הצגות למבוגרים | מופעים | הצגות ילדים | סטנד-אפ

    *** הצגות למבוגרים ***    

"יש עוד מישהו בחדר"

איפה ומתי? מרכז נא לגעת, נמל יפו - יום רביעי, 29.3 בשעה 21:00; יום ראשון, 9.4 בשעות 18:30 ו-21:00; יום שני, 10.4 בשעות 18:30 ו-21:00.

מותחן בלשי בחושך מוחלט, בהשראת אגתה כריסטי. מופע אודיו-אוזניות ייחודי מסוגו שייחשף לראשונה בפסטיבל, שבו הקהל מאזין בחושך מוחלט ליצירה המוקלטת וחווה אותה כאילו היא מתרחשת סביבו. המופע מגולל את סיפורן של חמש דמויות מצמרת החברה הישראלית: קצין משטרה בכיר, אמנית בינלאומית זוכת פרס ישראל שהתפרסמה בזכות תערוכת גולגולת, כוכב בידור אייקוני שהפך לבלתי רלוונטי ומאבד את יציבותו, חוקרת המוח המובילה במגזר הערבי והייטקיסט שעשה אקזיט של מיליונים. כולם הוזמנו על ידי מיליונר מסתורי לאירוע קונספט אקסקלוסיבי בחדר החושך. אך מה שהאורחים לא יודעים, זה שבפועל הם הגיעו כדי להתעמת עם הסוד הגדול שהם מסתירים - הרצח שביצעו בעברם. מי הוא אותו מיליונר מסתורי ולמה הוא יזם את האירוע המטורף? האם מישהו מהאורחים יצליח לשרוד? והאם מלבד הקהל היושב באפלה, יש עוד מישהו בחדר?

מרכז נא לגעת ויוצרי האודיו אור מצא ואלכסה לרנר | משחק: גיא לואל, שרה פון שוורצה, גיל פרנק, חיים זנאתי, סלווה נקארה, דיוויד בילנקה, סולימאן חוסייסי, יפתח קמינר | יצירה ובימוי: אור מצא ואלכסה לרנר.

"שוקו וניל"

איפה ומתי? המשכן לאמנויות הבמה, באר שבע - יום רביעי, 29.3 בשעה 11:00.

קומדיה ישראלית מרגשת, נושכת ומצחיקה עד דמעות. אביבה, בחורה ישראלית ממוצא אתיופי לומדת באוניברסיטת תל אביב ומנסה לשכור לעצמה דירה ברמת אביב - האם יקבלו תושבי השכונה את הדיירת החדשה?

התיאטרון העברי | משחק: ארז שלם, טיטי איינאו/טהוניה רובל, פנינה ברט, רמי חזקיהו | מאת: גדי צדקה וארז שלם. 

״איפה את?״

איפה ומתי? תיאטרון הבית, נועם 5, יפו - יום רביעי, 29.3 בשעה 20:30; יום ראשון, 9.4 בשעה 20:30 | אולם מופת, לוין אפשטיין 22 רחובות - יום שלישי, 20.4 בשעה 20:00.

סיפורן של סיגל, אסתי ותמר - שלוש נשים אתיופיות בשנות ה-30 לחייהן, נשים עצמאיות וחזקות שכל אחת בדרכה מנסה לנפץ את תקרות הזכוכית שהעולם מציב בפניה. לכבוד יום הולדתה ה–35 של סיגל החליטו החברות לחגוג בהופעה של Beenie Man  אליל נעוריהן. סיגל ואסתי מחוץ למועדון ממתינות לחברתן שלא מגיעה ולא עונה להן כאשר ככל שהזמן עובר הלחץ והחשש גובר. זהו ערב בו החברות שלהן מתערערת ויחסי הכוחות מתהפכים. המחזה נע בין העבר להווה, חושף אירועים משמעותיים שעיצבו את חייהן ואת הקשר של שלושת החברות שאוהבות, מרימות, מקללות, צוחקות, רוקדות ונופלות ביחד.

תיאטרון הבית | משחק: אמרש סינקה, מורן אלפה, טובית סמאי | כתיבה ובימוי: חוה טיזזו. 

מה הלוז – 28.3 - הצגות - איפה את (צילום: אפריים ווסה )
צילום: אפריים ווסה

"שמנה"

איפה ומתי? תיאטרון הספרייה, רמת גן - יום רביעי, 29.3 בשעות 11:00 ו-20:30; יום חמישי, 30.3 בשעה 20:30; יום שבת, 1.4 בשעה 20:30; יום ראשון, 2.4 בשעה 20:30; יום שני, 3.4 בשעה 20:30.

הפקה חדשה למחזה פורץ הדרך מאת המחזאי והבמאי האמריקאי ניל לביוט, שמציף מחדש את השיח המתמשך והחשוב בנושא דימוי גוף ואידאל היופי במאה ה-21. טום הרווק המבוקש והסקסי, קרייריסט מוצלח מעולם ההייטק, מתאהב בהלן - ספרנית, יפה, חכמה, נשית... ושמנה. טום והלן הולכים ומתאהבים, ובמקביל מוצאים את עצמם במאבק עיקש כנגד הדעות הקדומות שלהם עצמם ושל החברה. זוהי דרמה מרגשת, אבל גם מצחיקה, על נושא חברתי מורכב וחשוב.

תיאטרון הספרייה | משחק: אורלי טבג'ה/רוני מרחבי, מיכאל גמליאל/טל דנינו, דניאל החנוכי/עדן טל, אסיף בנדק/רון שמוקלר | מאת: ניל לביוט | תרגום: רוני מרחבי | בימוי: רקפת בנימין.

 

מה הלוז – 14.3- הצגות- שמנה (צילום: גארי נופין, יחצ)
צילום: גארי נופין, יחצ
 

"מרי ג'יין"

איפה ומתי? בית צבי, שועלי שמשון 2 רמת גן - יום רביעי, 29.3 בשעה 20:30; יום חמישי, 30.3 בשעה 20:30.

סיפור ההתמודדות של אם חד הורית צעירה לילד חולה ועל הנשים השונות בחייה: ההומור, המאבק, הקבלה וכל מה שבדרך. מרי מסרבת ליפול לרחמים עצמיים ונחושה להילחם על הילד שלה. לאורך הדרך היא עוברת סדרה של מפגשים עם דמויות שונות, כולן קצת קרובות וקצת זרות, כשמה שמוביל אותה הוא המשפט הכי נכון שאמרו לה אחרי שאלכס, הבן שלה נולד: "מרי ג'יין עדיין יהיו לך ימים טובים וימים רעים".

בית צבי | משחק: נוי דרור, חן מרציאנו, שיר ארביב, יובל רהב, לינוי יעקובי, ליאור פרוטר, אוראל גלעד, לירז מויאל, הילה הרון, שיר מורג | מאת: איימי הרצוג | תרגום: אביהוד תדהר | בימוי: רוני ברנט. 

"הארכיבאית"

איפה ומתי? בית אריאלה - שדרות שאול המלך 25, תל אביב - יום חמישי, 30.3 בשעות 19:30 ו-21:00.

במקום בו נשמרים הארכיונים האישיים של היוצרות והיוצרים הגדולים, מתגלה עולם מרתק של להט יצירה ושל בערה אמיתית שהניחה את היסודות לתרבות העברית. במסגרת ההצגה, מוזמן הקהל להצצה נדירה וחד פעמית באוצרות הנסתרים של הארכיון דרך מפגש אינטימי עם הארכיבאית. הדמות המסתורית תחשוף את חלל הארכיון, הסגור לקהל הרחב בשאר ימות השנה, ותשנה את חזותו במהלך ההצגה. הקהל ישתתף בגילוי סודותיו העתיקים של הארכיון תוך הצצה למכתבים אישיים של גדולי השירה והספרות העברית: רחל, שאול טשרניחובסקי, לאה גולדברג, אבות ישורון, קניוק, ברנר, זלדה ועוד רבים אחרים במסע מרגש שסופו מפתיע ובלתי צפוי.

אנסמבל עיתים בשיתוף מכון גנזים-אגודת הסופרים | ביצוע: עלית קרייז | כתיבה ובימוי: דניאל כהן לוי.

"גוף שלישי"

איפה ומתי? תיאטרון הבית, נועם 5 תל אביב- יום שישי, 31.3 בשעה 14:00; יום שבת, 1.4 בשעות 18:00 ו-21:00 | המשכן לאמנויות ע"ש ד"ר ראובן הכט, אוניברסיטת חיפה - יום ראשון, 2.4 בשעה 18:00.

על חירשים, שומעים ומי שביניהם. הצגה בהשתתפות ארבעה שחקנים חירשים ושחקנית שומעת – כולם מתקשרים בשפת סימנים ביומיום, שעוסקת בתרגום ל-ומ-שפת הסימנים ובקשר בין חירשים למתורגמניות ובין שומעים לחירשים והיא מיועדת לקהל של חירשים ושומעים כאחד. גוף ראשון -- אני, החירש.ת, גוף שני -- את.ה, השומע.ת, גוף שלישי -- המתורגמנ.ית. אני תלוי בה. אתה תלוי בה. היא תלויה בשנינו. רגע היא אתה. רגע היא אני. מי היא? האם היא מדייקת? האם היא מעבירה לי בתנועות ידיה את הדקויות של השפה שלך, את טון הדיבור, את המרווחים בין המלים? האם היא מצליחה להעביר את עושר הביטוי של שפת הסימנים אל הדיבור? היא האוזן שלי, הקול שלי. הלוואי ויכולתי בלעדיה. היא מדברת עבורי בטלפון עם משרד ממשלתי. אומרים לה, "בבקשה לא לצעוק, גברת!" היא הרימה את הקול כי כעסתי, והיא אמורה להעביר את הכעס שלי בדייקנות באמצעות הקול. אסור לה לעדן. האם משהו מההרצאה שהיא מתרגמת באוניברסיטה נשמר אצלה בזיכרון, או שהדברים פשוט עוברים דרכה, והיא צריכה להתרוקן מהם כדי להמשיך לתרגם? היא מתרגמת לי את ההוראות ומילות העידוד של המיילדת. היא מתרגמת לי את הקדיש שאחי אומר על אבינו. את השאלות של הפסיכולוגית, היא מסמנת לי. זה טיפול בשניים או בשלושה? הפסיכולוגית מדברת אליה, מסבירה לה "מה הוא צריך לעשות". "הוא" זה אני. עכשיו, אני גוף שלישי.

מעבדת התיאטרון בשפת סימנים אֶבִּיסוּ | משחק וכתיבה: טייב בדווי, שובל בן זאב, לי דן, נורית שלום | בימוי: עתי ציטרון. 

"היומנים של אמא"

איפה ומתי? בית מזי"א, ירושלים – יום שבת, 1.4 בשעה 20:00.

ביום ההלוויה של אמא שלו, מצא אמיתי קדר יומנים שהיא כתבה לאורך השנים ולידם מכתב בתוך קופסת נעליים, והפך אותם למחזה. היומנים שופכים אור על ילדותו, על יחסי אם ובנה בשני עולמות מקבילים בהם היא חיה: עולם המציאות ועולם הפנטזיה – עולם ייסוריי הנפש והאשליה, הרווי בתעתועי שווא. המחזה עוסק בחלום של אמא ומעניק הזדמנות נדירה להיחשף לעולמה הפנימי של אישה, אמא, המתמודדת עם מחלה נפשית קשה, שתיעדה את תחושותיה וחוויותיה בזמן אמת.

כתיבה ומשחק: אמיתי קדר.

"את מדברת, אני מדברת"

איפה ומתי? תיאטרון תמונע, תל אביב - יום ראשון, 9.4 בשעה 20:00; יום שני, 10.4 בשעה 20:00.

מבוסס על הספר "חיים גרמניים". ברונהילדה פומזל, מזכירתו של שר התעמולה הנאצי יוזף גבלס, הופיעה ערב אחד על מסך הטלוויזיה... סרט דוקומנטרי ששבר שמונים שנות שתיקה, ראיון יחיד שהיא נתנה ב-2014, כשהייתה בת מאה ושלוש. השחקנית ריקי חיות מנהלת דיאלוג עם אותה נאצית שעבדה אצל גבלס אשר מספרת על הבחירות שלה.

תיאטרון תמונע | תרגום ומשחק: ריקי חיות | מאת: ברונהילדה פומזל וטורה ד. הנסן | עיבוד ובימוי: נאוה צוקרמן.

"פנקס הקטן"

איפה ומתי? תיאטרון תמונע, שונצינו 8 תל אביב – יום ראשון, 9.4 בשעה 20:00.

"פנקס הקטן הוא אדם בלי. בלי מצלצלים. בלי כריזמה. בקושי דעה משל עצמו יש לו. אבל דבר אחד יש לו והרבה - אהבה לרוז ספרקס, הרקדנית הכי יפה במועדון התחתון..." (מתוך ההצגה). עיבוד עכשווי לסיפור הקצר של דיימון ראניון, מגדולי סופרי ארה"ב, שהפך לשיר הנפלא והמצליח של דן אלמגור ומתי כספי בביצועו של ששי קשת. מסעם המשותף של פנקס והוד מעלתה אולי נראה בהתחלה כמו סיפור אהבה, אבל עוסק למעשה בגבול הדק שבין אהבה להערצה ובדרך לגאולה עצמית. 

אנסמבל אספמיה | משחק: עודד מנסטר, איציק גולן, אנה דוברוביצקי | מאת: דניאל בוצר ע"פ סיפור מאת דיימון ראניון | בימוי: דליה שימקו.

"את אותי לא תהרגי"

איפה ומתי? המרכז לתיאטרון עכו (במסגרת פסטיבל תיאטרונטו) - יום ראשון, 9.4 בשעה 20:30.

הפער הבלתי נסבל בין לגדול בצילה של אמא, רקדנית הפלמנקו המפורסמת דליה לאו, והרצון ליצור בזכות עצמה, מסופרים כדיאלוג בין אמא של השחקנית אשר אינה עוד בחיים לבין השחקנית אשר מרשה לעצמה רק לאחר מות אימה, לנהל שיחה עמוקה על כל שהיה נעול עמוק בתוכה לאורך חייה. האם תוכל לפרוץ מחוץ לצל של אמא? האם תוכל לתת מקום ליצירה הייחודית של עצמה?

המרכז לתיאטרון עכו | כתיבה, בימוי וביצוע: שירלי ליגום.

"דיכיצא"

איפה ומתי? המרכז לתיאטרון עכו (במסגרת פסטיבל תיאטרונטו) - יום שני, 10.4 בשעה 20:30.

הצגה אופטימית ומחממת לב, שמוכיחה שגם ממציאות חייכם העגומה יש לאן ליפול. במהלך ערב שירה בציבור מתעוררים בני זוג ומגלים שבד לבן קושר ביניהם. היא מבקשת לקום ולחיות, הוא מאלץ אותה בכוח להישאר במיטה לצידו. גבר אלים, או שמה דיכאון שאוחז בה בכוח ואינו מרפה, ושספק את תוכל להשתחרר ממנו בחייה.

אנסמבל המרכז לתיאטרון עכו | משחק: מוטי תמם, מריה רוזנפלד, איריס הרפז | מאת: רועי רשקס | בימוי: אסנת יוסף ורועי רשקס.

מה הלוז – 21.2 - הצגות- דיכיצא (צילום: מריה רוזנפלד , יחצ)
צילום: מריה רוזנפלד , יחצ

"אינתה עומרי"

איפה ומתי? תיאטרון ירושלים - יום רביעי, 15.4 בשעה 20:30.

מחזמר חדש וסוחף המספר את סיפור חייה המרתק ורב התהפוכות של הזמרת הגדולה המפורסמת והנערצת ביותר בכל הזמנים – אום כולתום. סיפורה המדהים ומעורר ההשראה של הזמרת פאטמה איברהים אל בלתאגי, אשר כונתה "כוכב המיזרח" ויש שיאמרו בלא מעט צדק. סיפור חייה של "הגבירה" עובר דרך מאבק אישי על הזכות לשיר אל מול חברה פונדמנטליסטית, זהות מורכבת, לאומיות ערבית ובינלאומית ושיא יצירתי בשירה הגדול והמורכב – אינתה עומרי.

התיאטרון העברי | משחק ושירה: דיקלה | כתיבה ובימוי: גדי צדקה. 

"פוטוגרף 51"

איפה ומתי? תיאטרון הקאמרי תל אביב - יום חמישי, 20.4 בשעה 20:30; יום שישי, 21.4 בשעות 12:30 ו-20:30; יום שבת, 22.4 בשעות 17:30 ו-20:30;

ד"ר רוזלינד פרנקלין, מדענית צעירה ומבריקה, מצליחה להביא לפריצת דרך מדעית עולמית בחקר ה-DNA. אז איך קרה שפרס נובל הוענק דווקא למדענים גברים, שהתבססו על הגילוי הפנומנלי שלה? המחזה מבוסס על פרשה מסעירה, שטלטלה את עולם המדע לפני למעלה משישים, וחושף את היצרים והרגשות האפלים שמאחורי המבחנה והמיקרוסקופ.

התיאטרון הקאמרי | משחק: נטע גרטי, מיכה סלקטר, נדב אסולין, תום אבני, דויד בילנקה, אלון סנדלר/יואל רוזנקיאר | תרגום: אלי ביז'אווי | בימוי: מור פרנק. 

"הכתובה"

איפה ומתי? היכל התרבות מאיר ניצן, ראשון לציון - יום חמישי, 27.4 בשעה 20:30; ; יום שבת, 29.4 בשעה 21:00.

עיבוד בימתי חדש ומפתיע לקומדיה מאת אפרים קישון. הקומדיה הידועה שנכתבה בשנת 1959, מתרחשת בשנות ה-60 ומספרת על אלימלך ואשתו שפרה, חברי קיבוץ לשעבר שאחרי 25 שנים של חיים משותפים, מגלים שייתכן שמעולם לא התחתנו כדת. כאשר בתם איילה עומדת להתחתן, היא מבקשת מהם את כתובתם למען הסדרי החתונה, אך הם לא זוכרים היכן הכתובה והאם בכלל התחתנו כדת וכדין. כאשר אלימלך מבין שללא הכתובה לא תוכל איילה להינשא לרוברט, הוא מבקש משפרה שתינשא לו, אך זו כבר אינה מעוניינת בכך מפני שאינה מאמינה שאלימלך באמת אוהב אותה. אלימלך ואיילה בתו עושים הכול על מנת להחזיר את שפרה אל אלימלך. האם יצליחו?

תיאטרון חיפה | משחק: שלמה בראבא, יעל טל, רוית יעקב כהן, יובל סגל, עומר עציון, איילת רובינסון | מאת: אפרים קישון | בימוי: משה נאור. 

מה הלוז – 31.1- הצגות - תיאטרון חיפה - הצגות פברואר (צילום: ג'ראר אלון, יחצ)
הכתובה. תיאטרון חיפה | צילום: ג'ראר אלון, יחצ

"מהפכניות"

איפה ומתי? תיאטרון תמונע - יום שבת, 29.4 בשעה 20:00.

כל אחד מכיר את האמרה "מאחורי כל גבר מצליח עומדת אישה". אבל למה, בעצם, היא עומדת מאחוריו ולא לצידו? ולמה היא נעלמת מעל במת ההיסטוריה כשהוא זוכה לתהילת עולם? המחזה מציץ לחדר המיטות של הזוג פרויד ומנסה לגלות מה חלקה של הגב' פרויד בתאוריות על מיניות האישה. דורש את עלבונה של ג'ני מרקס שנולדה כברונית, אך שיעבדה את כול נכסיה ונלחמה לצד בעלה על זכויות הפועלים. ומציל את כבודה של כסנתיפה אשת סוקרטס, שהפכה שלא בצדק לסמל לאישה מרשעת שממררת את חיי בעלה. במרכז הבמה ניצבים שלושה גברים ידועים, אשר המהפכות שהובילו רלוונטיות לכל אחד ואחת מאיתנו עד היום.

אנסמבל אספמיה | משחק: אסתי זקהיים, אלחי לויט, שירה קוריאל, דליה שימקו, אייל שכטר, שלום שמואלוב | מאת: יגאל מוסינזון ויואל זילברג | בימוי: דליה שימקו.

  

   *** מופעים ***

"The Best of The Best of  IMAGE"

איפה ומתי? היכל תרבות, אור עקיבא - יום רביעי, 29.3 בשעה 20:00; תיאטרון ירושלים - יום חמישי, 30.3 בשעה 20:30; היכל תיאטרון, קריית מוצקין - יום שישי, 31.3 בשעה 20:30; היכל תרבות, ראשון לציון - יום שבת, 1.4 בשעה 20:30.

התיאטרון השחור מפראג מגיע לישראל עם המופע שמציג את מיטב הקטעים מתוך היצירות שהעלה התיאטרון במשך למעלה מ-30 שנה, לצד קטעים חדשים שיעלו בישראל בבכורה עולמית. המופע משלב טכניקות רבות ומגוונות כמו מיצגי אור ממוחשבים, תפאורה ותאורות מיוחדות, ואפקטים מרהיבים. כל אלו מתמזגים יחד עם מחול, אקרובטיקה, מוזיקה וקטעי פנטומימה שהופכים את מופעי הלהקה לחוויה ייחודית.

  

"טררם! לכל המשפחה"

איפה ומתי? גריי מודיעין - יום שבת, 1.4 בשעה 12:30.

חמישה אמני טררם במופע תיאטרלי קצבי ומלהיב. כלי נגינה הייחודיים של הלהקה בשילוב תנועה, מוזיקה ותיפוף על הגוף יוצרים על הבמה חוויה סוחפת ששואבת את הקהל אל תוך העולם של טררם! כשכפות, מטאטאים, פחים וחביות, הם רק חלק מהאביזרים עליהם מתופפת הקבוצה. 

"משחקי הג'ונגל": קרקס בראבו

איפה ומתי? אולם המופעים גבעת ברנר - יום חמישי, 6.4 בשעות 10:00 ו-12:30; היכל התרבות נתניה - יום שישי, 7.4 בשעות 10:00 ו-12:00; היכל התרבות ראשל"צ - יום שבת, 8.4 בשעות 10:00, 12:30 ו-16:00; היכל התרבות פתח תקווה - יום ראשון, 9.4 בשעות 10:00, 12:30 ו-16:00; סינמה סיטי באר שבע - יום שני, 10.4 בשעות 10:00, 12:30 ו-16:00; היכל התרבות, כרמיאל - יום שלישי, 11.4 בשעות 10:00 ו-12:30; היכל תרבות, קריית מוצקין - יום רביעי, 12.4 בשעות 10:00, 12:30 ו-16:00; סינמה סיטי, גלילות - יום שבת, 15.4 בשעות 10:00, 12:30 ו-16:00.

הרפתקה מצחיקה ומרגשת לכל המשפחה במעמקי הג'ונגל. במרכז המופע, משחק לוח עתיק שמתעורר לחיים ומאלץ את גיבורי המופע לעבור אתגרים ומכשולים, באמצעות ריקוד, פעלול או אקרובטיקה שמבוצעת על ידי טובי אמני הקרקס מהארץ ומחו"ל. הקהל נשאב אל תוך הסיפור מרגיש חלק מחוויית המשחק וחווה את הסכנות האורבות בג'ונגל באופן מוחשי, דרך מפגש עם חיות בר, ציידים והפתעות נוספות. המשחק העתיק הופך להיות חוויה אדירה ומפתיעה כאחד.

 

קרקס גיבורי העל

איפה ומתי? קרקס פלורנטין בצומת העיפרון, אם המושבות פתח תקווה – יום שישי, 7.4 בשעות 10:15, 12:00, 14:00 ו-16:00; יום ראשון, 9.4 בשעות 10:15, 12:00, 16:00 ו-18:00; יום שני, 10.4 בשעות 10:15, 12:00, 16:00 ו-18:00; יום שלישי, 11.4 בשעות 10:15 ו-12:00; יום חמישי, 23.4 בשעות 10:15, 12:00, 16:00 ו-18:00; יום שישי, 24.4 בשעות 10:15, 12:00 ו-14:00; יום ראשון, 26.4 בשעות 10:15, 12:00, 16:00 ו-18:00. 

מופע אקסטרים מהפנט בכיכובו של הליצן המפורסם הוגו סאנצס מאיטליה. המופע בהשתתפות אומנים מאיטליה, אתיופיה, טנזניה, ישראל, אוקראינה והונגריה, וכולל קטעי וידאו בתלת ממד, תרגילי שווי משקל באוויר, טרפז, הולה הופ, דיאבלו ואקרובטיקה אווירית. **45 דקות לפני המופע יתקיים הפנינג קרקס עם סדנאות קרקס לגדולים ולקטנים ומתחם מתנפחי ענק, ללא תוספת תשלום. 

 

"אדון שוקו"

איפה ומתי? גריי יהוד - יום שבת, 22.4 בשעה 12:30.

התפוזים משלבים בין שתי האהבות הגדולות שלהם: לטייל בארץ ישראל ולשיר שירים של אריק איינשטיין והופכים אותן למופע המספר את סיפור המסע של התפוזים ברחבי המדינה, בליווי שירי הילדים של אריק איינשטיין. בין השירים: אדון שוקו, מכופף הבננות, גברת עם סלים, קילפתי תפוז, מה עושות האיילות בלילות, שלוש ארבע לעבודה ועוד.

    *** הצגות ילדים ***    

"בילבי"

איפה ומתי? תיאטרון תמונע, תל אביב - יום ראשון, 2.4 בשעה 11:00; יום שבת, 8.4 בשעה 11:00.

טומי ואנה הם שני אחים שגדלים בעולם בו הכל שחור לבן, יש כללים וחוקים ואין זמן למשחקים. ביום שחור לבן אחד מופיעה בחייהם כמו בקסם, בילבי - ילדה מצחיקה עם קוף מדבר שמתחילה להכניס צבע לעולמם. במסע מלא קסם וצחוק נסחפים האחים להרפתקאות מלאות דמיון ומקבלים מבילבי מתכון לחיים חדשים. לגילי 9-5.

אנסמבל תמונע | משחק: שירן יצחק, יובל קנין נחמיאס, עדי שור | מאת: אוֹרָן חלפון ודנה קיילה | בימוי: אוֹרָן חלפון.

מה הלוז – 28.3 - הצגות - בילבי (צילום: אילן זכרוב )
צילום: אילן זכרוב

 

"חבר שלי, פו הדב"

איפה ומתי? תיאטרון חיפה (במסגרת פסטיבל חיפה הבינלאומי להצגות ילדים) - יום ראשון, 9.4 בשעות 10:00, 12:00, 15:00 ו-17:00.

מחזמר מקורי ע"פ ספרו האהוב של א.א. מילן. בוקר אחד פו הדב מגלה שחברו הילד, כריסטופר רובין נעלם. לפו אין ספק: "ההיפופופיל לקח את כריסטופר ליער!". יחד עם חזרזיר הוא יוצא ללכוד את ההיפופופיל ולהוכיח לכריסטופר (ולעצמו) שהוא יודע להיות חבר טוב ונאמן. במסע של השניים ביער הם יפגשו את איה החמור, קנגה ורו, ינשוף וארנב וגם הרפתקאות, סכנות, שירים וסיפורים אהובים. האם הדבורים יאמינו שפו הוא ענן מרחף? מי יעזור לאיה למצוא את הזנב שלו ומדוע הארנב מצונן? והאם פו הדב וחזרזיר ימצאו את מה שחיפשו: את כריסטופר רובין ואת התשובה לשאלה: מהו חבר אמת?

תיאטרון חיפה בשיתוף תיאטרון הקיבוץ | משחק: ידידיה ויטל, מני גרוס, זיו שליט, עינת סגל כהן, אורי פנירי, גלי אשכנזי לוין, אלחי לויט | מאת: אורן יעקובי, על פי ספר מאת א.א. מילן | בימוי: אורי אומנותי.

"מה שבאמצע"

איפה ומתי? מתנ"ס הדר, חיפה (במסגרת פסטיבל חיפה הבינלאומי להצגות ילדים) - יום ראשון, 9.4 בשעות 10:00, 12:00, 14:00 ו-17:00; יום שני, 10.4 בשעות 10:00, 12:30, 15:00 ו-17:00.

קומדיה מוזיקלית על מלך שביטל את האמצע. המלך גריפא הראשון הוא מלך עצלן שמחפש קיצורי דרך. מילא שהוא רוצה לדעת סינית בלי ללמוד, אבל הוא גם רוצה להשיא את בתו הפמיניסטית, הנסיכה קלמנטינה, למי שירדים אותו בלי להתעייף. מזל שסמטוחה, ליצן החצר, נמצא בסביבה כדי ללמד את המלך הזה שאי-אפשר להשיג דבר בלי תהליך. לגילי 12-5.

תיאטרון גושן | משחק: אסף פריינטא, אורי עטייה, כרמל קנדל, אורי פרלמן וסהר עודאי | מאת: חיים אידיסיס | בימוי: עמית לוי.

 

מה הלוז – 22.3 - פסטיבלים- פסטיבל חיפה הבינלאומי להצגות ילדים (צילום: ג'ראר אלון, יחצ)
מה שבאמצע | צילום: ג'ראר אלון, יחצ

"הגשר"

איפה ומתי? תיאטרון חיפה (במסגרת פסטיבל חיפה הבינלאומי להצגות ילדים) - יום ראשון, 9.4 בשעות 10:00, 12:00, 14:00 ו-16:30; יום שני, 10.4 בשעות 10:30, 12:30, 14:00 ו-16:30.

בהשראת ספרו של הינץ יניש. דב דובון דובוני מתגורר בצוק "דב לרוב" החורפי והגשום. ממול, מעבר לתהום, בארץ "הר-ענק" החמה והקיצית, גר ענק ענקון ענקוני. שניהם מעולם לא עזבו את ביתם ולא פגשו אחד את השני. עד שיום אחד, הם בונים גשר מעל התהום. עכשיו צריך להחליט מי מהם יעבור ראשון אם בכלל, ומה עושים כששניהם נפגשים באמצע הגשר ורוצים לחצות באותו הזמן? לגילי 8-4.

תיאטרון הקיבוץ בשיתוף תיאטרון קומדיה גרמניה | משחק: ספיר יוסף, אדי אלתרמן, יונס אמבאו | מאת: אורן יעקובי | בימוי: עידן עמית. 

"גנב השירים"

איפה ומתי? מתנ"ס הדר, חיפה (במסגרת פסטיבל חיפה הבינלאומי להצגות ילדים) - יום ראשון, 9.4 בשעות 10:30, 13:00, 15:15 ו-17:00; יום שני, 10.4 בשעות 10:30, 12:30, 14:30 ו-16:30.

כאשר בזה אחר זה נגנבים המילים והמנגינות בממלכת השירים, חייבים להגיב לפני שהממלכה תישאר ללא שירים. דווקא הנסיכה הצעירה היא שמתנדבת לצאת למסע מסוכן לממלכתו של גנב השירים ולהחזיר את הגזלה. בדרכה היא תפגוש שלל דמויות ססגוניות ותחווה הרפתקאות נועזות. לגילי 8-5.

תיאטרון משקפיים | משחק: תובל שפיר, מירי זהבי, רוני אקרמן, אריאל קורט, אור שאול | מאת: אפרים סידון | בימוי: לירון נח.

 

מה הלוז – 22.3 - פסטיבלים- פסטיבל חיפה הבינלאומי להצגות ילדים (צילום: ג'ראר אלון, יחצ)
הילד עם הנקודות | צילום: ג'ראר אלון, יחצ

"הילד עם הנקודות"

איפה ומתי? תיאטרון חיפה (במסגרת פסטיבל חיפה הבינלאומי להצגות ילדים) - יום ראשון, 9.4 בשעות 10:30, 12:30, 14:30 ו-16:30; יום שני, 10.4 בשעות 10:30, 13:00, 15:00 ו-17:00.

מבוסס על סיפורם האמיתי של נועה וארז גאון. נועה עוברת עם משפחתה לעיר חדשה ולבית-ספר חדש באמצע כיתה ו'. לצד החששות וההתרגשות, היא לא מעלה על דעתה שתיאלץ להתמודד עם העובדה שהיא האחות של הילד עם הנקודות, זה שלועגים לו ומצביעים עליו בהפסקות. נועה יודעת שארז אחיה הקטן, שחולם להיות קוסם, הוא הילד הכי נדיב והכי מצחיק בעולם, אבל בשביל למצוא את מקומה בבית-הספר החדש, היא מסתבכת בשקר הולך וגדל, מעמידה בסכנה את הקשר עם ארז ועם חברותיה החדשות לכיתה. סיפור על חברות אמת, אהבת אחים והיכולת לראות את היופי הפנימי. מגיל 9.

תיאטרון גושן בשיתוף תיאטרון ארצי לילדים ונוער | משחק: בר כהן, רפאל עבאס, חן אוחיון, גיל פישמן | מאת: רותי גאון, חן לוגסי, דיויד בילנקה | בימוי: דיויד בילנקה וחן לוגסי.

 

_OBJ

"הזאב הטוב"

איפה ומתי? מוזיאון חיפה לאמנות (במסגרת פסטיבל חיפה הבינלאומי להצגות ילדים) - יום ראשון, 9.4 בשעות 11:00, 12:30, 14:30 ו-16:30; יום שני, 10.4 בשעות 11:00, 13:00, 15:30 ו-17:30.

בהשראת סיפור ההישרדות המופלא של ניצול השואה מישקה זילברשטיין. מישקה הצעיר נאלץ לעזוב את משפחתו ולברוח מהגטו אל היערות. שם במעמקי היער נרקמת חברות יוצאת דופן בין מישקה לזאב מקומי. הזאב מלמד את מישקה להתחבר אל הטבע ואל יצריו הקדמוניים וביחד הם יוצאים למסע הישרדות מול איתני הטבע והאדם. סיפור גבורה מרגש ומעורר השראה המטשטש את הגבול בין ההיסטורי למיתי. מגיל 8.

תיאטרון הנפש | משחק: גל ניסים, מיכאל פלד, יפתח קמינר | כתיבה ובימוי: שראל פיטרמן. 

"הרפתקה מהספרים"

איפה ומתי? תיאטרון חיפה (במסגרת פסטיבל חיפה הבינלאומי להצגות ילדים) - יום ראשון, 9.4 בשעות 11:00, 12:30, 14:30 ו-16:30; יום שני, 10.4 בשעות 11:00, 13:00, 15:30 ו-17:30.

בהשראת ספריה של דבורה עומר. דמויות המופת של היוצרת האהובה קמות לתחייה, בתוך מציאות מדומה שנבנתה במספר חללים בתיאטרון. הקהל עובר מסיפור לסיפור לוקח חלק בהתרחשות ומתמודד עם חידות ואתגרים מתחום חדרי הבריחה. שילוב ייחודי של משחק וחוויה תיאטרלית. לגילי 14-9.

תיאטרון חיפה | משחק: רון ריכטר, נויה פרנק, טלי רוט, עדי זק/אלון דה-פריז| כתיבה ובימוי: צביה הוברמן.

   *** סטנד-אפ ***     

"סטנד אפ על חושי"

איפה ומתי? FRIENSD ראשון לציון - יום חמישי, 30.3 בשעה 21:00.

שימי אטיאס משלב את שתי אהבותיו הגדולות - הסטנד אפ והעולם ה"על חושי" ויוצר מהם דואט בימתי שמשלב קריאת מחשבות, בידור ואלתורים. במהלכו יוצא הקהל למסע טלפתי אינטראקטיבי והופך לשחקן מרכזי ופעיל. 

דב נבון

איפה ומתי? גריי תל אביב - יום שבת, 1.4 בשעה 22:00.

דב נבון יוצא במופע יחיד אינטימי, כנה וכובש במיוחד ומזמין אתכם להצטרף אליו לערב מטורף, מצחיק וסוחף, ביוגרפי ודמיוני. לכל מי שאוהב הומור חכם שלפעמים גורם לך לא רק לצחוק אלא גם לתפוס את הבטן… 

אסף מור יוסף

איפה ומתי? גריי יהוד - יום ראשון, 9.4 בשעה 22:00.

קומיקאי חד, צבעוני וחסר גבולות שסוחף את הקהל לבחון מחדש תופעות לוואי אבסורדיות. במופע אסף מחליף מימיקות בקצב מסחרר ומעביר את הקהל חוויה קומית קורעת מצחוק.

 

במדור מה הלוז תוכלו למצוא את כל ההמלצות לסרטים הכי טובים בקולנוע, הופעות, הצגות, תערוכות ואטרקציות לכל המשפחה. איזה סרט אתם חייבים לראות בקולנוע, איפה מתקיימים הפסטיבלים הכי שווים בארץ ומתי עולות הצגות חדשות בתיאטרון.