יותר מ-100,000 צופים הגיעו לבתי הקולנוע ב"יום הקולנוע הישראלי" שנערך לפני כחודשיים. בעקבות ההצלחה הודיעו משרד התרבות והספורט והתאחדות ענף הקולנוע על יום קולנוע ישראלי נוסף שיתקיים ממש היום - יום רביעי, 8 בדצמבר, בבתי הקולנוע בכל רחבי הארץ. גם הפעם יוקרנו במהלך היום החגיגי 31 סרטים חדשים, חלקם בהקרנות בכורה חד פעמיות לפני מועד יציאתם הרשמי לאקרנים, וחלקם יצאו ממש לאחרונה לאקרנים. הרשימה המלאה:

תמונת הנצחון (Image Of Victory)

סרט התבגרות מקורי מפתיע ומעורר מחשבה של הבמאי המוערך אבי נשר, המבוסס על אירועים אמיתיים שמהדהדים גם כיום, מועמד ל-15 פרסי אופיר 2021. קיבוץ ניצנים, ראשית 1948. מחלקת "ג'ובניקים" מחטיבת גבעתי מגיעה כדי להגן על יושבי המקום לקראת הלחימה המתקרבת. במקביל, מתמקמת מחלקה חמושה של חיילים מצרים מול הקיבוץ הקטן, ואליהם מתלווה במאי קולנוע צעיר (אמיר חורי) שתפקידו לתעד את הלחימה, ובעיקר להשיג את "תמונת הנצחון" של הצבא המצרי.

בשני העולמות הנפרדים והעוינים, הישראלי והמצרי, מתפתחות בצל הסכנה, מערכות יחסים רומנטיות, חבריות ומשעשעות: הבמאי המצרי מתעד גם את המתרחש בכפר וגם (מרחוק) את המתרחש בקיבוץ ממול, ומוצא להפתעתו הרבה מן המשותף בין הצעירים בשני הצדדים. בקיבוץ, צדה את עינו דמות נשית מרשימה – מירה בן ארי (ג'וי ריגר) – שמתעקשת להשתתף בכל פעולה מבצעית לצד הלוחמים, אך במקביל גם מקיימת מערכת יחסים סוערת עם מפקד הכוח (ידין גלמן). סרטו של הבמאי המצרי הופך יותר ויותר לקומדיית נעורים מסחררת ואופטימית אך בסופו של דבר, רצף אירועים בלתי צפוי מוביל לעימות אלים בין שני הצדדים, ולא ברור מי ייצא בסופו עם תמונת הנצחון.

אורך הסרט: 128 דקות | בימוי: אבי נשר

שחקנים: ג'וי ריגר, אמיר חורי, אליאנה תדהר, תום אבני, משי קלינשטיין, עלא דקה אלישע בנאי, נטע רוט, אלעד לוי, ידין גלמן, אדם גבאי, כמאל זאיד, יונתן ברק, הישאם סלימאן

 

זרים מושלמים (Perfect Strangers)

עיבוד ישראלי לסרט האיטלקי המצליח בבימויו של ליאור אשכנזי. שבעה חברי ילדות עם היסטוריה וחוויות משותפות מעברם, נפגשים לארוחת ערב כדי לראות יחד ליקוי ירח נדיר. האירוע הבורגני והשגרתי הזה מקבל תפנית כשהם מתחילים לשחק במשחק ממזרי שישנה את חייהם: כל הודעה, שיחה או התראה שהם מקבלים לטלפון שלהם חשופים לעיני כולם. בגידות, שקרים, סודות וחשבונות בני 20 שנה עולים וצפים על פני השטח ומעמידים בסימן שאלה את החברות רבת השנים ומערכות היחסים הפנימיות בה. 

אורך הסרט: 90 דקות | בימוי: ליאור אשכנזי

שחקנים: חנן סביון, רותם אבוהב, יוסי מרשק, מורן אטיאס, גיא עמיר, שירה נאור, אבי גרייניק

הצצה בלעדית אל מאחורי הקלעים של הסרט "זרים מושלמים"

שאיפה לחיים (Greener Pastures)

דב, אלמן בן 79, בדיוק עבר לבית אבות חדש שאליו משפחתו הכריחה אותו ללכת. מאז איבד את הפנסיה אין לו גרוש, והוא מאשים בכך את המדינה. בבית האבות הוא מרגיש כמו בכלא. כל חלומו הוא לקנות בחזרה את ביתו הישן, לחזור אליו ולסיים שם את חייו בשקט. כשהוא מבחין שכולם בבית האבות צורכים קנאביס רפואי, המחולק להם מידי המדינה, עולה בראשו רעיון: להשיג כמה שיותר קנאביס – אבל לא כדי לעשן, אלא כדי למכור. מאחורי הגב של בני משפחתו הוא חובר לדנה, בת הזוג של נכדו, עורכת דין צעירה ומשועממת שרוצה לפלפל את חייה. יחד עם אבנר ויהודה, חבריו מבית האבות, דב פותח "עסק" לסחר בקנאביס. כשאהבה, משטרה ועולם תחתון נכנסים לתמונה העסק מסתבך, ודב מגלה שאחרי הרבה שנים לפתע יש לו מה להפסיד. כעת מוטל עליו לפתור את התסבוכת. 

אורך הסרט: 90 דקות | בימוי: מתן גוגנהיים ואסף אבירי

שחקנים: שלמה בראבא, ג‘וי ריגר, גדי יגיל, דב גליקמן, אלון נוימן, אודליה מורה־מטלון, אבי קורניק, אנסטסיה פיין, נירה רבינוביץ', אבי קושניר, דריה רוביצ'ק, מירנה פרידמן 

אבי קורניק חושף איך היה לשחק בסרט "שאיפה לחיים"

מחברות שחורות - ויויאן (Black Notebooks)

סרטה החדש והאחרון בהשתתפותה של רונית אלקבץ, מספק לנו הצצה נדירה וחד פעמית לחייה הסוערים של אחת השחקניות הגדולות בתולדות הקולנוע הישראלי. דרך יומני הווידאו של שלומי אלקבץ, בתיעוד רב שנים של עשייה משותפת, נחשף דיוקן אינטימי ואמיץ של צמד יוצרים פורצי דרך. הם מהגרים מעיר לעיר, ממזרח למערב, מהעלילתי לדוקומנטרי, מהמוות אל החיים, בניסיון לשנות את סוף הסיפור הידוע מראש. חלק ראשון: "ויויאן". 

אורך הסרט: 208 דקות | בימוי: שלומי אלקבץ

שחקנים: רונית אלקבץ, מרים אלקבץ, אלי אלקבץ, ויויאן אמסלם, מנשה נוי, סימו אבקריין, אבנר ישר, ששון גבאי, שלומי אלקבץ, יחיאל אלקבץ, ז׳ילבר מלקי, ז׳אן - פיליפ רזה, עומר מוסקוביץ׳, קובי רגב, ים איתן

מתחתנת (Marring Myself)

רווקה בת 38 מחליטה לוותר על גברים אבל לא על החלום וכנגד כל מרימי הגבה להתחתן עם עצמה בתמיכת חברותיה המצחיקות ולמרות התנגדותה של אמה האנוכית אבל כשמגיע הגבר הנכון והמוכן, האם גם אז היא תמשיך בתוכנית? 

אורך הסרט:   דקות | בימוי: ערן ב.י

שחקנים: הילה סעדה, דין מירשניקוב, ליז רביאן, הילה ערן, ענת וקסמן, חיים זנאתי, גיא אריאלי, לאה שנירר, מייקל לואיס

 

קטעים נבחרים מתוך הסרט

ויהי בוקר (Let It Be Morning)

בדיוק כשחשב שמצא את מקומו בחיים נאלץ סמי, פלסטיני, תושב ואזרח ישראל להתמודד עם זהותו ושיוכו הלאומי כאשר מבלי סיבה נראית לעין מכותר ומוקף חומה הכפר בו גדל. ויהי בוקר הוא סרט על "מצב המצור", מצור שהוא חיצוני ובאותה העת פנימי. סגר נפשו הפרטית של אדם אחד שבנה חומת הגנה סביב לבו וכיצד הולכת חומה זו ומתפרקת כאשר חומה אמיתית ממנה נבנית סביב כפר הולדתו. 

אורך הסרט: 101 דקות | בימוי: ערן קולירין

שחקנים: אלכס בכרי, ג'ונא סולימאן, סלים דאו, איהאב אליאס סלאמי, איזבל רמדאן, ח'ליפה נאטור

  

הנה אנחנו (Here We Are)

אהרון (שי אביבי) מקדיש את חייו לטיפול בבנו אורי (נועם אימבר). השניים חיים יחד בשלווה ובהרמוניה, רחוקים מכולם, כשאהרון עושה הכל בשביל לגונן על אורי, נער בעל צרכים מיוחדים, מהעולם שבחוץ. אבל כעת, כשאורי מתבגר, נראה שהגיע הגיל שבו כדאי שיעבור לגור בסביבה המתאימה לאנשים עם צרכים דומים לשלו. כשהם בדרכם למה שיהיה ביתו החדש של אורי, אהרון מרגיש שאורי אינו מוכן לפרידה והשניים משנים כיוון ויוצאים למסע ברחבי הארץ – מסע שישנה את חיי שניהם, ויגרום לאהרון להכיר טוב יותר את בנו ואת עצמו… 

אורך הסרט: 94 דקות | בימוי: ניר ברגמן

שחקנים: שי אביבי, נועם אימבר, סמדר וולפמן

 

אחד בלב

הסרט מתחיל בנקודה שבה רוב האגדות מסתיימות - רגע אחרי החתונה. חתן וכלה מגיעים למלון מפואר לבלות בו את ליל הכלולות, אבל מהר מאוד הם מתחילים לריב, ומה שהיה אמור להיות לילה מתוק ורומנטי הופך למסע סהרורי ברחבי העיר. במהלכו הם פוגשים אהבות קודמות, לבטים מודחקים ואת חיי הרווקות שהותירו מאחוריהם. 

אורך הסרט: 90 דקות | בימוי: טליה לביא

שחקנים: רן דנקר, אביגיל הררי, אורלי זילברשץ, מאיר סויסה, אלישע בנאי, יעל פולמן, אנה דוברוביצקי

 

לשחרר את שולי (Saving Shuli)

אביהו נתי ובצלאל (שלישיית "מה קשור") יוצאים למסע הצלה נועז הכולל התנסות במגוון חוויות חוקיות וחוקיות פחות, מסיבות חשק, סחר באיברים, ליקוק צפרדע הזיה, ועל הדרך גם הסתבכות עם קרטל הסמים המסוכן בקולומביה. האם הם ימצאו את שולי הבן של אביהו? האם הם ימצאו אהבה? והאם אפשר למצוא ג'חנון בקולומביה? התשובה לכל השאלות היא: אחלן, אחלן, אחלן! 

אורך הסרט: 90 דקות | בימוי: בן בכר

שחקנים: ציון ברוך, אסי ישראלוף, שלום מיכאלשווילי, לירון וייסמן, דוד שאול, אביה מלכה, קרולינה רודריגז נרנג'ו, פדרו אנדרס קלבו גומז

 

עוד סיפור אחד

קומדיה רומנטית בבימויו של גורי אלפי, מבוססת על הספר "לחוץ חתונה". ירדן גת (דינה סנדרסון) היא צעירה מבריקה, כתבת בעיתון גדול, שלא ממש מאמינה באהבה. כשהיא בכל זאת מחליטה לצאת לדייט, היא מוצאת את עצמה חושפת את כל הקלפים מול הבחור שיושב מולה (גורי אלפי), ומספרת לו על התקופה שבה שכבה עם הבוס הנשוי שלה (ליאור אשכנזי), והרסה לחבר הרווק והרומנטיקן שלה (מעיין בלום) את החיים, כשהיא שולחת אותו לצאת כל יום עם אישה אחרת במשך חודש שלם, רק כדי להוציא מזה כתבה משפילה בעיתון. אבל התוכניות שלה משתבשות כש"שפן הניסוי" שלה מתאהב על אמת בבחורה הכי לא צפויה (דניאל גל). 

אורך הסרט: 90 דקות | בימוי: גורי אלפי

שחקנים: דינה סנדרסון, ליאור אשכנזי, גורי אלפי, מעיין בלום, דניאל גל

 

נתראה בשמחות (Happy Time)

במהלך ארוחת ערב בביתם של סיגל ויוסי בהוליווד הילס, תערובת הרסנית של אלכוהול, אגו, הבדלי תרבות, חרמנות ותאוות בצע מדרדרת את הערב למקום בלתי צפוי. עד מהרה סודות מתגלים, מערכות יחסים עומדות במבחן ודם מתחיל להישפך. 

אורך הסרט: 91 דקות | בימוי: מיכאל מאיר

שחקנים: מיכאל אלוני, לירז חממי, אלון פדות, סטפי סלמה, איריס בר, עידו מור

 

הרפסודה (The Raft)

שלושה נערים מחליטים לבנות רפסודה ולשוט למשחק מכריע והיסטורי של מכבי חיפה נגד ליברפול, שהוזז לקפריסין בשל המצב הביטחוני בישראל. נערה מהשכבה (וולוגרית) מתגנבת למסע הימי, במהלכו החברות בניהם תעמוד למבחן, הם יטעמו את טעמה של אהבה ראשונה ויגלו בעצמם תכונות ויכולות שלא הכירו קודם לכן. ההרפתקה התמימה תהפוך למסע של התבגרות. 

אורך הסרט: 90 דקות | בימוי: עודד רז

שחקנים: אנה זק, עומר דהן, שחף כרמל, עידן שרשוקה, ברק שמיר, אריה צ'רנר, קובי מאור, אולה שור סלקטר

 

פול ספיד (Full Speed)

ספין אוף ללהיט שובר הקופות "פול גז" בבימויו של קובי מחט בו צפו למעלה מ 120 אלף צופים. לאקדמיה לספורט מוטורי מתקבלים מדי שנה רק המובחרים ביותר בענפי הספורט המוטורי השונים כשהחניכים מתחרים על שני כרטיסים לאקדמיה הבינלאומית בדייטונה פלורידה. השנה חל שינוי במוסד הוותיק. מנהל האקדמיה פתח לראשונה את שערי המוסד בפני נשים. זהו סיפורם של אנשים צעירים ששואפים להצטיין בענף הספורט שהם כל כך אוהבים כשברקע פריצת גבולות מגדריים, רגשות רומנטיים שמבצבצים בין תחרות לאימון, חברות כנגד כל הסיכויים, ומקצב מוזיקלי בסל"ד גבוהה. 

אורך הסרט: 115 דקות | בימוי: קובי מחט

שחקנים: שירה לוי, חן אמסלם, קווין רובין, גל אמיתי, אקי אבני, נתי רביץ, אברהם ארנסון, און רפאלי, טל גרושקה, נועם אימבר, בר כהן, אבנר סונינו, דין גרבר ועידן תלם

 

שמלת השבת של חנהל'ה

עיבוד קולנועי לספר הילדים "שמלת השבת של חנה'לה" מאת יצחק שוויגר - דמיאל – קלאסיקה ישראלית בת 80 שנה, אגדה יהודית קסומה חוצת דורות. סיפורה של חנה'לה הקטנה שמקבלת שמלת שבת לבנה וחדשה ויוצאת למסע של הרפתקאות במהלכו היא מגלה שטוב לב יכול לחולל ניסים. בסרט מגוון רחב של שירי ילדות ישראלית קלאסים מאת מיטב כותבי ומשוררי שירי הילדים הישראליים – חיים נחמן ביאליק, אבשלום כהן, אהוד מנור ועוד. 

אורך הסרט: 74 דקות | בימוי: רני מגר

שחקנים: מיכל הקטנה וחני נחמיאס, מיכאל גבעתי, שירן סנדל, נואל ברקוביץ, סבינה, דורית רנוב, חיים זנאתי, שלמה וישינסקי, לורן אליהו ויפית אטיאס

 

אבו עמר (Abu Omar)

סאלח עומד מול מחסום צה״לי סגור. בתוך תיק גדול שהוא אוחז בידיו, מונח עומאר, בנו הפעוט שנפטר בבית חולים ישראלי. האב האבל רוצה להביא את בנו הקטן חזרה הביתה, לקבורה בכפרו בשטחי הרשות הפלסטינית אך עקב הסגר, אין יוצא ואין נכנס. מפגש מקרי עם אישה הריונית ישראלית, יוציא את השניים למסע משותף ולא נודע במהלכו סאלח יעבור דרך של התאבלות ופרידה מבנו האהוב. 

אורך הסרט: 113 דקות | בימוי: רוי קריספל

שחקנים: קייס נאשף, הילה מצגר, מיקי לאון

 

אגדת חורבן (Legend of Destruction)

'אגדת חורבן' מספר את סיפור המרד היהודי ברומא בשנת 66 לספירה, אחד מרגעי המפתח בתולדות העם היהודי. הסרט מסופר מנקודת מבטו של בן בטיח, דמות שמקורותיה באגדות המשנה, ומתרחש כולו בירושלים. במהלך הסיפור עובר בן בטיח שינוי קיצוני, ומאדם תמים ורך מזג הופך לקנאי אלים, שבשם הדבקות באלוהים הופך לאחד הגורמים המרכזיים בהבאת אסון על ירושלים. כאשר בן בטיח מתפכח ובא חשבון עם עצמו, כבר מאוחר מדי. הוא אמנם מצליח להציל את רבן בן זכאי, דודו הגדול בתורה, אבל את בית המקדש אין בידו להציל מלהבות התופת. 

אורך הסרט: 93 דקות | בימוי: גידי דר

שחקנים: שולי רנד, זאב רווח, מוני מושונוב, עמוס תמם, יעל אבקסיס ויגאל נאור

 

אל תחכי לי

יום הקולנוע הישראלי- אל תחכי לי (צילום: נטי לוי )
צילום: נטי לוי

מבוסס על מקרה אמיתי. מתן (עומר חזן) מגיע אל שכונת פשע אלימה לאחר שאביו פשט את הרגל והפסיד את הבית שלהם. המשפחה מנסה לאסוף את שבריה אך מרוץ החיים הופך את זה למסובך . מתן מתפתה לחיי התענוגות של העבריינים בשכונה. כאשר מתן מתאהב בשכנה שלו עדן (טיילור מלכוב) הוא מבין את הטעות שלו. מהחבורה הזו אי אפשר לצאת, אין לו ברירה. 

אורך הסרט: 88 דקות | בימוי: דני רייספלד

שחקנים: עומר חזן, טיילור מלכוב, רז מזרחי, רני בלייר, עינת שרוף, נאור ואטורי, אורי גבריאל, ישראל אוגלבו 

בוטיק פריז

יום הקולנוע הישראלי- בוטיק פריז 3 (צילום: דמיאן דופרן)
צילום: דמיאן דופרן

לואיז, עו"ד יהודיה, מגיעה מפריז לסגור עסקת נדל"ן חשובה בירושלים. נטע, נהגת לשעת צרה וגיבורה ערמומית משוק מחנה יהודה, מוצאת בלואיז הזדמנות כלכלית לפתח את מלון חלומותיה. כאשר השתיים מבקרות בעיר העתיקה של ירושלים, הן מגלות קשר סודי בין נערה אורתודוקסית וגבר נוצרי אשר מתקשרים ביניהם דרך פתקים המוחבאים בכותל המערבי. בניסיון לפתור את המסתורין, לואיז ונטע עוקבות אחרי הזוג המוזר דרך הסמטאות הצרות של העיר. קומדיה של טעויות בלב העיר הקסומה, ירושלים, וסיפור על חברות בין שתי נשים בנקודה קריטית של חייהן. 

אורך הסרט: 81 דקות | בימוי: מרקו כרמל

שחקנים: נלי תגר, ג׳וזפין דריי, בת-אל מוסרי, מוריס כהן, אנחל בונני, אריה צ׳רנר 

 

 

הבית ברחוב פין (The House On Fin Street)

יום הקולנוע הישראלי- הבית ברחוב פין (צילום: עודד רז)
צילום: עודד רז

דרמה בועטת בכיכובה של ריימונד אמסלם, (זוכת פרס שחקנית המשנה הטובה ביותר לשנת 2021), אימרי ביטון. דינה מחליטה לנטוש את אמה, לעזוב את עבודתה ולעבור מבאר שבע לתל אביב, כדי לגור עם הגבר של חייה - אבינעם. אולם תחת המעטה של סיפור האהבה לכאורה, מתגלה אט-אט המציאות כמחזה אימים בו עליה לגלם את תפקיד האישה-הזונה. חירותה נגזלת ממנה, גופה משועבד, נפשה נרמסת והיא הופכת להיות חלק מסצנת הסמים והזנות בתחנה המרכזית הישנה בתל אביב. גורלה של דינה אינו נותן מנוח לאבינעם והוא מתבונן מחדש בהחלטותיו ובמעשיו, נקרע בין רגשותיו הבוקעים את חומות הניתוק שבנה במשך שנים, לבין מערכת אלימה, משומנת ומסוכנת, הדורשת את קורבנותיה. הוא מבין שעליו לבחור. 

אורך הסרט: 116 דקות | בימוי: עמיר מנור

שחקנים: ניקה באק, אימרי ביטון, ריימונד אמסלם, רמי הויברגר

הברך (Ahed's Knee)

י. במאי קולנוע באמצע שנות הארבעים לחייו, מגיע לישוב נידח בקצה המדבר להקרנת אחד מסרטיו. הוא פוגש שם ביהלום, פקידה במשרד התרבות, ומוצא עצמו מנהל שני קרבות אבודים: האחד נגד מות החופש האומנותי בארצו, השני נגד המוות של אמא שלו. 

אורך הסרט:  100דקות | בימוי: נדב לפיד

שחקנים: אבשלום פולק, נור פיבק, יורם הוניג, לידור אדרי, יונתן קוגלר, יהונתן וילוז'ני, נעמה פרייס

 

הסירו דאגה מליבכם (Shake Your Cares Away)

יום הקולנוע הישראלי-הסירו דאגה (צילום:  זיו ברקוביץ'- מליבכם)
צילום: זיו ברקוביץ'- מליבכם

הזוכה בפרס הסרט הטוב בפסטיבל ירושלים 2021. אלמה היא אשתו הטרייה של הטייקון הישראלי נח ארבל. בעקבות מותו המפתיע היא יורשת חלק גדול מרכושו ואת הווילה המונומנטלית שלו בקיסריה, והופכת לאחת הנשים העשירות בישראל. מפגש עם חסרת בית ובתה מעורר באלמה יצר שהיה חבוי בתוכה, והיא מזמינה אותן לגור בווילה ודואגת לכל צורכיהן. השמועה מתפשטת, וחסרי בית מכל הארץ עולים לרגל אל הווילה בקיסריה בחיפוש אחר מזור לכאבם. אלמה מתמסרת אליהם בכל מאודה, ומספקת להם אוכל, ביגוד וטיפול רפואי על חשבונה. אקט הנתינה הטוטאלי מטעין אותה באנרגיות חדשות ומעניק לה עוגן חדש של משמעות, אך גם חושף אותה למערכת של כוחות, אינטרסים וניצול שמאיימת על האוטופיה הפראית שיצרה. 

אורך הסרט: 98 דקות | בימוי: תום שובל

שחקנים: ברניס בז'ו, יובל מנדלוביץ', אנה סטפן, דניאל ברוסובני, הילה כהן, זאב טנא

יותר ממה שמגיע לי (More Than I Deserve)

תמרה, עולה מאוקראינה ואם יחידנית לפנחס, אינה מרשה לו להצטרף אל בני כיתתו המתחילים ללמוד לקראת העלייה לתורה. שמעון, השכן החב"דניק מסכים ללמד אותו וקשר אמיץ נרקם ביניהם. כאשר תמרה מחייבת את השניים ללמוד בדירתה גם היא נשבית בקסמו. האידיליה מופרעת על ידי הרב של שמעון שלוחץ עליו לשאת מישהי מן הקהילה. 

אורך הסרט: 82 דקות | בימוי: פיני טבגר

שחקנים: אנה דוברוביצקי, מיכה פרודובסקי, יעקב זדה דניאל, אלברט אילוז, ריטה שוקרון, אודי רצין

כנרת – ים של חיים (Sea of Life)

סרט לכל המשפחה מהיוצר של "ארץ בראשית". במקום הכי קסום בארץ בראשית, סיפור על גורת חתולי ביצות שאיבדה את אימה ונותרה לבדה בג'ונגל החיים הסוער של הכנרת. דרמה קולנועית מרגשת, על החיים הפראיים סביב הכנרת כפי שלא נראו מעולם. עשרים שנות צילום בחוויה קולנועית מרגשת ועוצרת נשימה! 

אורך הסרט: 91 דקות | בימוי: משה אלפרט

 

לילה בחיפה

יום הקולנוע הישראלי-לילה בחיפה (צילום: אוליבר פיטוסי)
צילום: אוליבר פיטוסי

דרמה קומית סאטירית המתרחשת במהלך לילה אחד במועדון "פטוש" בחיפה. לאורך הלילה אנחנו עוקבים אחר סיפורי אהבה, תשוקה, רוך ואלימות של הדמויות המבלות במקום. 

אורך הסרט: 99 דקות | בימוי: עמוס גיתאי

שחקנים: צחי הלוי, מריה זריק, חאולה אברהים, בהירה בלאסי, נעמה פרייס, חנה לסלאו, מכרם חורי, קלרה חורי, אמיר חורי, הישאם סולימאן, תום באום

מותו של הקולנוע ושל אבא שלי גם (The Death of Cinema and My Father Too)

מועמד ל-9 פרסי אופיר. אב ובנו מנסים לעצור את הזמן באמצעות הקולנוע, אך מחלת האב מאיימת לנצח את שניהם במרוץ. בעוד האב הולך ומסתגר בביתו, מתמודד בדרכו הלא סנטימנטלית עם המוות הקרב, בנו מתעלם מהמציאות ומנסה להמציא את אביו כגיבור קולנועי בפעם האחרונה בטרם ייעלם מן העולם. בסיום הסיפור הפיקטיבי תל־אביב תעלה בלהבות, אך עולמו של האב אינו מסתיים בפיצוץ אלא דוהה, נפרם ונעלם. 

אורך הסרט: 100 דקות | בימוי: דני רוזנברג

שחקנים: מרק רוזנבאום, רוני קובן, נועה קולר, נתן רוזנברג, אינה רוזנברג, רות פרחי

 

מישהו יאהב מישהו (All Eyes Off Me)

זוכה פרס הסרט הטוב בפסטיבל ירושלים. דני מחפשת את מקס במסיבה כדי לספר לו שהיא בהריון ממנו, ומגלה שהוא בזוגיות חדשה עם אבישג. אבישג ומקס מנסים להגשים פנטזיה מינית של אבישג, אבל הניסיון יוצא מכלל שליטה. דרור המבוגר נבהל לגלות את הדוגווקרית שלו, אבישג, ישנה לו במיטה, אך בין השניים מתפתחת קרבה מפתיעה. שלושה פרקים המציגים צעירים בטוחים בעצמם המוכנים לנסות כל דבר אבל לא מסוגלים לחזות כיצד החוויות הללו ישפיעו עליהם. "מישהו יאהב מישהו" הוא מראה פנורמית של דור ששואל: כמה ליברליים אנחנו באמת?

אורך הסרט: 89 דקות | בימוי: הדס בן ארויה

שחקנים: אלישבע וייל, לייב לב לוין, הדר כץ, יואב הייט

 

 

ארץ השלג (Snowland)

יום הקולנוע הישראלי-סנולנד (צילום: דויד סקורי, יח"צ)
צילום: דויד סקורי, יח"צ

סיפורם של שני חבריי ילדות טובים, אמיר וג'וני שרגע לפני שהם חוגגים 40 יוצאים למסע של חשבון נפש. אמיר מתמודד עם מחלת הסרטן של ביתו תמרה ועם מערכת יחסים מתפוררת עם בת זוגו ואימה של תמרה ,אלונה. בעוד ג'וני מתמודד עם סגירת הבר המיתולוגי שלו ועם רצונו לפרק את מערכת היחסים שלו עם מייקי לאחר 6 שנות זוגיות, רגע לפני החופה. 

אורך הסרט: 85 דקות | בימוי: יוני זיכהולץ

שחקנים: שלומי קוריאט, אורי פפר, טלי שרון, נתי קלוגר, אן בלושינסקי, שמיל בן ארי, אייל זוסמן, רזיה ישראל, חיים זנאתי, שולה חן, אברהם סלקטר, אושרת אינגדשט, לירון ברנס

ענת גוב, על החיים ועל המוות (On This Happy Note)

ענת גוב, מהמחזאיות המשפיעות של עולם התאטרון, מתכוננת למותה. היא מבקשת מאריק קנלר, סוכן אמנים, לדאוג לעיזבון שלה. בשיחתם המתועדת האחרונה, מתקשה אריק לעכל את ההומור ושלוות הנפש שלה ביחס לסופה הקרב .ענת שכבר נמצאת בתודעת סוף, מבקשת להוריש לאלה הנשארים אחריה צוואה רוחנית: יש סוף טוב. כמעט עשור לאחר מותה, מנסים קרוביה למלא את החלל העצום שהותירו מילותיה, במילים משלהם. דרך קטעים ממחזותיה ופיסות חיים מעולמה המשפחתי והפוליטי, נכתב תסריט חדש שבו הגבול בין המחזה למציאות מטשטש. 

אורך הסרט: 65 דקות | בימוי: תמר טל ענתי

 

קולות רקע (Golden Voices)

בני זוג מבוגרים שהיו קולות הזהב של הדיבוב הסובייטי, עולים לישראל בשנת 1990 מברה״מ המתפרקת, ומנסים לפתוח פרק חדש במדינה שלא ממש זקוקה להם או לכשרונם הייחודי. 

אורך הסרט: 88 דקות | בימוי: יבגני רומן

שחקנים: ולדימיר פרידמן, מריה בלקין

 

שעתו האחרונה של מר קול (Mr Kohls Final Hour)

מבוסס על מחזהו עטור הפרסים של יהושע סובול.לעורך הדין מיקי קול נותרה שעה בטרם יכנס לבית הכלא בעוון תקיפת שופט הפסק נגדו. קול עומד בכניסה לכלא כשהוא מקבל שיחת טלפון שטורפת את הקלפים ומגלה כי לא הכל אבוד במשפט בו הפסיד את אשתו, הונו וחירותו. במהלך אותה שעה, באמצעות שיחות טלפון עם הנשים בחייו ודרך הבזקי זיכרונות, מגלה קול את האמת על המשפט ועורך עם עצמו חשבון נפש נוקב. 

אורך הסרט: 80 דקות | בימוי: דורון ערן

שחקנים: אוהד שחר

 

 

 

אפריקה

מאיר, מהנדס במקצועו, פנסיונר מצה״ל, מגלה שתכנון החגיגה השנתית של הישוב הקהילתי בו הוא חי, תפקיד אותו הוא ממלא במסירות מזה שלושים שנה, הועבר לטיפולם של בני הנוער. מאיר מתקשה להתמודד עם אובדן הרלוונטיות שלו ויוצא למאבק בניסיון להחזיר את תחושת החיוניות לחייו. המרד מועד לכישלון, אך מתוך המאבק תיוולד משמעות חדשה.

"אפריקה", סרטו הארוך הראשון של אורן גרנר, משלב אלמנטים מחייו וצולם בבית הוריו, כשבני משפחתו מככבים בתפקידים הראשיים.

אורך הסרט: 80 דקות | בימוי: אורן גרנר

שחקנים: מאיר גרנר, מיה גרנר, אורן גרנר