ההשוואה בין קטניס (ג'ניפר לורנס ב"משחקי הרעב") לרוסלנה (רוסלנה רודינה ב"הישרדות") מתבקשת. שתיהן מככבות בימים אלו על המסכים, ושתיהן מנסות לשרוד במשחק אכזרי בו אפשר למות בכל רגע – גם אם במקרה אחד מדובר רק במוות סימבולי, מבפנים, אחרי שנאלצים להקשיב לעוד שיר של דנה ברגר. אז מי יותר "שורדת"?

הישרדות / משחקי הרעב

כאמור, "משחקי הרעב" ו"הישרדות" הינם משחקים שמזכירים זה את זה מאוד - בעיקר כי בשניהם רק אחד שורד, שניהם נמשכים כבר הרבה יותר ממה שהם צריכים, ושניהם לא מאמינים גדולים במושג "אמינות". אבל בסופו של דבר הסרט מנסה להעביר ביקורת על תרבות הריאליטי, ואנחנו לא אוהבים ביקורת (כי ביקורת משמעותה לחשוב, ולנו בא רק להימרח על הספה ולצפות ברון שובל נתקע בדברים). על כן ניתן כאן את היתרון ל"הישרדות".

תוצאות ביניים

רוסלנה: 1                      קטניס: 0

אייל ויאן / פיטה וגייל

שני מאהבים פוטנציאליים מול בן זוג וילד. חמידותו הניכרת של יאן כמעט גרמה לנו לתת את הניקוד לרוסלנה, אבל אז נזכרנו שפיטה הוא בן של אופה, שזה כמו שיקראו לבן של רוסלנה "ביקיני". בגלל ההחלטה התסריטאית המודעת/לא מודעת והמדהימה הזו (וגם בגלל העובדה שרוסלנה הלכה בסוף על "יאן"), הניקוד הולך לקטניס.

תוצאות ביניים

רוסלנה: 1                      קטניס: 1

תלמי אלעזר / מחוז 12

כמו מחוז 12, גם תלמי אלעזר (שם גדלה רוסלנה אחרי שעלתה לארץ) הוא מבחינתנו מקום פיקטיבי כל עוד לא הוכח אחרת. היתרונות של מחוז 12: יותר סביר שניתן למצוא בו בית קפה ראוי. היתרונות של תלמי אליעזר: פחות סביר שיוציאו אותך יום אחד מהבית וישלחו אותך למוות פוטנציאלי (ואל תגידו "צה"ל", בוגדים לא פטריוטיים שכמותכם). הניקוד הולך ליישוב הקטן ליד חדרה.

תוצאות ביניים

רוסלנה: 2                      קטניס: 1

רני רהב / חץ וקשת

עם יד על הלב, מאיזה תרחיש אתם יותר מפחדים: שחץ יפלח את גופכם, או שרני רהב לא יעזוב אתכם עד שתורידו כתבה לא מחמיאה על בת זוגו של הקליינט האהוב עליו? לא חשבנו אחרת. כמו כן, אם מחפשים אותנו בדחיפות מהמשרד של רני, יצאנו לצהריים.

תוצאות ביניים

רוסלנה: 3                      קטניס: 1

סטייק / תותחים

מארגני "משחקי הרעב" מתייחסים לקטניס ולשאר המתמודדים כבשר תותחים; אייל גולן השווה בתקופת אילנית לוי את בת הזוג ל"סטייק, בעוד לפעמים בא לך פרוסת שוקולד". שתי ההשוואות מזעזעות, ועל כן נתייחס לסעיף הזה כאל סעיף הצדקנות התורן שמאפשר לנו לתת אפס לשני הצדדים ולצאת עם ידיים נקיות מהסיפור.

תוצאות ביניים

רוסלנה: 3                      קטניס: 1

נסיכת הקרח / הנערה הבוערת

קטניס קיבלה את הכינוי בגלל השמלה הבוערת שלה; רוסלנה, כפי שחשפה ב"הישרדות", קיבלה את הכינוי מאייל גולן בעקבות האופי הקריר שלה. על אף שלא פעם האשימו אותנו בקרירות (בכל זאת, אשכנזים), אנחנו דווקא מעדיפים אנשים חמים. זאת אומרת, חוץ מבן יהב.

תוצאות ביניים

רוסלנה: 3                      קטניס: 2

לעזוב את יאן בשביל "הישרדות" / להתנדב ל"משחקי הרעב" במקום אחותה

בסעיף הזה אנחנו מבקשים למחות: הרבה תקפו את רוסלנה על כך שנטשה את יאן מספר חודשים אחרי שנולד כדי להשתתף ב"הישרדות", אבל הרי על אף גבר לא היו אומרים את זה. לאור העובדה שאנחנו שוחרי צדק ידועים, רק על השובניזם הדוחה הזה הנקודה הולכת לרוסלנה.

תוצאות ביניים

רוסלנה: 4                      קטניס: 2

"אנשים" / קפיטול

קטניס מורדת בממשלה הצינית של פאנם (בהנהגתו של הנשיא סנואו) אשר מארגנת את "משחקי הרעב"; לפני שבועיים, יצאה רוסלנה למתקפה נגד התכנית "אנשים" (בהנהגתו של הנשיא חיים אתגר) בטענה שראיון איתה נערך באופן מגמתי והוציא אותה רע. הקרב צמוד, אבל בסופו של דבר אדם השולח ילדים מסכנים אל מותם האכזרי מפחיד אותנו קצת יותר מאדם החולק פאנל עם יואב לימור. סליחה חיים.

תוצאות ביניים

רוסלנה: 4                      קטניס: 3

אילנית לוי / ספר

סרטי "משחקי הרעב" מבוססים על סדרת ספרים מצליחה (שבתורה גונבת רעיונות מהסרט היפני "באטל רויאל"); רוסלנה מתיישבת במשבצת בת הזוג המיתולוגית של אייל. אך בניגוד לסרטים שתירגמו את הספרים למסך הגדול, רוסלנה התגלתה כמישהי שונה מאוד מקודמתה בתפקיד. וחוץ מזה, אנחנו חושבים שהגיע הזמן להפסיק להזכיר את אילנית ורוסלנה באותו משפט (זאת אומרת, מעכשיו).

תוצאות ביניים

רוסלנה: 5                      קטניס: 3

שרשרת חסינות / סיכת עורבני חקיין

הסיכה היא חפץ נוסטלגי עבור קטניס וכזה שמספק לה "תמיכה מוראלית" לאורך כל הדרך. שרשרת החסינות אמנם יעילה יותר על הנייר, אבל היא זמנית בלבד. קטניס מצמצמת שוב.

תוצאות ביניים

רוסלנה: 5                      קטניס: 4

גיא זוארץ / סיזר פליקרמן

למען האמת, סיזר מזכיר יותר את אסי עזר מאשר את גיא זוארץ. בכל אופן, אצל כל מנחה - גם אם הוא נשוי ליב"ז - הבוטום ליין זה כריזמה. כלומר, סיזר לוקח. ביי גיא.

תוצאות ביניים

רוסלנה: 5                      קטניס: 5

קרין כהן / בלה סוואן

בלה סוואן, הלא היא קריסטן סטיוארט, היא גיבורת סדרת "דמדומים" שגרמה ליוצרי "משחקי הרעב" להזיע יותר מפעם אחת; קארין כהן הסתכסכה עם רוסלנה אחרי שנים בהן היו החברות הכי טובות. אי אפשר להתווכח עם המלודרמה המקומית הזו.

תוצאות ביניים

רוסלנה: 6                      קטניס: 5

ליאת אשורי / סינה

עם כל הכבוד לליאת אשורי (ויש הרבה), הליהוק של לני קרביץ לתפקיד סטייליסט פשוט טוב מדי.

תוצאות ביניים

רוסלנה: 6                      קטניס: 6

לישון עם אייל באותו חדר / מהפכה

כידוע, קטניס רוצה להפסיק את הרג החפים מפשע. כידוע, רוסלנה ואייל ישנים בחדרים נפרדים. כידוע, אין לנו באמת מושג שרוסלנה רוצה לשנות את זה, ולמעשה אנחנו סתם מונעים מדעות קדומות על "הדוגמנית שיוצאת עם הזמר המצליח". הניצחון לרוסלנה, סטירת לחי מצלצלת לנו.

תוצאה סופית

רוסלנה: 7                      קטניס: 6

סיכום

רוסלנה הסבירה את השתתפותה ב"הישרדות" בכך שהיא רוצה שיתחילו להסתכל עליה בזכות עצמה, ולא רק בהקשר של אייל. לאור העובדה שכרגע הוכחנו באופן מדעי לחלוטין כי היא יותר מעניינת מהגיבורה של אחת מסדרות הסרטים הכי מצליחות בהיסטוריה, אנחנו חושבים שהיא לגמרי הרוויחה את זה ביושר. מהיום אמרו: אייל גולן, בן זוגה של רוסלנה.