שלוש קומות (Three Floors)

דרמה איטלקית חדשה שמבוססת על רב המכר של הסופר הישראלי האהוב אשכול נבו, ובוימה על ידי הקולנוען המוערך נני מורטי, שחתום על יצירות קולנועיות בולטות כמו "אמא שלי" ו"חדרו של הבן".

הסרט מספר את סיפורם של דיירי בניין מגורים אחד, שעקבות תאונה שמתרחשת ברחוב השקט והאפרורי בו שוכן הבניין, משתנים חייהם בין לילה מן הקצה אל הקצה. התאונה גורמת לשלל אירועים והתרחשויות, שמצליבים את גורלותיהם של הדיירים - זוג צעיר שמתחיל לתהות מה עובר על בתם הקטנה כאשר היא לא לידם, צעירה החוזרת לביתה עם תינוק, זוג שופטים שמתמודדים עם מעשה נוראי שבנם עשה ועוד. התאונה מאלצת את דירי הבניין להתמודד עם הקשיים והמורכבויות של חייהם – מה שהופך את הסרט למענג ומרתק, ובאותה נשימה גם מרגש וכואב.

אורך הסרט: 119 דקות | בימוי: נני מורטי

בימים אלה, הסרט מוצג בהקרנת בכורה בבתי הקולנוע ברחבי הארץ – שווה צפייה!

זרים מושלמים (Perfetti Sconosciuti)

דרמה קומית איטלקית, שמעמידה במרכזה ארוחת ערב שגרתית בן שבעה חברים – שלושה זוגות, וגרוש אחד. במהלך הארוחה, המארחת יוזמת אתגר שבמסגרתו כל הסועדים מחויבים להניח את הטלפון הנייד שלהם במרכז השולחן, וכאשר מישהו מהם מקבל שיחה או הודעה, הוא צריך לחשוף אותה מול כל החברים. המשחק המרושע מעלה המון סודות, שקרים, רומנים וסודות מן העבר – המשחק משקף בקיצוניות את העולם המסתורי והסודי שאנחנו מסתירים במכשירים הניידים שלנו, וגם מראה כמה כוח יש להם עלינו ועל החברה. הסרט הצליח מאוד בעולם, והופק בשפות נוספות – כולל עברית.

אורך הסרט: 97 דקות | בימוי: פאולו ג'נובזה

מה הלוז - זרים מושלמים - הגרסה האיטלקית (צילום: קולנוע לב)
צילום: קולנוע לב

 

חיים משוגעים (Like Crazy) 

קומדיה איטלקית מתוקה, שעלילתה מתרכזת בשתי חולות נפש שברחו מבית משוגעים. ביאטריצ'ה (טדסקי), היא אשת חברה שמכירה את כל השמנה והסלתה של איטליה, כולל השופט ששלח אותה לאשפוז. ודונטאלה שניסתה להתאבד לאחר שבית המשפט גזל ממנה את בנה. שתי הנשים עולות "במקרה" על האוטובוס הלא נכון, וגורמות למדינה שלמה לחפש אחריהן. מדובר בקומדיה משובחת, מצחיקה ומרגשת שסחפה בסערה את פסטיבל קאן.

אורך הסרט: 118 דקות | בימוי: פאולו וירזי

 

הון אנושי (Human Capital)

דרמה איטלקית חכמה חריפה, שעוסקת בקונפליקטים מעמדיים באיטליה העכשווית. העלילה מתרכזת בשלושה סיפורים, השזורים זה בזה – למרות שלעיתים נדמה שאין קשר ביניהם. העלילה מתרחשת ברובה בחורף בצפון איטליה, הסרט נפתח בתאונת פגע וברח, במהלכה נהרג מלצר רכוב על אופניים – הסצנה הפותחת מקשרת בין שתי משפחות, אחת משתייכת למעמד הביניים, והשנייה לאלפיון העליון – השוני הכלכלי בין המשפחות מדגיש את הפערים הסוציו אקונומיים הקיימים בחברה האיטלקית.

אורך הסרט: 111 דקות | בימוי: פאולו וירזי 

נעורים (Youth) 

דרמה ייחודית ומרתקת של הבמאי המוערך פאולו סורנטינו. פרד, מנצח ומלחין מפורסם שכבר פרש מעולם המוזיקה, נמצא בנופש במלון יוקרתי לרגלי האלפים. איתו במלון נמצא חברו הותיק מיק, במאי שעובד על תסריט לסרט האחרון שלו. יחד הם מתבוננים בסקרנות על חייהם, על חיי ילדיהם, על אמנות, יופי, אלוהים, כדורגל ושאר אורחי המלון המגוונים. בעוד מיק עובד במרץ על סרטו לפרד אין שום כוונה לחזור לקריירה המוזיקלית שלו, אבל יש מי שמוכן בכל מחיר לשמוע אותו מנצח שוב. מגיל 14.

אורך הסרט: 124 דקות | בימוי: פאולו סורנטינו