"ליל המדענים" במכון דוידסון לחינוך מדעי

מה: מכון דוידסון מזמין את הציבור הרחב פעם בשנה לחוות את היום יום של המדענים, אנשי הפקולטה והסטודנטים מכל העולם וכמובן יתקיימו פעילויות מגוונות לכל המשפחה. "ליל המדענים" הוא פסטיבל שנמשך ערב אחד ומוקדש כולו למדע. במסגרת הפעילויות יערכו הדגמות מדעיות, משחק שחמט ענקי לקהל הרחב, סדנאות אוריגמי ואמנות, סדנת ננו קומיקס בליווי צייר ומדען, הרצאות וסיורים במעבדות מכון ויצמן, גן המדע וברחבי המכון כולו. בין הפעילויות המרכזיות, יערך משחק ניווט ענק ברחבי מכון ויצמן "המירוץ למדע" שילווה בשילוט הכולל חידות ומשימות, תערוכת ציורי ננו קומיקס, מתחם האיחוד האירופי להצגת עבודות המחקר במכון, משחק חופשי במשחקי חשיבה, משחקי שחמט ועוד.

מתי: 22 לספטמבר (חמישי), בין השעות 17:00 ל-22:00

איפה: מכון דוידסון לחינוך מדעי 

מחיר: חינם

"גיבורים: פורצי הדרך של העם היהודי"

מה: גלריית ״גיבורים״ היא מרחב פתוח לילדים ולילדות, שנבנה מתוך כבוד לדמיון פרוע, לסקרנות אינסופית וליכולת ליהנות וללמוד ממשחקים, מסרטי אנימציה מקוריים, מאתגרים טכנולוגיים ומוטוריים, מפתירת חידות ומהרבה יצירה. באמצעות כלים אלה אנו מציגים את גיבורי וגיבורות העל היהודים לאורך ההיסטוריה, בתקווה לעורר את הילדים, וגם את הוריהם, למחשבה מחודשת על גבורה, גיבורים, הערצה והערכה. במרחב הצבעוני והחיוני להפליא נפגשים הילדים עם הפנים השונות של ההצלחה – עם אנשים ונשים שהעזו לחשוב ולפעול באופן יוצא דופן, השקיעו וחתרו אל המטרה, לעתים במאמץ גדול, והצליחו.

מתי: במהלך חודש ספטמבר

איפה: מוזיאון בית התפוצות

מחיר: מבוגר 45 שקלים; ילד 35 שקלים; אזרח ותיק 22 שקלים (כרטיסים מראש דרך האתר או 03-7457808)

קישטה! - דמותו של החתול בקומיקס הישראלי
קישטה חתולים בקומיקס הישראלי (צילום: עומר הופמן,  יחסי ציבור )
קישטה חתולים בקומיקס הישראלי | צילום: עומר הופמן, יחסי ציבור

מה: מה לא נאמר על החתולים? בעולם הקדום סגדו להם, בימי הביניים ראו בהם שליחיו של השטן ובעידן המודרני הם מסמלים אינדיבידואליזם חסר פשרות. לאורך הדורות עוררו החתולים את סקרנותם של אנשי תרבות ואמנות, אשר פיארו את האסתטיקה המושלמת של גוף החתול ותנועותיו והתפעלו מעצמאותו ומאישיותו הייחודית. גם בעולם הקומיקס לחתול שמור מקום של כבוד: מגארפילד, פריץ החתול וקרייזי קאט ועד חתולו של הרב, קאטוומן והנאצים של ספיגלמן – כפות הקטיפה נמצאות בכל פינה בעולם הקומיקס, וגם בזירה הישראלית. 

מתי: החל מ-16 בספטמבר

איפה: המוזיאון הישראלי לקריקטורה ולקומיקס, חולון

מחיר: מחיר כניסה ליחיד: 15 שקלים; סטודנטים, חיילים: 10 שקלים; אזרחים ותיקים: 7 שקלים; ילדים עד גיל 5: בחינם

אגדה מוזיקלית קסומה במנזר לטרון

מה: צ'ייקובסקי, מוצרט, ויוולדי ועוד בקונצרט לכל המשפחה של עמותת "פניני המוזיקה" עמותת "פניני המוזיקה" מגישה את הקונצרט לכל המשפחה "אגדה מוזיקלית קסומה", בו יבוצעו יצירותיהם של מיטב המלחינים, ביניהם צ'יקובסקי, מוצרט, ויולדי, שטראוס, סן-סנס ועוד. 

מתי: 10 בספטמבר בשעה 12:00

איפה: מנזר לטרון

מחיר: 50 שקלים

יורדים מהפסים: חוברת הצביעה הגדולה בעיר

מה: במסגרת שבוע האיור 2016 מציגה המחלקה לתקשורת חזותית במרכז האקדמי ויצו חיפה תערוכה של כ-100 כרזות, שהן 'דפי-צביעה'  (למבוגרים) שאיירו סטודנטים במסגרת קורס איור של  שנה ג', בהנחיית דנה שמיר. במהלך התערוכה יוזמנו המבקרים לצבוע את הכרזות ובכך לשנות את פני התערוכה. האיורים, במבחר מרתק של נושאים, נוצרו כתרגיל שעניינו הוא מחקר אחר קווים ,טקסטורות וכתמים בשחור-לבן, ההופכים לדימויים מגוונים המיועדים לצביעה.

מתי: 16-24 בספטמבר

איפה: נמל יפו, מחסן 2, חלל הסורגים

מחיר: כניסה חופשית