברקע מתרחשת הטרגדיה הגדולה של מלחמת האזרחים באפגניסטן. מריאם חותנה בגיל 15 עם ראשיד, סנדלר אלמן המתגורר בקאבול. חיי הנישואים שלהם הולכים ומתדרדרים מכיוון שמריאם לא מצליחה להוליד ילדים. כשני עשורים לאחר מכן, בעיצומה של מלחמת האזרחים באפגניסטן, ראשיד נושא לאישה את ליילה שכנתם בת ה-14 שכל משפחתה נהרגה בהפצצה. לעומת מריאם, ליילה הצעירה מולידה לראשיד שני ילדים והמתח בבית מגיע לשיאים חדשים. כשהטליבאן משתלטים על המדינה, החיים הופכים למאבק נואש ברעב, ראשיד הופך אלים יותר ויותר ומשרה פחד על נשותיו. לבסוף, הן מחליטות לעשות יד אחת כדי לשנות את גורלן האכזרי, גם אם המחיר יהיה קשה מנשוא.

תיאטרון גשר | משחק: מיקי לאון, הלנה ירלובה, רוני עינב.

מאת: אורסולה רני סרמה (גרסה עברית: רועי חן) | בימוי: נועם שמואל.

מה הלוז - 31.5 - הצגות - אלף שמשות זוהרות- תיאטרון גשר (צילום: ישעיה פיינברג, יח"צ)
"אלף שמשות זוהרות" | צילום: ישעיה פיינברג, יח"צ
 

 

"אלברטה"

איפה ומתי? רחבת תיאטרון בובות חולון (במסגרת הפסטיבל הבינלאומי לתיאטרון בובות) – יום חמישי, 4.8 בשעה 18:00. ללא תשלום.

מופע תיאטרון מוזיקלי סוחף לכל המשפחה, ובו שתי רקדניות שמעירות לחיים אגדת ג'אז מופלא. הצגה ללא מילים שמחזירה את הקהל לשנות ה-20 הזוהרות של המאה שעברה. אחרי המופע תוכלו ללמוד איך לזוז בקצב הסווינג.

תיאטרון-בלי-גג | משחק: חן מליונר, בילי לי פוגל | יצירה: חן מליונר | כוריאוגרפיה: בילי לי פוגל.   

"מסע בין חלמונים"

איפה ומתי? תיאטרון בובות חולון (במסגרת הפסטיבל הבינלאומי לתיאטרון בובות) – יום חמישי, 4.8 בשעה 17:00.

מופע ווירטואוזי שמשלב תיאטרון, קולנוע ובובות. הצגת ילדים אינטר-גלקטית בסגנון ה-PuppetCinema. רובוט זעיר מרחף בחלל עד שיום אחד החללית שלו מתרסקת על כוכב עשוי ביצת עין. בכוכב הוא יפגוש את ה"תושבים המקומיים": פטריות, בצל ירוק ויער ברוקולי. כולם קטנים, חמודים אבל גם רעבים. מגיל 4.

אנסמבל עיתים | משחק: צבי סהר, שני שבתאי | יצירה ובימוי: צבי סהר.

 

מה הלוז – 5.7-הצגות-תיאטרון בובות-הצגות ילדים-מסע בין חלמונים (צילום: אילייה קריינס , יחצ)
מסע בין חלמונים, אנסמבל עתים, | צילום: אילייה קריינס , יחצ

"הטוב הרע והנערה"

איפה ומתי? תיאטרון חיפה – יום חמישי, 4.8 בשעה 21:00; יום חמישי, 11.8 בשעה 21:00.

קברט אימפרוביזציה. שני שחקנים ושחקנית יציגו מופע הכולל שירים, מערכונים וסצנות - והכל על טהרת האלתור! כל ערב הוא חד פעמי, והקהל קובע מה יקרה על הבמה.

משחק: קרן צור, רון ריכטר, נעם רובינשטיין | הדרכה ובימוי: עמרי הכהן. 

"הספארי הנסתר"

איפה ומתי? סוזן דלל, תל אביב – יום שבת, 6.8 בשעה 10:30; יום שבת, 13.8 בשעה 10:30 (במסגרת פסטיבל תל אביב דאנס 2022).

סיור תיאטרלי-מיניאטורי לילדים, בשילוב סאונד וחפצים המתרחש במרחבים של גינות ציבוריות וטבע עירוני. ידעתם שממש מתחת לבית שלכם מסתתר לו ספארי סודי? רותם מדריכת הספארי תחכה לכם בנקודת המפגש. כל ילד/ה יקבל משקפת ויחד נצא לגלות את ה"חיות" הקטנות שמסתתרות במקומות המפתיעים ביותר. מה צפוי לנו בדרך? מצעד פילים, להקת ג'ירפות רעבה במיוחד ואפילו דו קרב מותח בין נמר לזברה... מי שישרוד את המסע יקבל בסוף הפתעה! **בסיום הסיור-מופע תתקיים פעילות יצירה קצרה בהשראתו. לגילי 7-4.

יצירה וביצוע: רותם וולק.

 

מה הלוז – 5.7 - הצגות- מופעים לילדים במסגרת פסטיבל תא דאנס 2022 (צילום: דור קדמי, יחצ)
רותם וולק - | צילום: דור קדמי, יחצ

"גוּרְנִישְט"

איפה ומתי? סוזן דלל, תל אביב – יום שבת, 6.8 בשעה 12:00 (במסגרת פסטיבל תל אביב דאנס 2022).

מופע לכל המשפחה של להקת המחול רועי אסף. גורנישט מתקיימת במרחב שבין הברור והמובן מאליו ובין כל מה שעובר עלינו כאשר ההבנה מתערערת ומוטלת בספק. העבודה היא חיבור אישי על שלל האפשרויות הקיימות בלא לדעת, בללכת לאיבוד, בהנאה הגלומה במשחק נחש גלה ובניתנת פירושים ופרשנויות לג׳סטות, לתנועות ולמילים לא מוכרות. האם אפשר להתמלא בדמיון כשהמילים לא עושות הגיון?!

ריקוד: אבידן בן גיאת, אבשלום לטוכה, אלה גיל, גילי גבע | מאת: רועי אסף.

"אלאדין ויסמין"

איפה ומתי? היכל תרבות קריית מוצקין – יום שלישי, 9.8 בשעה 17:30; היכל תרבות יבנה – יום רביעי, 10.8 בשעה 17:30; היכל תרבות בית שמש – יום רביעי, 24.8 בשעה 17:30; אולם מופעים קיבוץ יפעת – יום שבת, 27.8 בשעה 17:30; היכל תרבות אור עקיבא – יום שני, 29.8 בשעה 17:30.

מחזמר מוזיקלי רב משתתפים של תיאטרון הילדים הישראלי, המבוסס על הגרסה הלונדונית שעברה התאמות מיוחדות עבור הצופים הישראליים. יחד עם ענבלי (יסמין), בן זיני (אלאדין) והג'יני יכנסו הילדים לעולמות קסומים מלאים בצבעים, מקצבים אותנטיים, יטיילו בשוק של אגרבה, בארמון הסולטן ובמערת הקסמים, יגשימו משאלות ובעיקר יגלו שהאהבה תמיד מנצחת.

תיאטרון הילדים הישראלי | משחק: בן זיני, ענבלי | כתיבה ובימוי: אודי גוטשלק.  

  

"זה יכול להיות אדם עומד בשלג"

איפה ומתי? מרכז 'נא לגעת', רציף העלייה השנייה, נמל יפו - יום שלישי, 9.8 בשעה 20:30; יום שלישי, 30.8 בשעה 20:30.

יצירה רב תחומית יוצאת דופן ומרגשת המשלבת תנועה, וידאו ופרפורמנס, בהשתתפות שחקנים-יוצרים עם מוגבלויות ראייה ושמיעה. המופע הייחודי מורכב מחמש יצירות אישיות, המבטאות את ריבוי הזהויות של המשתתפים בהשראת סיפוריהם המורכבים כשחקנים-יוצרים המתמודדים עם מוגבלויות ראייה, שמיעה וגם ראייה ושמיעה בו זמנית (תסמונת אשר), לצד תמורות טעונות אחרות שחלו במהלך חייהם ברבדים נוספים כדוגמת תרבותיים, אתניים, מגדריים, פוליטיים, היסטוריים, משפחתיים, סוציו-אקונומיים ועוד.

תיאטרון נא לגעת | משחק: טייב בדווי, ירוסלב ברנצקי, מורדי וייס, אריאלה טוחולוב וסול גבריאל-טל

כתיבה ובימוי: עמנואלה עמיחי.

מה הלוז - 26.7 - הצגות - זה יכול להיות אדם עומד בש (צילום: בני גם זה לטובה, יחצ)
צילום: בני גם זה לטובה, יחצ

"דבש ניגר"

איפה ומתי? היכל התרבות כפר סבא - יום שלישי, 9.8 בשעה 19:00; משכן אומנויות הבמה אשדוד - יום רביעי, 10.8 בשעה 20:00; היכל התרבות נס ציונה – יום חמישי, 11.8 בשעה 20:00; תיאטרון ירושלים - יום ראשון, 14.8 בשעה 20:00; מוזיאון ארץ ישראל, תל אביב - יום ראשון, 21.8 בשעה 20:00; היכל התרבות פתח תקווה - יום שני, 22.8 בשעה 20:00; היכל התיאטרון קריית מוצקין - יום שלישי, 23.8 בשעה 20:00; תיאטרון חולון - יום רביעי, 24.8 בשעה 20:00; היכל אומנויות הבמה, הרצליה - יום חמישי, 25.8 בשעה 20:00; היכל התרבות, ראשון לציון - יום ראשון, 28.8 בשעה 20:00; אודיטוריום חיפה - יום שני, 29.8 בשעה 20:00; היכל התרבות בת ים - יום שלישי, 30.8 בשעה 20:00; בית ציוני אמריקה, תל אביב – יום רביעי, 31.8 בשעה 17:00.

מופע תיאטרלי, שופע שירים אהובים בעיבודים חדשים, סיפורים מרגשים וזיכרונות מתוקים ומצחיקים. ששי קשת, שי אברמסון החזן הראשי לצה"ל וקובי אריאלי בניצוחו של המאסטרו אלדד שרים, נפגשים לראשונה על במה אחת ויוצאים למסע שכולו הומור, געגוע ותקווה. במופע משולבים סיפוריהם האישיים, תוך ביצוע של שירים אהובים מכל הזמנים בעיבודים חדשים: "דבש ניגר", "ארץ הצבי", "שבחי ירושלים", "עין גדי", אילו ציפורים", "אין לי ארץ אחרת", "היו לילות" ועוד. המפגש בין ארבעת היוצרים מאפשר היכרות עם השורשים התרבותיים של כל אחד מהם. המופע בעברית עם נגיעות משעשעות ביידיש.  

תיאטרון יידישפייל | משחק: ששי קשת, שי אברמסון, קובי אריאלי | מאת: קובי אריאלי | עריכה ובימוי: שלומית טריגר הגואל.

"הכבש השישה עשר"

איפה ומתי? תיאטרון הבימה – יום שלישי, 9.8 בשעה 18:30; יום רביעי, 10.8 בשעה 16:00 ובשעה 18:00.

בהשראת שירים וסיפורים של יונתן גפן ושזורים בו שירי הכבש השישה עשר. "הכל התרחש כאן, ביום האחרון של הסתיו, שבוע אחרי שחבר שלנו, דניאל, נעלם. היינו בכיתה א' או ב', אני כבר לא זוכר, אבל את אותו יום אני לא אשכח אף פעם". כך בדיוק מתחילה הרפתקה של שמונה ילדים, שמתגנבים בשעת בין ערביים אל הגן הסגור, כשהם מחפשים חברם שנעלם. הם נשארים בגן ילדותם במשך כל הלילה ועוברים מסע התבגרות קסום, מצחיק ועצוב, מתוודעים לאהבה ולקנאה, לפחד ולאומץ, לחברות ולאובדן.

תיאטרון הבימה | משחק: טל מוסרי/ניר זליחובסקי/תומר ברש, אור עמרמי ברוקמן, שירן הוברמן/נועם קלינשטיין

כתיבה: יהונתן גפן | בימוי: משה קפטן.

מה הלוז- 14.6- הצגות- הכבש ה-16 (צילום: אור דנון, יח"צ)
"הכבש השישה עשר" | צילום: אור דנון, יח"צ

"שכחו אותי בקרקס"

איפה ומתי? קרקס פלורנטין, צומת העיפרון אם המושבות, פתח תקווה – יום שני, 15.8 בשעות 10:00 ו-12:00; יום שלישי, 16.8 בשעות 10:00 ו-12:00; יום רביעי, 17.8 בשעות 10:00, 12:00 ו-16:00; יום חמישי, 18.8 בשעות 12:00, 14:00, 16:00 ו-18:00; יום שישי, 19.8 בשעות 10:00, 12:00 ו-14:00; יום שבת, 20.8 בשעות 10:00, 12:30 ו-16:00; יום ראשון, 21.8 בשעות 10:00, 12:00, 16:00 ו-18:00; יום שני, 22.8 בשעות 10:00 ו-12:00; יום שלישי, 23.8 בשעות 10:00, 12:00, 16:00 ו-18:00; יום רביעי, 24.8 בשעות 10:00 ו-12:00; יום חמישי, 25.8 בשעות 10:00, 12:00, 16:00 ו-18:00; יום שישי, 26.8 בשעות 10:00, 12:00, 16:00 ו-18:00; יום שבת, 27.8 בשעה 16:00; יום ראשון, 28.8 בשעות 10:00 ו-12:15; יום שני, 29.8 בשעות 10:00 ו-12:15; יום שליש, 30.8 בשעות 10:00, 12:15, 14:15 ו-16:00.

מופע קרקס אקסטרים, קומי ומוזיקלי, המשלב אמני קרקס מכל רחבי העולם, קטעי קרקס אקסטרים שטרם נראו בארץ, תלבושות מרהיבות והכל בליווי מערכות מולטי מדיה מתקדמות. במרכז העלילה שני חברים (רינת גבאי, בן זיני) שמבקרים לראשונה בקרקס החדש והנוצץ. השניים משחקים ונהנים, אבל כשהם רוצים לצאת הם מגלים ששכחו אותם בקרקס. ההרפתקה האמיתית מתחילה כאשר הם שומעים במקרה על תוכנית זדונית להרוס את הקרקס ומחליטים יחד עם אמני הקרקס לעצור את המזימה. האם הם יצליחו להציל את המצב? **במתחם הקרקס יוכלו הצופים ליהנות ממתחם מתנפחי ענק, מתחם נינג'ה לבוגרים וסדנאות קרקס שונות.

קרקס פלורנטין | משחק: רינת גבאי ובן זיני | מאת: נועה ברגר | בימוי: ניר דב קפלן.

"תזמורת לשתי ידיים"

איפה ומתי? תיאטרון הקרון, ירושלים (במסגרת פסטיבל הקרון הבינלאומי) - יום שני, 15.8 בשעה 16:00 ובשעה 18:00; יום שלישי, 16.8 בשעות 10:00, 16:00 ו-18:00.

הכירו את התזמורת הקטנה בעולם - תזמורת לשתי ידיים, בה תזמורת מלאה מנוגנת בשתי ידיים בלבד בשימוש בחפצים שונים ומשונים. מגיל 5.

מה הלוז – 2.8 - הצגות - פסטיבל הקרון הבינל ה-31 - תזמורת לשתי ידיי (צילום: דוד סיברט, יחצ)
צילום: דוד סיברט, יחצ

 

"דילוגים"

איפה ומתי? תיאטרון הקרון, ירושלים (במסגרת פסטיבל הקרון הבינלאומי) - יום שלישי, 16.8 בשעה 16:30 ובשעה 18:30.

מופע ריקוד סוחף, שיוצר אינטראקציה עם  הקהל, וצולל לתוך עולם מלא ברגש בשילוב צלליות, אנימציה וחפצים שכולם אוהבים. בהשראת "ציפור הנפש" מאת  מיכל סנונית. לגילי 6-3.

"שירת חיינו"

איפה ומתי? תיאטרון חיפה - יום רביעי, 17.8 בשעה 20:30.

סיפורן ושיריהן של היוצרות המופלאות - רחל המשוררת, אדית פיאף וקארן קרפנטר. דרך סיפורים אישיים מחייה, מציגה היוצרת קרן דוידוף קטעי ביוגרפיות מרתקים של שלוש נשים יוצאות דופן. תמונות מחייהן מתעוררות, ומנהלות דיאלוג אמיץ על התשוקה לחיים אל מול הקשיים, על אהבות עזות אל מול בדידות, על הגשמה והחמצה, על פצע וריפוי. מופע מלא עוצמה שנוגע עמוק בתוך הלב.

תיאטרון חיפה | משחק: קרן דוידוף ומעין וינשטוק | מאת: קרן דוידוף | בימוי: אורי אומנותי.

 

מה הלוז - 26.7 - הצגות - תיאטרון חיפה - שירת חיינו (צילום: דורון ישינסקי, יחצ)
צילום: דורון ישינסקי, יחצ

"קשקושולוגיה"

איפה ומתי? תיאטרון הקרון, ירושלים (במסגרת פסטיבל הקרון הבינלאומי) - יום חמישי, 18.8 בשעה 16:00 ובשעה 18:00.

שתי נשים זרות נפגשות על דף נייר גדול. מופע אינטראקטיבי של נועה זמיר, המשלב טקסט, תנועה ועבודה עם צבעים. לגילי 9-4. 

"דור הוואי"

איפה ומתי? תיאטרון הקאמרי - יום חמישי, 18.8 בשעה 21:00.

מופע סאטירי היסטרי על הדור הכי מיוחד והכי אבוד. רבים ניסו לפענח את התופעה שנקראת "דור הוואי", הידועים גם בתור דור המילניום. דור של חלומות, דור של הגשמה עצמית, דור של סיפוקים מידיים, דור של עבודות זמניות ותמיכה מההורים, דור של רווקים תמידיים, דור המעבר בין העולם הישן לעולם החדש... דור שלם שבמשך חיים שלמים רק מנסה לגלות מהו אושר.

תיאטרון הקאמרי | משחק: לי מסיקה אוחנה, גיל כהן | מאת: גיל כהן.

מה הלוז – 2.8 - הצגות - דור הוואי (צילום: עמית אברג'יל, יחצ)
צילום: עמית אברג'יל, יחצ

 

"It Must Be Love" - ערב של תיאטרון, אהבה ויין

איפה ומתי? 'יינות אילת', הבורסקאי 17, אילת - יום חמישי, 18.8 בשעה 21:00; יום חמישי, 25.8 בשעה 21:00.

להתאהב, להיעזב, לעזוב, להיעלב. לשכוח שאוהבים ואז להיזכר מחדש ושוב לשכוח. לחדש את האהבה, לחפש את האחד, להיתלות בזה שאוהב, להתחנן שיישאר. להגיד את מילה הנכונה ואז את השתיים הלא נכונות... ומה בכלל גורם לנו להתאהב?! דמיינו לעצמכם שאתם יושבים בבר יין ולפתע מתעוררת סביבכם סצנה זוגית, שפותחת עולם שלם של תיאטרון, חוויה בלתי אמצעית בין הקהל והשחקנים. ערב של תיאטרון, אהבה ויין, בליווי להקה חיה של פסנתר, תופים וקונטרבס.

 

"זרמים": מופע חדש מבית מיומנה

איפה ומתי? תיאטרון קריית מוצקין – יום שבת, 20.8 בשעה 21:00; זאפה תל אביב החדש במתחם מידטאון – יום חמישי, 25.8 בשעה 19:00.

לאחר שזכתה להצלחה בינלאומית אדירה וכבשה את ספרד עם 7 הופעות בשבוע, מיומנה - הלהקה עם האנרגיות הכי מרימות חוזרת לישראל עם מופע חדש בשם "זרמים". המופע הוא פירוש בימתי תנועתי של שתי צורות אנרגיה, בין אנרגיה מתפרצת לאסתטיקה של תנועה קבוצתית. מקור ההשראה למופע הוא מלחמת הזרמים ההיסטורית בין אדיסון לטסלה, שתי הגישות מתורגמות במופע למוזיקה, קצב, אנרגיה, תנועה, דיאלוג בין היחיד לקבוצה, וידאו-ארט והכל בשפת המיומנה: קצב, צבעוניות, אנרגיות מטורפות על הבמה.

לרכישת כרטיסים – לחצו כאן 

מה הלוז – 17.5- הצגות- זרמים - מיומנה (צילום: יחצ)
צילום: יחצ

"VENTO SHOW"

איפה ומתי? תיאטרון הסינמה, סינמה סיטי גלילות - יום ראשון, 21.8 בשעה 12:30; יום שלישי, 23.8 בשעה 12:30; יום חמישי 25.8 בשעה 12:30; יום שבת 27.8 בשעה 12:30.

מופע שמעורר את הדמיון ומזכיר לכולנו כמה חשוב לשמור על כדור הארץ. המופע משלב מוזיקה, תנועה, אפקטים מיוחדים והרבה דמיון ורוח, החוברים יחד לכדי יצירת אמנות ויזואלית מהפנטת. בשעה שכדור הארץ מאוים על ידי ההתחממות הגלובלית, צריכה מוגברת ופסולת העומדים לכלותו, מגיע ונטו, האיש הנכון בזמן הנכון. בניסיונו להציל את כדור הארץ מפגעי הטבע והאדם עצמו, חוצה ונטו ימים ויבשות, צולל למעמקים ואף ממריא לחלל. מגיל 5.

מאת: אילן עזריאל (יוצר המופע הבינלאומי "אלומיניום") | בימוי: אודי גוטשלק

 

מה הלוז - 26.7 - הצגות - ונטו (צילום: כפיר בולטין, יחצ)
צילום: כפיר בולטין, יחצ

"סימני דרך"

איפה ומתי? תיאטרון הבימה - יום ראשון, 28.8 בשעה 20:00; יום שני, 29.8 בשעה 20:00.

מחזה מוזיקלי חדש על סיפור חייה של נעמי שמר, שהוא למעשה סיפורה של הארץ הזאת. המחזמר משובץ שירים שכתבה והלחינה ומשרטט לראשונה דמותה של שמר לא כמיתוס לאומי אלא כפי שהייתה באמת: יוצרת מורכבת, פמיניסטית פורצת דרך, אישה שלא פחדה להשמיע את קולה, שהצליחה לחיות בשלום בין הקיבוץ לתל אביב, בין האמנות לציונות, בין האדם הפרטי: המצחיק, השנון והחם – לאישה הגדולה מהשירים.

תיאטרון הבימה | משחק: גילה אלמגור/סנדרה שדה, דפנה דקל, רוני דלומי/הילה שלו, טל מוסרי.

   

"מכתב הקסם"

איפה ומתי? מוזיאון תל אביב – יום רביעי, 3.8 בשעה 17:00; יום חמישי, 4.8 בשעה 17:00;

ניתאי מגלה לראשונה את נפלאות הכתיבה ומחליט לכתוב מכתב לאמו. המכתב יוצא למסע מרתק בו הוא עובר דרך דמויות מגוונות בהן הוא משאיר חותם עמוק, עד שהוא מוצא את עצמו מתגלגל בחזרה לידיו של ניתאי בדיוק ברגע בחייו בו הוא צריך אותו. ההצגה מבוססת על פי ספרה של אלינור מילצ'ן, וכוללת אומנות וידיאו סוחפת. לגילי 9-4. 

"האיש והתיבה"

איפה ומתי? תיאטרון בובות חולון – יום רביעי, 3.8 בשעה 17:00.

תיאטרון חפצים בשילוב אנימציה חיה. בתוך תיבה קסומה ופלאית חי אדם בודד. התיבה משמשת לו בית והוא משמש לה לב פועם. האיש מתחיל כל בוקר בסדרת פעולות שימושיות, בסופן ממתינה לו כוס תה. אבל בוקר אחד משהו השתבש.  המכונה פותחת לאיש דלת סודית לדרך מפתיעה ומתעתעת ולהרפתקאות בין דמיון למציאות. מגיל 4.

משחק, מחזה ובימוי: אורנן ברייר 

מה הלוז – 5.7-הצגות-תיאטרון בובות-הצגות לילדים- האיש והתיבה (צילום:  יוסי צבקר , יחצ)
צילום: יוסי צבקר , יחצ

"הסנדלרית"

איפה ומתי? תיאטרון בובות חולון – יום רביעי, 3.8 בשעה 17:00.

עיבוד למעשייה מאת האחים גרים. לפני שנים רבות היה הייתה סנדלרית חרוצה וטובת לב, אשר הכינה נעליים חזקות ויפות. והנה הגיעו ימים והיא לא הצליחה בעבודתה: העקבים לא נדבקו לסוליות, האבזמים התקלקלו, השרוכים התבלבלו. הסנדלרית כמעט התייאשה. בוקר אחד, כשהתעוררה, מצאה בסנדלרייה זוג נעליים מושלם! מי בא באישון לילה לעזרתה? לגילי 9-4.

תיאטרון טוליק | משחק, מחזה ובימוי: ורד לבר

מה הלוז – 5.7-הצגות-תיאטרון בובות-הצגות לילדים- הסנדלרית (צילום: אפרת לבר , יחצ)
צילום: אפרת לבר , יחצ

"מעיל הפלאים"

איפה ומתי? תיאטרון בובות חולון – יום חמישי, 4.8 בשעה 17:00.

תיאטרון חפצים עשיר ויצירתי, המשלב מעט טקסט, משחק ומוזיקה מקורית. ביום הולדתו מקבל החייט הקטן פתק מסתורי "נא לתפור מעיל עד חצות. המידות אינן משנות, העיקר שיתאים בדיוק". בחצות החייט משלים את המשימה, אבל אז... לאן ממהרת מכונת התפירה? למה המספריים לובשות חצאית? למה הופך האצבעון? למי באמת נועד המעיל הפלאי? בואו הצטרפו למסע קסום ומרגש של החייט בעקבות מעיל הפלאים. מגיל 4.

תיאטרון הקרון | עיבוד, עיצוב, מוזיקה והפעלה: אורנן ברייר.

 

מה הלוז – 5.7-הצגות-תיאטרון בובות-הצגות ילדים-מעיל הפלאים (צילום: דור קדמי, יחצ)
צילום: דור קדמי, יחצ

"איתמר צייד החלומות"

איפה ומתי? תיאטרון בובות חולון – יום שישי, 5.8 בשעה 11:00.

עיבוד לספרו המוכר של דויד גרוסמן. לאיתמר יש חלום שחוזר על שד כחול שרודף אחריו. לילה אחד איתמר מחליט לבנות מלכודת חלומות וללכוד אותו. כאשר השד נלכד, איתמר מגלה לתדהמתו שהשד אינו נורא כל כך. איתמר מתיידד עם השד, ומרשה לו להופיע בחלומו בשלושה תנאים... לגילי 9-4.

תיאטרון הבובות של שושי | משחק: שושי יערי, אלה גבריאל

עיבוד: שושי יערי, אלה גבריאל, רונה ספורטה | בימוי: רונה ספורטה.

 

מה הלוז – 5.7-הצגות-תיאטרון בובות-הצגות לילדים- איתמר צייד החלומות (צילום: יהב גמליאל , יחצ)
צילום: יהב גמליאל , יחצ

"שלושת הגמדים"

איפה ומתי? רחבת הדשא, תיאטרון בובות חולון – יום שישי, 5.8 בשעה 12:00. 

יום נעים אחד יוצאים שלושה גמדים לטיול נחמד. עד שלפתע מתחיל לרדת גשם, מה הם יעשו? ומה עוד הם יפגשו בדרך? סיפור על המכשולים שאנחנו נתקלים בהם ועל האפשרות להתגבר עליהם באמצעות דמיון ויצירתיות. בהשראת הספר 'על גמדים, פטריות ומה עוד?' מאת אלונה פרנקל. לגילי 7-3.

סיפור כיס | יצירה ומשחק: רינה פינצ'ובר.

"כאן גרים"

איפה ומתי? תיאטרון קליפה, הרב קוק 37 תל אביב - יום שבת, 6.8 בשעה 11:30; יום שבת, 20.8 בשעה 11:30; יום ראשון, 28.8 בשעה 18:00; יום שני, 29.8 בשעה 18:00.

"אצלנו, בכוכב הזה ולא אחר, ישנם יצורים שנקראים כאן-גרים. ולא רק הם, גם השכנים שלהם, שם-גרים. וכשכאן-גר פוגש שמ-גר אז נוצר דבר מוזר, הרי כל כאן-גר יכול לומר : אבל אני הייתי קודם! זה שלי! רק לי מותר! והשמ-גר: אותו דבר... ואיך יסתדרו בסופו של דבר?". הצגה חכמה ומצחיקה שעוסקת בקשר בין האני לאחר ובין ה"ביחד" ל"לחוד". ההצגה עם מעט מילים ובשילוב חומרים וחפצים עם אלמנטים מעולם המחול והאקרובטיקה, יחד הם הופכים את הבמה למגרש משחקים ייחודי, מעוררים דמיון וחשיבה מופשטת ומרתקים ילדים ומבוגרים כאחד. מגיל 3.

תיאטרון קליפה | משחק: הודי בן עמי, תומיליו מינץ, שי פרסיל | מחזה ובימוי: שי פרסיל.

  

"ארבע עונות וויוואלדי אחד"

איפה ומתי? תיאטרון בובות חולון – יום שבת, 6.8 בשעה 10:30 ובשעה 12:30.

טקסט קצר שכתב המלחין האיטלקי אנטוניו ויוואלדי כפתיח ליצירתו המפורסמת 'ארבע העונות', הופך להצגת תיאטרון בובות בטכניקות משולבות ושחקנים. ויוואלדי הקטן שומע מאביו את הסיפור על הנער פדרולינו, רועה הצאן. קורותיו של הנער שזורים בחילופי עונות השנה ומחזוריות הטבע מלווה את התבגרותו. חדרו של ויוואלדי הילד הופך לזירת ההתרחשויות של הסיפור. בדמיונו, הרהיטים משתנים והופכים את צורתם בהתאם לכל עונה, באופן מפתיע והומוריסטי מול עיני הצופים.

תיאטרון זיקית | משחק: אייל פורטר, אפרת הדני, פבלו אריאל | כתיבה ובימוי: פבלו אריאל. 

"סיפור מנייר"

איפה ומתי? תיאטרון בובות חולון – יום שבת, 6.8 בשעה 10:30 ובשעה 12:30.

אלכס היא ילדה חברותית ומלאת חיים שמאוד אוהבת לצייר, אך מאז שהחל הסגר היא לא מוצאת עניין בכלום, אפילו לא בציור. היא מחליטה ״לעשות דווקא״ ומקשקשת על השטיח. ה'קשקוש' הופך ליצור שובב, יצירתי ובעל דמיון הסוחף אותה למסע בין עפרונות, מחקים וניירות. יחד הם לומדים לגלות במופשט את הצורה, להפוך צרה להרפתקה ובעיקר, כיצד למצוא עניין שאבד. הצגה ללא מילים שעושה שימוש בנייר, בעבודות Cut-Out, בתפאורות Pop-Up ובציור חי. לגילי 10-4.

משחק: אורית ליבוביץ' נוביץ' | יוצרים: יהונתן רון ואורית ליבוביץ' נוביץ' | בימוי: יהונתן רון.

מה הלוז – 5.7-הצגות-תיאטרון בובות-הצגות ילדים-סיפור מנייר (צילום: אורית ליבוביץ נוביץ , יחצ)
צילום: אורית ליבוביץ נוביץ , יחצ

 

"דרקון עפיפון"

איפה ומתי? תיאטרון בובות חולון – יום שבת, 6.8 בשעה 11:30. הכניסה חופשית.

בממלכת האבירים כולם מצפים מהנסיך הנרי להיות אביר, אבל הוא מעדיף לשחק ולהעיף עפיפונים. אביו המלך מחליט לעורר בו את רוח הלחימה ושולח אותו להילחם בדרקון איום ונורא החי במערה. כשהנרי מגיע לשם מתגלה לו הפתעה, במקום דרקון נורא הוא פוגש דרקונית נחמדה ועדינה. הצגה על חברות, אומץ וקבלת האחר. לגילי 8-4.

תיאטרון ארצי לילדים ולנוער | משחק: נעה אברמובסקי, ליאור מורדוך | כתיבה ובימוי: יערה רשף נהור.

מה הלוז – 5.7 - הצגות-תיאטרון בובות- אירועי חצר-דרקון עפיפון (צילום: דנה סימון, יחצ)
צילום: דנה סימון, יחצ

"מסעה של אלצ'ה אל ארץ בני האדם"

איפה ומתי? תיאטרון בובות חולון (במסגרת הפסטיבל הבינלאומי לתיאטרון בובות) – יום שבת, 6.8 בשעה 10:30.

תיאטרון בובות עץ בהשראת האמן האיסלנדי ברנד אוגרודניק. אלצ'ה מתגוררת עם סבא שלה בארץ יצורי העץ ומאוד אוהבת את הסיפורים שהוא מספר לה לפני השינה. יום אחד, בהשראת סיפוריו של סבא, היא מחליטה לצאת לחפש ארץ רחוקה ושונה. במסעה היא עוברת ביער קסום, פוגשת יצורים קסומים לא פחות, ומגלה בעצמה כוחות מפתיעים. לגילי 10-5. *בתום ההצגה תתקיים סדנה לבניית ציפור עם מנגנון. 

יצירה ומשחק: יעל קנדלמן

מה הלוז – 5.7-הצגות-תיאטרון בובות-הצגות ילדים-מסעה של אלצ'ה אל ארץ (צילום: Jonathan Kandelman, יחצ)
מסעה של אלצ'ה אל ארץ בני האדם-אלצ'ה בת ההרים | צילום: Jonathan Kandelman, יחצ

"צלילים בצנצנת"

איפה ומתי? תיאטרון קליפה, הרב קוק 37 תל אביב - יום חמישי, 11.8 בשעה 18:30; חלל קולקטיב גֶּלֶם, הנמל 23 חיפה - יום שבת, 20.8 בשעה 10:00.

יוני הוא ילד שאוהב צלילים יותר מכל דבר אחר. עבורו כל צליל הוא עולם שלם, וכל רחש מזמין אותו לצאת להרפתקה חדשה. הוא אוהב צליל של צעצוע וצליל של בלון, צלילים של מכונית ואפילו צליל של צנון (איזה צליל יש לצנון??)... אבל יוני לא כל כך אוהב לדבר עם ילדים אחרים, כי הם יחשבו שהוא מוזר, וגם לא כל כך מסתדר בלימודים, כי הצלילים שם סתם משעממים, ובנוסף לכל יש לו כלב שמפחד מחתולים... האם יוני יוכל לפתור את כל הבעיות שלו עם צלילים, או שהם רק מפריעים? באמצעות שילוב של עיצוב קול לעיני הקהל, הפתעות דיגיטליות, דגימות מוקלטות ומוזיקה חיה, תצאו עם יוני למסע בעולם עשיר של תיאטרון-קול ייחודי ומפתיע. *בסיום ההצגה תתקיים סדנה קצרה של כ-20 דקות שבה יוכלו הילדים להתנסות בנגינה ויצירת כלי נגינה דיגיטליים. לגילי 8-4. 

מה הלוז – 5.7 - הצגות- צלילים בצנצנת (צילום: נילי ממן, יחצ)
צילום: נילי ממן, יחצ

"פרפרים בראש"

איפה ומתי? תיאטרון חיפה - יום שלישי, 9.8 בשעה 17:30.

מחזמר לכל המשפחה שבמרכזו סיפור מעורר השראה על הזכות להיות שונה. בליווי מוזיקה ישראלית ושירים מאת נעמי שמר, כלת פרס ישראל לזמר העברי. גיא הוא ילד יוצא דופן המתקשה להתאים את עצמו למסגרת של בית הספר. יום אחד מגיע לכתה מורה מחליף בעל אישיות כובשת ומלאת קסם שבעזרת הומור, רגישות וגם כמה שירים של נעמי שמר מצליח לסחוף אחריו את תלמידיו ולחולל שינוי בחייו של גיא.

תיאטרון חיפה בשיתוף תיאטרון גושן | משחק: מיכאל מושונוב, יניב שביט, מורין אמור/מיכל פרדקין.

מחזה ובימוי: צביה הוברמן

 

"כספיון"

איפה ומתי? מרכז הבמה גני תקווה - יום שלישי, 9.8 בשעה 17:30.

עפ"י ספרו של פאול קור. כספיון, דג הכסף הקטן שוחה אל הים הפתוח כדי למצוא את הוריו של לוויתן תינוק שהלך לאיבוד. חבריו יזהירו אותו מן הסכנות אבל הוא נחוש בדעתו לעזור לחבר. במסעו הוא פוגש בשלל יצורי ים ועובר הרפתקאות רבות. האם יצליח כספיון במשימה, האם דג קטן אחד יהפוך לגיבור יצורי הים? לגילי 8-3.

התיאטרון 'השחור' | משחק: איתי תורג'מן, סנדרו פיקרשוילי, נוי לחיאני

מחזה: איילה קורקוס | בימוי: אבי מלכה.

 

"ארנבים"

איפה ומתי? מוזיאון תל אביב - יום רביעי, 10.8 בשעה 17:00.

הצגה דו-לשונית מקורית על חברות אמיצה, אהבה קסומה, המון עוגות גזר והיופי בשונות שיכולה להתקיים בכל קשר. ארנב העיר וארנב הכפר, הם בני דודים וחברים טובים משכבר הימים.  יום אחד השניים מחליטים לגור יחד במחילה ולרגע נראה שהכול ביניהם נפלא, עד שמסתבר שארנב הכפר מפוזר וקופצני, וחברו העירוני חייב ניקיון וסדר מופתי. האחד אוהב ליהנות ולהשתולל והשני עסוק רק במטלות ובהרגלים קבועים... האם הם יצליחו להסתדר? האם שניהם ילמדו להתפשר ולהתגמש? לגילי 10-5.

תיאטרון אלמינא | משחק: גילי בית הלחמי, אמיר יעקב | מחזה ובימוי: תום ווליניץ.

    

"הרפתקה בקרקס"

איפה ומתי? תיאטרון אלעד, דרך הערבה 1 אילת - יום שבת, 13.8 בשעה 11:00; יום שלישי, 23.8 בשעה 17:00.

מה קורה כשילד ביישן מתמודד עם הפחד הכי גדול שלו? הצגה מצחיקה ומרגשת לכל המשפחה על האומץ שקיים בכל אחד ואחת מאיתנו והאפשרות לבחור בטוב במקום ברע. לגילי 11-4. 

תיאטרון אלעד | משחק: יואב דונט, בעז דן, דנה יצחקי | בימוי: שי פיטובסקי

"מטוסי על - נוחתים בישראל"

איפה ומתי? היכל תיאטרון קריית מוצקין – יום שבת, 13.8 בשעה 11:30; מרכז הבמה גני תקווה - יום שלישי, 23.8 בשעה 17:30.

הם טסו, הצילו ופגשו ילדים מסביב לעולם, ועכשיו בפעם הראשונה מטוסי על מגיעים לפגוש את ילדי ישראל. ג'ט, דיזי, דוני, מירה, ג'ימבו, סקיי ועוד חברים אהובים ומוכרים יוצאים להרפתקה מוזיקלית צבעונית וסוחפת המבוססת על סדרת הטלוויזיה המצליחה מערוץ הופ!. במרכז ההצגה, גילי, ילד ישראלי שובב ומשעשע, חובב המצאות וטכנולוגיה שממציא את "רובוט הריקודים והשפות העולמי". מטוסי על מגיעים למסור לגילי משלוח מיוחד ומאוד נהנים מנופי ים סוף ומשמורת האלמוגים היפיפייה, אך הכל משתבש כשהרובוט העולמי מאבד שליטה ומעמיד את שמורת הטבע בסכנה וזה בדיוק הזמן לכוח טורבו ולמטוסי על.

"איה פלוטו"

איפה ומתי? מרכז הבמה גני תקווה - יום שבת, 13.8 בשעה 11:00.

הצגה חדשה שכולה חגיגה של צבעים, שירים וריקודים וסיפור מרתק ומצחיק עם חוויות מרגשות שתמיד נזכור.

משחק: נתי הגעתי הופעתי | מחזה ובימוי: שיראל חכשורי אשרוב. 

"אמאווזה"

איפה ומתי? תיאטרון הקרון, ירושלים (במסגרת פסטיבל הקרון הבינלאומי) - יום שני, 15.8 בשעה 10:00.

עיבוד בימתי לשירי אמא אווזה. שעת לילה מאוחרת, כולם ישנים... רגע, לא כולם! הצגה בהשראת שירי אמא אווזה בשילוב בובות, שירים, פטפוטים, ואישה אחת מסודרת נורא. לגילי 8-3.

מאת: גליה שומר.

"יונתן בלש ממש"

איפה ומתי? תיאטרון הקרון, ירושלים (במסגרת פסטיבל הקרון הבינלאומי) - יום שני, 15.8 בשעה 16:00 ובשעה 17:30.

עיבוד לספרו האהוב של דויד גרוסמן. תעלומה בלשית מתרחשת בתוך שידת מגירות. לילה אחד אחרי שיונתן סוף סוף נרדם, מתחילים לקרות בבית דברים מוזרים. כל החפצים שהוא אוהב נעלמים. לאן? כיצד ימצא אותם? הצגה על דברים שהולכים לאיבוד ועל אהבה בין ילד לכלבתו. לגילי 8-4.

מחזה, בימוי ומשחק: מעין רזניק

מה הלוז – 5.7-הצגות-תיאטרון בובות-הצגות ילדים-יונתן בלש ממש (צילום: מעין רזניק, יחצ)
צילום: מעין רזניק, יחצ

"גבעת האיריסים השחורים"

איפה ומתי? מצפה הילה - יום שני, 15.8 בשעה 16:00; קדומים – יום חמישי, 25.8 בשעה 11:00.

הצגת ילדים מרתקת  ומרגשת עפ"י ספר מאת יצחק נוי. העלילה מתרחשת בשנותיה הראשונות של מדינת ישראל, בתקופת הצנע. על גבעת האיריסים השחורים, האהובה על ילדי מושב נטעים, הוקמה מעברה גדולה לקליטת עולים חדשים, שנתקלים בקשיים רבים ובחוסר רגישות מצד ילדי המושב. ההצגה מגוללת סיפור חברות מופלא בין יפתח נוילנד המושבניק לסוזי אזולאי שגרה במעברה הסמוכה. סוזי ויפתח מסמלים את מפגש תרבויות המזרח והמערב במדיניות כור ההיתוך של ראשית ימי המדינה. חברותם המיוחדת מצליחה לגשר על העוינות של ילדי המושב, הדעות הקדומות והפערים הרבים שבין התרבויות. הצגה על אנושיות, חברות אמת, דעות קדומות, קבלה, תקוות וחלומות. לגילי 12-8.

תיאטרון חיפה | משחק: אמיר גולדמן, עופר גרינברג, גל יזדי | מחזה ובימוי: עדינה חיימיס.

מה הלוז - 26.7 - הצגות - תיאטרון חיפה - גבעת האירו (צילום: תמי שחם, יחצ)
צילום: תמי שחם, יחצ

 

"קליידוסקופ"

איפה ומתי? תיאטרון הקרון, ירושלים (במסגרת פסטיבל הקרון הבינלאומי) - יום שני, 15.8 בשעה 11:00.

מאיירת שרושמת את דרכה החוצה מהבמה, מוזיקאית שרואה צלילים, אמן פרפורמנס שמשנה צורה, אישה שמתיידדת עם מסטיק ואיש קירח עם שיער. לגילי 9-4.

"המדריך להרפתקן"

איפה ומתי? תיאטרון הקרון, ירושלים (במסגרת פסטיבל הקרון הבינלאומי) - יום שני, 15.8 בשעה 16:00 ובשעה 17:30; יום שלישי, 16.8 בשעה 10:00 ובשעה 12:00. 

דניאל יוצא לבנות מחנה, את הלילה הקרוב הוא יעביר לגמרי לבד! תיאטרון בובות וחפצים עם הרבה דמיון, הומור ורוח שטות. לגילי 8-4.

יצירה: דניאל אנגל

"הוויטרינה של סבתא"

איפה ומתי? תיאטרון הקרון, ירושלים (במסגרת פסטיבל הקרון הבינלאומי) - יום שני, 15.8 בשעה 16:30 ובשעה 18:00.

תיאטרון פלאים בתוך ויטרינה, על הקשר בין סבתא לנכדתה ועל מה שנשאר ממנו לתמיד. במרכז הסלון של סבתא עמדה ויטרינה ובתוכה המון אוצרות וחפצים מנצנצים. לכל חפץ סיפור, ולכל סיפור חפץ. ליאת כל כך אוהבת את סבתא, את האוצרות ואת סיפוריה היפים, אך עכשיו סבתא חולה והכול נארז בארגזים. רגע לפני שהם עוברים למחסן נמלט איש שלג שובב מכדור הבדולח שלו וסוחף את ליאת ואת הקהל למסע בין הסיפורים והחפצים. לגילי 9-4.  

יצירה ומשחק: ליאת שבתאי

מה הלוז – 5.7-הצגות-תיאטרון בובות-הצגות לילדים- הויטרינה של סבתא (צילום: כפיר בולוטין, יחצ)
צילום: כפיר בולוטין, יחצ

"ים קטן"

איפה ומתי? תיאטרון הקרון, ירושלים (במסגרת פסטיבל הקרון הבינלאומי) - יום שלישי, 16.8 בשעה 10:30.

דגיגון כסוף ודגיגה אדומה יוצאים למסע. 2 שחקניות, 5 אקווריומים, 62 דגים, ים של מים ואוצר אחד עם 100 הפתעות קטנות. לגילי 9-4.

יצירה: ליאת שבתאי ומעיין רזניק. 

"המוזה של ביאליק"

איפה ומתי? תיאטרון הקרון, ירושלים (במסגרת פסטיבל הקרון הבינלאומי) - יום שלישי, 16.8 בשעה 11:00.

ביאליק מודאג מכיוון שהמוזה, מוייז'לה, איתה כתב את שיריו, לא שבה אליו. ילדה בשם זוהר, נחלצת לעזרתו. תיאטרון בובות והקרנת וידיאו. לגילי 10-5.

יצירה: רזיה מזרחי.

"מעשה בעולם"

איפה ומתי? תיאטרון הקרון, ירושלים (במסגרת פסטיבל הקרון הבינלאומי) - יום שלישי, 16.8 בשעה 16:00 ובשעה 17:30.

תיאטרון בובות ייחודי המתרחש על הגוף, בשילוב ריקוד, מוזיקה, ומסע בעולמות מופלאים. פינגווין קטן, אמיץ ושובב מאנטרקטיקה הרחוקה עובר איתנו מסעות סביב העולם הרחק מביתו, שבהם נגלה כמה רב הדמיון בינינו לבין היצורים המופלאים שלצידם אנו חיים על כדור הארץ. שתי רקדניות ובעלי חיים שונים המגולמים בגופן, מחברים אותנו מחדש אל האדמה והטבע - בריקוד בהומור ובאהבה לעולם. לגילי 8-3. 

תיאטרון הקרון | משחק: אביב הורוביץ, סיון שלצר אלכסנדרוביץ

יצירה: אביב הורוביץ | בימוי: אביב הורוביץ ומרית בן ישראל

מה הלוז – 5.7 - הצגות- פסטיבל תא דאנס - מעשה בעולם (צילום: כפיר בולוטין, יחצ)
"מעשה בעולם", תיאטרון הקרון | צילום: כפיר בולוטין, יחצ

"הנסיכה קלמנטינה בלבדה ובעצמה"

איפה ומתי? תיאטרון אלעד, דרך הערבה 1 אילת - יום רביעי, 16.8 בשעה 17:00; יום שני, 29.8 בשעה 17:00.

נסיכה מתוקה מצוידת בשמשייה ובמפה, ונגן מלכותי מתוק בפני עצמו, מצויד באקורדיון ובהשראה, יוצאים למסע למצוא אוצר. יותר מכך, הם גם מוצאים אוצר! אלא שהאוצר הוא בכלל לא מה שהם חשבו. אז הם חושבים שוב ויוצאים למסע מסוג אחר לגמרי שבסופו הם מגלים שהאוצר שמצאו, הוא דווקא בדיוק מה שהם חשבו. לגילי 7-3.

תיאטרון אלעד | משחק: גיא כהן-שלו, אדוה לוי | מחזה ובימוי: חנוך רעים.

"סבתא בישלה דייסה"

איפה ומתי? מרכז הבמה גני תקווה - יום שלישי, 16.8 בשעה 17:30.

הצגה מוזיקלית עם מיטב שירי הילדות של כל הזמנים והפעלה לקטנים וגדולים. סיפורו של יהונתן הקטן שיוצא לבלות סופשבוע אצל סבתא שרה (שיר שמח). יהונתן שייך לדור שלא מכיר משחקים ומבלה את מרבית הזמן מול מסכים. כשנגמרת הבטרייה באייפד יהונתן מציץ בארון "האסור" של סבתא ופוגש את שמחה, בובה מיוחדת שהיא קואוצ'רית לאושר ושמחה. שמחה לוקחת את יהונתן לטיול מופלא בגינת המשחקים של סבתא בה ייחשף לשלל המשחקים ושירי ההפעלה והמשחק שכל ההורים והילדים מכירים. 

"פעמון האביב"

איפה ומתי? תיאטרון הקרון, ירושלים (במסגרת פסטיבל הקרון הבינלאומי) - יום שלישי, 16.8 בשעה 16:00 ובשעה 17:30.

תיאטרון בובות וחפצים. אוּרְזְלִי יוצא למסע בהרי האלפים בכדי להביא פעמון לחגיגות האביב. האם יצליח לטפס על ההר ולמצוא את הפעמון? לגילי 8-3. 

"צ'יק צ'יק הב הב"

איפה ומתי? תיאטרון הקרון, ירושלים (במסגרת פסטיבל הקרון הבינלאומי) - יום רביעי, 17.8 בשעות 10:00, 12:00 ו-16:00; יום חמישי, 18.8 בשעות 10:00, 12:00 ו-16:00.

היה היו כלב וכלבה, שיצאו למסע ברכבת בעקבות האהבה... תיאטרון בובות קסום עם רכבת קטנה מיניאטורית באולם התיאטרון. לגילי 6-2. 

"האריה של אלן"

איפה ומתי? תיאטרון הבימה (במסגרת פסטיבל אסיטז') – יום רביעי, 17.8 בשעה 10:30.

עיבוד רענן ופיוטי לספרו הנפלא של קרוקט ג'ונסון "האריה של אלן". הסיפור מתאר חברות אמיצה, בין אלן הילדה והאריה - צעצוע הבד שלה, איתו היא משחקת, ממציאה הרפתקאות נועזות ומשוחחת על דברים חשובים מאוד. היא משתפת אותו ברגעים של פחד, משאלות לב ושמחה. המפגש בין השניים מרגש, משעשע ונוגע ללב, ותמיד מתרחש בחדרה של אלן, שם מתעוררים לחיים, דמיון, משחק ויצירה שאין להם גבול בזמן ובמרחב. לגילי 8-4.

תיאטרון אלמינא 

"PayPer Play"

איפה ומתי? תיאטרון הקרון, ירושלים (במסגרת פסטיבל הקרון הבינלאומי) – יום רביעי, 17.8 בשעה 11:00.

איש בודד וקצת מוזר מעביר את זמנו בחדר הבנוי כולו מקופסאות קרטון. תיאטרון גוף, חפצים, מילים, תנועה והמון המון קרטונים. מגיל 8.

יצירה ומשחק: אנדריאה קוסטנצו מרטיני. 

"אחותי הגדולה מכולם"

איפה ומתי? תיאטרון הקרון, ירושלים (במסגרת פסטיבל הקרון הבינלאומי) – יום רביעי, 17.8 בשעה 11:00; תיאטרון הבימה (במסגרת פסטיבל אסיטז') – יום שבת, 20.8 בשעה 14:00.

ליום הולדתה העשירי הדס מבקשת במתנה נחש! שלומי אחיה הקטן מיד נבהל וגם ההורים לא ממש מרוצים, אבל הדס מתעקשת וההורים מציעים פשרה - אם הדס תצליח להרוויח מספיק כסף היא תוכל לקנות נחש בעצמה. הדס מיד מגייסת את אחיה הקטן וגוררת אותו למסע הרפתקאות מצחיק ומפתיע במהלכו מגלים שני האחים השונים כל כך זה מזה, שאולי לכל אחד מהם יש בדיוק את מה שהשני צריך. על פי ספרו האהוב של עוזי בן כנען. מגיל 5.

תיאטרון הקרון 

מה הלוז – 2.8 - הצגות - פסטיבל הצגות ילדים בתיאטרון הבימה אחותי הג (צילום: דור קדמי, יח"צ)
אחותי הגדולה מכולם | צילום: דור קדמי, יח"צ

"זה בראש שלך"

איפה ומתי? תיאטרון הבימה (במסגרת פסטיבל אסיטז') – יום רביעי, 17.8 בשעה 12:00.

סיפורו של כל ילד שחולם ללכת בעקבות הלב ולא פעם מוצא את עצמו מוותר בזכות הראש. אופיר הוא ילד מיוחד, מוכשר אך חסר בטחון וכשהוא בלחץ הוא נוטה לגמגם. בוקר אחד הוא מקבל משימה ממנהלת בית הספר ועליו למלא אותה עם הילדה הכי מקובלת בכיתה. האם יצליח אופיר להתגבר על חוסר הבטחון והפחדים שלו? האם יוותר? לגילי 12-9.

תיאטרון השעה הישראלי 

מה הלוז – 2.8 - הצגות - פסטיבל הצגות ילדים בתיאטרון הבימה זה בראש  (צילום: אילן בשור, יחצ)
"זה בראש שלך" | צילום: אילן בשור, יחצ

"איפה גוגו"

איפה ומתי? תיאטרון הבימה (במסגרת פסטיבל אסיטז' לתיאטרון לילדים) – יום רביעי, 17.8 בשעה 13:30.

קומדיה ליצנית וירטואוזית וסוחפת של השחקנית והיוצרת רותי תמיר, כמעט ללא מילים, על חיפוש, תקווה ומציאת הגוגו המיוחד הטמון בך. משום מקום היא מגיעה, עם מזוודה קטנה ביד ושאלה גדולה בלב: 'איפה גוגו?' אבל.. מי זה גוגו? מה הוא גוגו? האם אפשר לראות אותו? הצגה מלאה בתקווה, חלום, והמון המון דמיון שבמרכזה אהבה וקבלה של כל אחד ואחת את עצמם בדיוק כמו שהם. לגילי 8-4. 

מחזה, בימוי ומשחק: רותי תמיר

מה הלוז - 21.6 - הצגות - איפה גוגו (צילום: אריאל בשור)
צילום: אריאל בשור

  

"למשל למשל"

איפה ומתי? תיאטרון הבימה (במסגרת פסטיבל אסיטז') – יום רביעי, 17.8 בשעה 16:00.

הצגה מוזיקלית של תיאטרון אלמינא, בהשראת משלי אזופוס המוכרים והאהובים משכבר הימים. בשילוב שירים, משלים, הומור והרבה דמיון. לגילי 8-4.

מה הלוז – 2.8 - הצגות - פסטיבל הצגות ילדים בתיאטרון הבימה למשל למש (צילום: גיל לופו, יחצ)
"למשל למשל" | צילום: גיל לופו, יחצ

"סעודה אצל המלכה"

איפה ומתי? תיאטרון הקרון, ירושלים (במסגרת פסטיבל הקרון הבינלאומי) – יום רביעי, 17.8 בשעה 16:00 ובשעה 17:30.

כשאמא של נינה שואלת אותה "מה תעשי אם מלכת אנגליה תזמין אותך לסעודה בארמון בקינגהם?", קורה הלא ייאמן ויורש העצר בכבודו ובעצמו מתקשר ומזמין אותה לארוחה בארמון המלכה! נינה, ילדה מלאת דמיון וצחוק, עולה על מיטתה ויוצאת למסע פנטסטי שיסתיים בסעודה חגיגית והפתעה גדולה. לגילי 9-3. 

תיאטרון פלשקס | משחק: הילה פלשקס | מחזה ובימוי: נועה בקר

מה הלוז – 5.7-הצגות-תיאטרון בובות-הצגות ילדים-סעודה אצל המלכה (צילום: רוני כנעני , יחצ)
צילום: רוני כנעני , יחצ

"פולשים מהחלל"

איפה ומתי? תיאטרון הקרון, ירושלים (במסגרת פסטיבל הקרון הבינלאומי) – יום רביעי, 17.8 בשעות 16:00, 17:30 ו-19:00; יום חמישי, 18.8 בשעות 12:00, 16:00 ו-17:30.

תיאטרון חפצים בהשראת סרטי מדע בדיוני משנות ה-50. בקצה היקום, יצורי ג'לי ירוקים שהכוונות שלהם לא ידועות,  מתקרבים לכדור הארץ... מגיל 8. 

"לואיסה"

איפה ומתי? תיאטרון הקרון, ירושלים (במסגרת פסטיבל הקרון הבינלאומי) – יום רביעי, 17.8 בשעה 17:00 ובשעה 18:30; יום חמישי, 18.8 בשעה 10:00 ובשעה 12:00.

לואיסה, ילדה קצת שונה, עשויה מענף של קוצים ופנינה מבהיקה. סיפור על חריגות ועל קבלת האחר, המשלב לייב וידיאו, אנימציה, הפעלת בובות ומוזיקה חיה. לגילי 9-4.

יצירה: איריס דומאני

מה הלוז – 2.8 - הצגות - פסטיבל הקרון הבינל ה-31 - לואיזה (צילום: איריס דומאני, יחצ)
צילום: איריס דומאני, יחצ

 

"בטהובן ואליז"

איפה ומתי? תיאטרון הבימה (במסגרת פסטיבל אסיטז') – יום רביעי, 17.8 בשעה 17:30.

בטהובן הוא מלחין עני, החי בבדידותו בדירתו בוינה ומאבד אט אט את שמיעתו. אליז, שכנתו המנגנת בכינור וגאה בקומה מעליו, מזמינה את בטהובן למסיבת יום ההולדת שלה. בתור מתנה – כותב לה בטהובן את היצירה המפורסמת ״בשביל אליז״ (״פור אליז״). סיפור על חברות חוצת גילים המלמד שאם מקשיבים היטב, אפשר להתגבר על כל מכשול. לגילי 12-8.

תיאטרון ארצי לילדים ונוער 

מה הלוז – 2.8 - הצגות - פסטיבל הצגות ילדים בתיאטרון הבימה בטהובן  (צילום: יחצ)
"בטהובן ואליז" | צילום: יחצ

"אלי"

איפה ומתי? תיאטרון הבימה (במסגרת פסטיבל אסיטז') – יום חמישי, 18.8 בשעה 9:30.

סיפורו של אלי כהן, האיש שלנו בדמשק. זהו סיפור של אדם שחי בלב הסכנה והצליח להעביר מידע שערכו לא יסולא בפז אשר בזכותו ניצלו חייהם של אזרחים וחיילים רבים. סיפור אשר מעבר להיותו מרתק ומסמר שיער מאין כמותו, הוא גם סיפור של גבורה והקרבה מהסוג הנעלה ביותר. דרמה קצבית, מותחת ומרגשת המגוללת את סיפור חייו עוצר הנשימה של רב המרגלים הישראלי, אלי כהן. לגילי 18-12.

תיאטרון אורנה פורת לילדים ונוער 

מה הלוז – 2.8 - הצגות - פסטיבל הצגות ילדים בתיאטרון הבימה אלי (צילום: כפיר בולוטין, יחצ)
"אלי" | צילום: כפיר בולוטין, יחצ

"הוגו שלי"

איפה ומתי? תיאטרון הקרון, ירושלים (במסגרת פסטיבל הקרון הבינלאומי) – יום חמישי, 18.8 בשעה 10:30.

מבוסס על סיפור חייו של ז'ק קנו. לנועה ממש אין חשק לעשות עבודת שורשים. בעזרת מוזיקה, צלליות, פסלי עץ והומור, חושף סבא הוגו את סיפורו בפני נועה. לגילי 12-7.

יצירה: רונית קנו 

"השיטה של ג׳ורדן"

איפה ומתי? תיאטרון הבימה (במסגרת פסטיבל אסיטז') – יום חמישי, 18.8 בשעה 11:00.

ירדן, ילדה המתמודדת עם לקויות למידה חמורות המשפיעות על יכולותיה בלימודים ועל דימויה העצמי והחברתי, מחליטה לעשות שינוי באמצעות נקודת החוזק שלה - כשרונה הגדול על מגרש הכדורסל. ההצגה מעודדת את הילדים להאמין בעצמם ולהתמודד באומץ עם המכשולים העומדים בפניהם בדרך להגשמת חלומותיהם ומעוררת מודעות לקשיים שחווים ילדים עם לקויות למידה. לגילי 12-8.

תיאטרון הקיבוץ 

"חנה סנש"

איפה ומתי? תיאטרון הבימה (במסגרת פסטיבל אסיטז') – יום חמישי, 18.8 בשעה 12:30.

סיפורה המרגש של חנה, שהחליטה לעזוב את חיי הנוחות חסרי הדאגות באירופה, ועלתה לבדה לארץ ישראל במטרה להגשים את החלום הציוני שבער בה. לבסוף התנדבה בלב שלם למשימה נועזת על אדמות הונגריה, במטרה להציל את בני עמה מציפורני הנאצים. סיפור של גבורה, חלומות גדולים ואומץ של אישה צעירה אחת, שהעזה לנפץ את כל המוסכמות וללכת בעקבות הלב, לא משנה מה יהיה המחיר. מגיל 10.

תיאטרון המדיטק 

מה הלוז – 2.8 - הצגות - פסטיבל הצגות ילדים בתיאטרון הבימה חנה סנש (צילום: כפיר בולוטין, יחצ)
"חנה סנש" | צילום: כפיר בולוטין, יחצ

"בין הטיפות"

איפה ומתי? תיאטרון הבימה (במסגרת פסטיבל אסיטז') – יום חמישי, 18.8 בשעה 13:30.

הצגת בכורה. אופק מכיתה ה׳2, נקלע למצב לא קל. ריב פרץ בין שתי חברותיו הטובות ביותר, ואחת אף הצליחה לארגן חרם על השנייה. כעת אופק נאלץ לבחור צד. בהתחלה הוא מנסה ״ללכת בין הטיפות״, לקיים את החרם בכיתה ולהפר אותו אחרי הצהריים, אבל כשמתגלה תוכניתו הוא מוצא עצמו מוחרם גם הוא. אז מתגלה לו סוד שמעטים יודעים, קשה לעשות חרם על שניים, ועל שלושה – זה כבר בלתי אפשרי... לגילי 12-9.

תיאטרון גושן 

"מועדון הלב השבור"

איפה ומתי? תיאטרון הבימה (במסגרת פסטיבל אסיטז') – יום חמישי, 18.8 בשעה 14:00.

הצגת בכורה. עד לאותו הבוקר בו ההורים בישרו להם שהחליטו להיפרד, איתן חשב שהמשפחה שלו היא משפחה רגילה לגמרי – אמא, אבא ואחות קטנה. יחד עם חבריו ללהקה הוא יוזם משימות תמימות מלאות הומור והכל בכדי להציל את משפחתו. האם הם יצליחו במשימה? האם ההורים של איתן יחזרו להיות ביחד? והאם המוזיקה היא זאת שתחבר בין בני הבית? לגילי 12-8.

תיאטרון משקפיים 

"שני אלה"

איפה ומתי? תיאטרון הבימה (במסגרת פסטיבל אסיטז') – יום חמישי, 18.8 בשעה 15:00.

יותם נשלח ללמד את דריה לקראת מבחן באזרחות. אם לא יצליח במשימה, יותם לא יתקבל לעתודה ודריה לא תקבל תעודה. המפגש בין שני ההפכים מחולל בהם שינוי, באמצעותו, ילמדו לקבל את עצמם ואחד את השני. מיני מחזמר מרגש ותוסס המפגיש בין שני בני נוער המתמודדים עם בעיות שונות בתוך מערכת החינוך עם שירה ונגינה חיה המעלה את השאלות – מהי הצלחה? מהי למידה? ואיך מוצאים את האושר בין כל הלחצים? לגילי 18-12.

תיאטרון אורנה פורת לילדים ונוער 

מה הלוז – 2.8 - הצגות - פסטיבל הצגות ילדים בתיאטרון הבימה שני אלה (צילום: כפיר בולוטין, יחצ)
"שני אלה" | צילום: כפיר בולוטין, יחצ

"היפה והחיה"

איפה ומתי? תיאטרון הבימה (במסגרת פסטיבל אסיטז') – יום חמישי, 18.8 בשעה 16:30.

עיבוד חדש ומרהיב לתיאטרון מחול בשיתוף להקת המחול "פרסקו". האגדה הנודעת אודות בל, נערה חכמה ויפיפייה, המגיעה לטירה ענקית בה מתגוררת חיה מסתורית ובודדה. בעזרת צוות המשרתים המכושף מתפתחת בין בל לחיה ידידות מופלאה ונוגעת ללב. סיפור מרגש על חברות אמת, נתינה ועל השיעור החשוב מכל, "אל תסתכל בקנקן אלא במה שיש בו". לגילי 8-4.

תיאטרון אורנה פורת לילדים ונוער בשיתוף להקת פרסקו 

מה הלוז – 2.8 - הצגות - פסטיבל הצגות ילדים בתיאטרון הבימה היפה והח (צילום: אפרת מזור, יחצ)
"היפה והחיה" | צילום: אפרת מזור, יחצ

"דון קישוט"

איפה ומתי? תיאטרון הבימה (במסגרת פסטיבל אסיטז') – יום חמישי, 18.8 בשעה 18:00.

האביר האמיץ דון-קישוט מחליט להביס את הענק הנורא שמטיל אימה על ספרד ולזכות בתהילת עולם. הוא יוצא למסע רווי מכשולים יחד עם ידידו הטוב סנצ'ו פנשו, אבל כשהם מגיעים סוף סוף אל הענק מתגלה האמת: מדובר בסך הכל ב... טחנת רוח. דון-קישוט משוכנע שטחנת הרוח הפשוטה היא הענק הנורא ומתכונן לקרב. האם סנצ'ו יהיה אמיץ מספיק כדי לומר לדון-קישוט את האמת? והאם דון קישוט יוותר על התהילה למען החברות? לגילי 12-6.

תיאטרון המדיטק 

מה הלוז – 2.8 - הצגות - פסטיבל הצגות ילדים בתיאטרון הבימה דון קישו (צילום: כפיר בולוטין, יחצ)
"דון קישוט" | צילום: כפיר בולוטין, יחצ

"האריה הרעמתן והג׳ירפה גם"

איפה ומתי? תיאטרון הבימה (במסגרת פסטיבל אסיטז') – יום שישי, 19.8 בשעה 10:00.

רגע לפני שהוא מוכתר למלך החיות, ורגע אחרי שהוא מאבד את הרעמה שלו, האריה וחברתו הג’ירפה יוצאים למסע מלא הרפתקאות ואתגרים שבסופו הוא מקווה, "ישוב להיות רעמתן". אבל מה שימצא בדרך מתגלה כחשוב יותר מרעמה מלכותית ככל שתהיה. לגילי 8-4.

תיאטרון הקיבוץ 

מה הלוז – 2.8 - הצגות - פסטיבל הצגות ילדים בתיאטרון הבימה האריה הר (צילום: יחצ)
"האריה הרעמתן והג'ירפה גם" | צילום: יחצ

"בלי עין הרע"

איפה ומתי? תיאטרון הבימה (במסגרת פסטיבל אסיטז') – יום שישי, 19.8 בשעה 11:00.

"אומרים שלפעמים בעיות בעיניים נובעות מדברים שלא היינו צריכים לראות בילדות". סיפור חייו המפליא של השחקן אסף בן שמעון, התמודדותו מעוררת ההשראה עם אובדן הראייה ומסעו להגשמת חלום הבמה והתיאטרון. מונודרמה מצחיקה ומרגשת על אמונה, חלומות והכרת הטוב. לגילי 18-12.

תיאטרון הנפש 

מה הלוז – 2.8 - הצגות - פסטיבל הצגות ילדים בתיאטרון הבימה בלי עין  (צילום: יוסי צבקר, יחצ)
"בלי עין הרע" | צילום: יוסי צבקר, יחצ

"מילה טובה"

איפה ומתי? תיאטרון הבימה (במסגרת פסטיבל אסיטז') – יום שישי, 19.8 בשעה 12:30.

הצגת יחיד המבוססת על סיפור חייו של דב נבון, אחד השחקנים המובילים והמוערכים. מסע בעקבות הילד שקרא לו ליצן ואף אחד לא האמין שיצליח ויהיה שחקן. סיפור המוכיח שבעזרת כוח הרצון השמיים הם הגבול. לגילי 18-12.

תיאטרון ארצי לילדים ונוער

מה הלוז – 2.8 - הצגות - פסטיבל הצגות ילדים בתיאטרון הבימה מילה טוב (צילום: יחצ)
"מילה טובה" | צילום: יחצ

  

"אם פתאום אפגוש אריה"

איפה ומתי? מרכז ענב, תל אביב - יום שבת, 20.8 בשעה 10:00 ובשעה 11:30.

הצגת ילדים מוזיקלית. שירי חיות וסיפורים מאת משוררים אהובים על פילה מנוזלת מאת לאה גולדברג, זבוב שעזב לבלי שוב מאת מיריק שניר, החתול בלעם שלתוך פיהוק נעלם מאת נורית זרחי, זברה וג'ירף מפטפטים על נקודות ועל פסים מאת שלומית כהן אסיף, הסוד של הקיפוד מאת רות אורן, זנבות שנקשרו מאת שירה גפן ועוד נביחות וקרקורים מאת טובי המשוררים כמו רפאל ספורטה, תלמה אליגון-רוז ותרצה אתר. לגילי 7-3.

תיאטרון חיפה ותזמורת המהפכה | משחק, סיפור ונגינה: ענבל סמדר, טל בלכרוביץ'. 

"רק צרות"

איפה ומתי? תיאטרון הבימה (במסגרת פסטיבל אסיטז') – יום שבת, 20.8 בשעה 10:00.

היי קוראים לי אמיר בן כנען אבל לאחרונה נדבק לי הכינוי 'רק צרות', הכי מעליב. החלטתי לעשות הכל כדי שישנו לי את הכינוי, אבל זה רק הכניס אותי לעוד יותר צרות. אז אם אתם רוצים לשמוע את הסיפור שלי ולגלות שיטה מצוינת להתמודד עם תוויות, ההצגה שעשו עלי ממש תעזור לכם... לגילי 12-8.

תיאטרון לילדים ולנוער באר שבע 

"שלושת תינוקות"

איפה ומתי? תיאטרון הבימה (במסגרת פסטיבל אסיטז') – יום שבת, 20.8 בשעה 11:00 ובשעה 12:30. ללא תשלום.

הצגת בכורה. שלושה תינוקות ענקיים, שלפני רגע למדו ללכת, נפגשים במגרש משחקים והופכים אותו למעבדת דמיון שופעת השתקפויות וצורות מעולם המבוגרים. הם נופלים וקמים, עוצרים לרגעים בודדים, אך לא מפסיקים ליצור ולבנות ומהפנטים את כולם. לגילי 7-3.

קבוצת התיאטרון ORTRO-DA

"רציתי שתדע..."

איפה ומתי? מרכז הבמה גני תקווה - יום שבת, 20.8 בשעה 11:30.

הצגה מוזיקלית לילדים משירי עוזי חיטמן. בחופשת הקיץ מגיע עידו השובב לבקר את סבא יהודה בקיבוץ. שם הוא פוגש את דודו המבולבל, עדנה הפרה שאוהבת לשיר ולרקוד ועוד הרבה חברים טובים ומגניבים. את כל הדברים המרתקים שקורים לו שם, שוזר עידו בחריזה נהדרת ביומן שסבא נתן לו במתנה.

משחק: יפה גבאי, עדי וייס, שרון ונצובסקי | מחזה ובימוי: יפה גבאי.

"הכינה נחמה"

איפה ומתי? תיאטרון הבימה (במסגרת פסטיבל אסיטז') – יום שבת, 20.8 בשעה 11:30.

מהרגע שהיא בוקעת מהביצה על ראשו של אורי הקטן, נחמה הכינה חולמת לראות את העולם ולחוות הרפתקאות. הכינים האחרות מזהירות אותה מטיפולים נגד כינים, מסרקים צפופים ותכשירים מסוכנים - הכל בגלל שאף אחד לא ממש אוהב כינים. אבל נחמה אוזרת אומץ, קופצת מהראש הבטוח של אורי ופוצחת במסע מופלא. אבל במסע העולמי נחמה מתחילה לחוש מאוד בודדה. האם היא תצליח למצוא חבר אמת שיהיה תמיד לצדה? לגילי 7-3.

תיאטרון המדיטק

 

מה הלוז – 2.8 - הצגות - פסטיבל הצגות ילדים בתיאטרון הבימה הכינה נח (צילום: כפיר בולוטין, יחצ)
"הכינה נחמה" | צילום: כפיר בולוטין, יחצ

"ספיקלס"

איפה ומתי? תיאטרון הבימה (במסגרת פסטיבל אסיטז') – יום שבת, 20.8 בשעה 17:00.

הפנטומימאי דניאל זעפרני, בקומדיה פיוטית לכל המשפחה. מבלי לדבר אפילו פעם אחת, יספר הפנטומימאי הווירטואוזי סיפורים על ציפור שמאכילה גוזלים וחולמת להיות כוכבת, על אהבה לירית בין שני פרחים, על האדם המפוזר שאיבד משהו מאוד מאוד חשוב ועוד.. והכל - בהומור סוחף ובהתבוננות מלאת חמלה על החיים. הצגה שבה קטנים וגדולים נהנים וצוחקים ביחד. מגיל 3.

קבוצת התיאטרון ORTO-DA   

"פלפל שחור"

איפה ומתי? תיאטרון הבימה (במסגרת פסטיבל אסיטז') – יום שבת, 20.8 בשעה 18:00.

דווקא בתקופת הקורונה בה נדרשנו כולנו להתרחק האחד מהשני ולהתכסות במסכות, מצליח מפגש אקראי לחבר בין מנשה ומאור. מנשה הבובנאי הזקן לא ציפה שדווקא המתנדב הצעיר, יהיה זה שיחבר אותו בחזרה לחיים. מאור מצדו, לא האמין שדווקא מנשה יחבר אותו לעצמו ולשורשים מהם צמח. דרמה קומית שבה מתגלות הפנים היפות של בני האדם. לגילי 18-12.

תיאטרון הנפש

מה הלוז – 2.8 - הצגות - פסטיבל הצגות ילדים בתיאטרון הבימה פלפל שחו (צילום: יוסי צבקר, יחצ)
"פלפל שחור" | צילום: יוסי צבקר, יחצ

 

"בכוורת"

איפה ומתי? מוזיאון תל אביב - יום רביעי, 24.8 בשעה 17:00.

הצגה אקולוגית על עולם הדבורים המשלבת שירים וריקודים. מאיה בת ה-7 מתארחת בחופשת הקיץ אצל סבא במושב ומגלה כוורת נסתרת ושוקקת חיים. מאותו רגע מתחיל מסע חברות קסום בין מאיה לבין בּיי - דבורה שובבה ונועזת במיוחד. מאיה נדהמת לגלות שהדבורים אחראיות על מרבית המזון בעולמנו, אך גם שהן נתונות בסכנה גדולה! היא מחליטה לעשות כל שביכולתה לשמור עליהן ויחד עם בּיי הן יוצאות למבצע להצלת הכוורת. לגילי 8-4.

תיאטרון אלמינא | משחק: הילה הרוש, יערה יהודה, אודיה ירון

מחזה: שרון בורשטין והרצל טובי | בימוי: הרצל טובי.

 

"פלא"

איפה ומתי? מוזיאון תל אביב - יום שבת, 27.8 בשעה 11:00.

דרמה מרגשת בעיבוד אקטואלי לספר פלא של ר"ג פלסיו. ההצגה מספרת על המסע שעובר אוגוסט, ילד מיוחד הסובל מעיוות נדיר בפנים, שעד עתה למד רק בחינוך ביתי כי לא רצה שאחרים יראו את פניו, המנסה להסתגל לבית ספר חדש. הוא מרגיש שהוא ילד רגיל לגמרי, וגם אחותו ואימו חושבות כך, אך כשסוף כל סוף אוגוסט הולך לבית הספר, הוא נתקל בדחייה ובדעות קדומות. אוגוסט מתפלל שיפסיקו לנעוץ בו מבטים ויראו בו ילד רגיל. האם הילדים בבית הספר החדש יהיו מסוגלים לראות אותו כמו שהוא – ילד שנון וחבר נאמן? ומה יקרה לכם כשתפגשו את אוגוסט? כיצד אתם תראו אותו? לגילי 12-7.

תיאטרון אלמינא | משחק: ינון כהן, שרון בורשטין/גדעונה רז, ימית גוטמן

מחזה: גדעונה רז ושרון בורשטין | בימוי: נורמן עיסא.

  

"דירה להשכיר"

איפה ומתי? מרכז הבמה גני תקווה - יום ראשון, 28.8 בשעה 11:30.

עיבוד מוזיקלי ומרהיב לסיפורה הידוע של לאה גולדברג. דיירי המגדל מבקשים למצוא דייר חדש לבניין במקום מר עכבר שעזב... לבניין מגיעים דיירים שונים - נמלה, ארנבת, חזיר, זמיר ויונה. מי ישכור את הדירה? הצגה על יחסי שכנות טובה, עזרה לזולת וחברות אמת.

מחזה ובימוי: רונן גולדפרב. 

"הקוסם מארץ עוץ"

איפה ומתי? מרכז הבמה גני תקווה - יום שלישי, 30.8 בשעה 17:30.

מחזמר על פי סיפורו של פראנק באום. סיפור קורותיה של דורותי וטוטו הכלב האהוב שלה, במסע לארץ עוץ. שם פוגשת דורותי את הדחליל חסר השכל, איש הפח שמחפש לב, האריה חסר האומץ הפיה הטובה וכמובן את הקוסם הגדול מארץ עוץ. לגילי 10-3.

   

רביטל ויטלזון יעקבס

איפה ומתי? זאפה הרצליה – יום שלישי, 9.8 בשעה 21:30.

סטנדאפ להורים עייפים. רביטל ויטלזון יעקבס, סטנדאפיסטית, כותבת, אושייה בוואטצאפ של הגן, אמא לחמישה זומים וממלאת הצהרות בריאות מתוך שינה מדברת על רומנטיקה לאור נרות אקמולי, הריונות, ילדים, דיאטות וסליים, ורוצה להזכיר לכם שאין ילד רע, יש ילד שאמא שלו רעבה.

לרכישת כרטיסים – לחצו כאן

 

מה הלוז - הצגות - סטנדאפ רביטל ויטלזון יעקבס (צילום: אושר עדן פשינסקי, זאפה)
רביטל ויטלזון יעקבס | צילום: אושר עדן פשינסקי, זאפה

אורי חזקיה

איפה ומתי? תיאטרון ירושלים – יום חמישי, 11.8 בשעה 21:00; זאפה באר שבע - יום שלישי, 23.8 בשעה 22:00; זאפה תל אביב החדש במתחם מידטאון - יום רביעי, 24.8 בשעה 22:00.

אחד הסטנדאפיסטים המובילים והמוערכים בתעשייה במופע סטנדאפ שלא ישאיר אף עין יבשה. חזקיה כיכב בשש עונות בתוכנית הסטנדאפ המצליחה 'צחוק מעבודה' ובארבע עונות בתוכנית הדגל 'מועדון לילה'. מופיע על הבמות למעלה מעשרים שנה במופע הסטנדאפ המצליח שלו שמשקף את חייו וסיטואציות יומיומיות מהחיים.

לרכישת כרטיסים – לחצו כאן

 

מה הלוז –10.5- הצגות - זאפה- אורי חזקיה (צילום: זאפה)
אורי חזקיה | צילום: זאפה

בן בן ברוך

איפה ומתי? בית ציוני אמריקה תל אביב – יום שבת, 13.8 בשעה 21:30; תיאטרון ירושלים - יום שלישי, 16.8 בשעה 21:30.

מעלה מופע סטנדאפ שיש בו הרבה יותר מצחוק שמגיע מסיטואציות וחוויות יומיומיות שכולנו מכירים אך מזווית שונה וייחודית שהיא רק שלו, אתם הולכים להתאהב. מופע רהוט שנון נקי ובאמת יוצא דופן בנוף הסטנדאפ בישראל באווירה של סטנדאפ מהודק מחו״ל. 

שלומי קוריאט

איפה ומתי? זאפה הרצליה – יום שני, 15.8 בשעה 22:00.

יש אנשים שלא צריך להציג. שלומי קוריאט הוא אחד כזה. עכשיו הוא חוזר עם מופע סטנד אפ חדש שנון חושפני שלא דופק חשבון לאף אחד ובעיקר מצחיק בטירוף. שלומי מביא לבמה את החוויה האישית שלו ובעצם של כולנו מחיי הנישואין, הזוגיות, ההורות, הילדים ובכלל מההבחנות הקטנות והמדויקות של חיי היום יום. הכל בדרכו המיוחדת עם המון חן אישי, קצב ואנרגיה מטורפת. *מגיל 18.

לרכישת כרטיסים - לחצו כאן

מה הלוז - 3.5 - הצגות - זאפה - שלומי קוריאט (צילום: יח"צ)
שלומי קוריאט | צילום: יח"צ

  

"לא בפוקוס": מופע סטנדאפ בעלטה של הקומיקאי לקוי הראייה גסטון דרוגר

איפה ומתי? מרכז 'נא לגעת', נמל יפו – יום שני, 15.8 בשעה 19:00 ובשעה 21:00. 

יש דבר יותר מצחיק מהאמת? והאם נכון שהיכן שיש כאב, מסתתר גם צחוק? הסטנדאפיסט והתסריטאי לקוי הראייה גסטון דרוגר לוקח את סיפור חייו והופך אותו למופע קומי, פרוע וחסר מעצורים המדבר על היחלשות ראייתו, חיי הנישואים, העיוורון של אשתו, אבהות, זהותו הארגנטינאית ועוד, וזאת לצד אלתורים עם הקהל שיתנהלו בחושך מוחלט. הערב שמלווה בנשנושים יונגש בעזרת מדריכים עיוורים, ובכך יעניק הצצה לעולמם ויתאפשר לחושי הטעם, הריח והשמיעה לעבוד שעות נוספות. מגיל 14 ומעלה.

מה הלוז - 31.5 - הצגות - אירועי בליינד דיי בנא לגעת - גסטון דרומר (צילום: בר גיורא, יח"צ)
"לא בפוקוס", גסטון דרומר | צילום: בר גיורא, יח"צ

  

"פרנויה": נויה מנדל

איפה ומתי? תיאטרון חיפה – יום שלישי, 16.8 בשעה 21:00. 

חד הורית, סטנדאפיסטית ודתיה נפגשו על במה אחת. זו לא התחלה של בדיחה, אלא זה המופע החדש שיצחיק אותנו מהסיטואציות הכי הזויות שהחיים מזמנים לנו. אז במקום להיכנס מזה לדיכאון, עשינו מזה פרנויה! עם ניסיון בימתי של יותר מ-20 שנה על הבמה, יוצאת הסטנדאפיסטית והקומיקאית נויה במופע סטנד אפ חדש, שנון, מקורי ומאוד מאוד מצחיק העוסק בפרנויות (פחדים) של כולנו: גידול ילדים, זוגיות, עבודה, חופשות משפחתיות, מסורת יהודית ועוד. מופע שבו כל אחד ימצא את עצמו, יזדהה ובעיקר יצחק. 

מיקי גבע

איפה ומתי? תיאטרון חיפה – יום חמישי, 18.8 בשעה 21:30. 

הסטנדאפיסט היחידי שמביא איתו לבמה את מיטב אמני ישראל. איך נשמע "חברות שלך" של עומר אדם בגרסת אחרי החתונה? למה זה נשמע כאילו ישי לוי מתקמצן על הסלסולים? ומה קורה כשנותנים ליובל המבולבל לשיר את "מתנות קטנות" של רמי קליינשטיין? מיקי גבע זה לא עוד סטנדאפ. אחרי 20 שנות במה מעניק מיקי לצופים חוויה מעט שונה משל מופע סטנדאפ רגיל, במין ז'אנר ששמור רק לו. המופע עוסק בחוויות שכולנו מכירים, תוך שמירה על שנינות ומקוריות, והכי חשוב מצחיק בטירוף. מגיל 18.

 

במדור מה הלוז תוכלו למצוא את כל ההמלצות לסרטים הכי טובים בקולנוע, הופעות, הצגות, תערוכות ואטרקציות לכל המשפחה. איזה סרט אתם חייבים לראות בקולנוע, איפה מתקיימים הפסטיבלים הכי שווים בארץ ומתי עולות הצגות חדשות בתיאטרון.