גל גדות, מאחורייך: בשורה מדהימה לשחקנית שירה האס שנבחרה לגלם את גיבורת העל הישראלית הראשונה בסרט "קפטן אמריקה: סדר עולם חדש" שייצא לאקרנים ב-3 במאי 2024, כך הוכרז הערב (שבת) כנס D23 של דיסני בקליפורניה.
 

האס תגלם את גיבורת העל סברה, שהופיעה לראשונה בקומיקס של מארוול בשנת 1980. סברה היא האלטר אגו של רות בת-שרף, ישראלית שכוחותיה המוטנטיים התגלו לראשונה כאשר הייתה ילדה, ובעקבות זאת היא והוריה נחקרו על ידי גופי ביון בישראל אשר למדו את טיבה ויכולותיה. מאז היא התחנכה ואומנה בתוכנית מיוחדת על מנת להפוך לסוכנת מטעם המוסד.
 

שירה האס, "המורדת" (צילום: Anika Molnar/Netflix)
שירה האס, "המורדת" | צילום: Anika Molnar/Netflix

 
האס זכתה לפריצתה המקומית לפני 9 שנים כשלוהקה לסדרה המצליחה "שטיסל" של yes. שנתיים לאחר מכן כבר כיכבה בתפקיד ראשי בסרט "פרינסס" בבימויה של טלי שלום עזר.  לפריצתה הבינלאומית זכתה לאחר ששיחקה במיני סדרה הגרמנית "המורדת" ששודרה בנטפליקס, עליה הייתה מועמדת לפרס האמי בקטגוריית השחקנית הראשית במיני סדרה.  בנוסף זכתה האס בשני פרסי אופיר על תפקידיה בסרטים "פרא אציל" ו"אסיה".
 
בנוסף פורסם לאחרונה על תפקיד בינלאומי נחשק נוסף בו זכתה האס בסדרת מתח בשם "Bodies" שתשודר בנטפליקס ומבוססת על רומן גרפי מצליח.  האס תגלם בסדרה חוקרת משטרה בשם מייפלווד. בימים אלה עובדת השחקנית על מיני סדרה שמופקת ע"י ברברה סטרייסנד, בה תגלם את ראש ממשלת ישראל בעבר גולדה מאיר.