שבוע האיור 2015 (2)
איור: שירה נקדימון, מירב שחם, יחסי ציבור

יאנה בוקלר

בגלריה משונע תוצג התערוכה "מ-מאיירת" של סטודנטיות לאיור בסדנת אמני הקיבוץ, שלקחו את אותיות האלף-בית ואיירו אותן בסגנונות שונים ובטכניקות מגוונות. יאנה בוקלר, אוצרת התערוכה, שמלמדת בסדנה ובמחלקה לתקשורת חזותית במנשר, איירה למעלה מעשרה ספרי ילדים, בהם ״ז׳וז׳ו ומומו״ ו״חגיגה מתחת לארון״ (שניהם בהוצאת ספריית הפועלים).

1. למה לבקר בתערוכה שלך?

התערוכה מיועדת לקהל רחב, למבוגרים ולילדים: לקחנו אותיות ופשוט שיחקנו איתן, עם הצורה של האות והמשמעות שלה והאסוציאציות שהיא מעבירה לנו.

2. את מי היית רוצה לאייר ולמה?

אני כרגע נמצאת בפרויקט מאוד מיוחד ומעניין: אני מאיירת את סיפור החיים של סבא שלי, ודרך הסיפור אני נחשפת גם לשורשים שלי. אני נהנית מאוד מהתהליך והגילוי כי הפעם זה רק אני בלי לקוח או מוציא לאור, ולכן יש לי את כל החופש שבעולם.

3. מי המאייר/ת שאת הכי אוהבת?

המאייר שאני הכי אוהבת בזמן האחרון הוא פבלו אאולדל (Pablo Auladell) - מאייר ספרדי מבריק, לירי, פשוט ואינטליגנטי, שמזכיר לי מאוד את פיקאסו בתקופה הכחולה שלו (וכשהייתי ילדה מאוד אהבתי את התקופה הזאת של פיקאסו).

4. על איזו תערוכה בשבוע האיור את ממליצה?

אני מאוד אוהבת את העבודות של אסף בן ארוש, שמציג תערוכת יחיד במנשר. הוא מאייר מבריק ואמן בחסד.

5. מה תאחלי לנו לשנה החדשה?

שתערוכות ויוזמות כאלה ימשיכו להפתיע אותנו במהלך השנה הקרובה ויהפכו את השנה ליותר מעניינת, צבעונית ושמחה!

(והאות באיור של שירה נקדימון היא ש', אגב. היא מאוירת על השריר)

מריאנה גרינבלט

נירה בר

נטי רנצנברג

מירב שחם

בכולי עלמא תציג מירב שחם את תערוכת היחיד "THE MOON IS DEAD - and so am I", המשלבת איור, וידאו וסאונד, ומתבססת ברובה על טקסטים שנכתבו על ידי שחם בשנתיים האחרונות (חלקם אף הולחנו). שחם איירה לאחרונה את ספרו של גורי אלפי ״בושות״, עיצבה ואיירה עטיפות של דיסקים לאמנים כמו דני סנדרסון ומרינה מקסימיליאן בלומין, ולפני שנתיים הוציאה אלבום ראשון כזמרת – ״איש שלא הבחין בשום דבר״, שגם הפך לתערוכה בגלריה אלפרד שכללה מיצב, וידיאו, סאונד ורישומים.

1. למה לבקר בתערוכה שלך?

בתערוכה אציג בעיקר עבודות חדשות שנוצרו במיוחד לכבוד שבוע האיור, ובנוסף לתערוכה תהיה הופעה קטנה בגלריה יחד עם יהוא ירון וסתיו בן שחר - בואו לראות ולשתות איתנו המון בירה!

2. את מי היית רוצה לאייר ולמה?

הייתי רוצה לאייר את כל הדורות הקודמים של המשפחה שלי - אני לא יודעת כמעט כלום על ההיסטוריה שלנו, לא מסיפורים ולא מתמונות, והייתי רוצה לדעת יותר ולהחיות אותם מחדש באיורים.

3. מי המאייר/ת שאת הכי אוהבת?

יש כל כך הרבה, אבל אציין שניים שהם למעשה אמנים, אבל בעיניי הגבולות האלה לא באמת קיימים.

הראשון הוא ויליאם קנטרידג׳ והשניה היא מרלן דומא. שניהם מדהימים ומעוררים בי השראה אינסופית.

4. על איזו תערוכה בשבוע האיור את ממליצה?

Colonial Beauty של יהונתן ריינר בגלריה פריסקופ. הדימויים שלו מאוד חזקים בעיניי, יש בהם תעוזה, חוצפה והומור' ואני סקרנית לראות את ההדפסים השונים שיוצגו בתערוכה.

5. מה תאחלי לנו לשנה החדשה?

כל שבוע - שבוע איור במדינה אחרת!

שבוע האיור ייערך בין התאריכים 12-3 בספטמבר, במסגרת אירועי ״אוהבים אמנות. עושים איור״ של המחלקה לאמנויות בעיריית תל-אביב - יפו ובחסות חברת Wix. לפרטים מלאים כנסו לאתר שבוע האיור: http://www.illustrationweek.co.il

לכל כתבות שבוע האיור ב-mako תרבות

עיצוב לוגו "שבוע האיור": אלון בריאר