סאלי רוני בת ה-30 נחשבת לסופרת המילניאלית הגדולה הראשונה. שני ספריה, "שיחות עם חברים" ו"אנשים נורמלים", זכו להצלחה מסחררת הן באירלנד והן ברחבי העולם, כאשר השני גם עובד לסדרת טלוויזיה מוערכת ב-2020. עבודתה של רוני מתאפיינת בדיוקנאות פסיכולוגיים רגישים של אנשים צעירים, חכמים, פרוגרסיביים ומבולבלים; היא מתארת לפרטים את מערכות היחסים הרומנטיות הנרקמות ביניהם, ושמה דגש רב על הניואנסים הדקים ביותר בחיי המין של גיבוריה.

"שיחות עם חברים", למשל, מתאר בפרוטרוט את הרומן האסור הנרקם בין פרנסס, משוררת מהורהרת בת 21, לבין ניק, שחקן המבוגר ממנה ב-11 שנה ונשוי לידידתה; מה שקורה בחדר המיטות של השניים בדרך כלל לא נחסך מהקוראים. "אנשים נורמלים", לעומת זאת, עוקב אחר נער מקובל מבית עני ונערה בודדה מבית עשיר, שמתאהבים זה בזו עד ללא התר - ובהתאם, לא מצליחים ליהנות ממין אם אף אדם אחר לאורך השנים. הסדרה המבוססת על הספר מלאה בסצנות סקס טעונות שבוימו בטוב טעם, וזכו - איך לא - לשבחי המבקרים.

נראה כי מלבד הגישה הרעננה, האג'נדות השמלאניות המובלעות (או שלא) והגוון הטרגי והנוגה, סצנות הסקס הכתובות ברגישות גם הן הפכו לסימן היכר של עבודתה של רוני. אבל בספרה החדש "Beautiful World, Where Are You", שיצא לאור בשבוע האחרון (אך טרם תורגם לשפה העברית), היא דווקא שקלה לוותר על אותן סצנות סקס - זאת, עד שעורכיה שכנעו אותה לשמור עליהן בכל זאת. "חשבתי, 'אני אפילו לא רוצה לקרוא את זה, אז בטח שלא לכתוב את זה'", הודתה הסופרת באירוע ספרותי במתחם סאות'בנק סנטר שבלונדון.

אנשים נורמלים (צילום: Hulu)
סצנות הסקס בסדרה זכו לשבחי המבקרים. מתוך "אנשים נורמלים" | צילום: Hulu

רוני הסבירה כי היא חששה שהטכניקה הנרטיבית של הספר תותיר אותו כ"תיאור מכני של מה שקורה". לדבריה, "אמרתי לעורכים שלי בשלב די מאוחר של העבודה על הספר, 'למה שלא נוריד את סצנות הסקס, כי זה פשוט קשה מדי?', אבל הם עודדו אותי מאוד". הסופרת הסבירה כי "בסוף, זה חלק כל כך חשוב באופן בו הדמויות נקשרות זו לזו... אני מקווה שתתמסרו באהבה למה שניסיתי לעשות בספר". נראה כי ספרה החדש של רוני עומד להיות הלהיט הגדול של הסתיו: תורים ארוכים הצטברו בחנויות הספרים בבירת אנגליה עם הגעתו למדפים, והאירוע הספרותי המדובר, בו דיברה, היה עמוס אנשים. מחיאות כפיים סוערות בסוף נאומה הצליחו להעלות דמעות בעיניה של הסופרת הצעירה.

"הספר החדש הוא ככל הנראה המפורש ביותר של סאלי רוני", כתבה דליה קאי במגזין ואניטי פייר. היא מתייחסת בטורה לסצנה אחת מהספר המתארת סקס טלפוני בין שני גיבוריו, איילין בת ה-29 וחבר הילדות שלה, סיימון. "לא הבנתי אם אני צריכה להיות מובכת בשביל כולם או פשוט לשמוח שיש לי כוס מים גבוהה בקרבת מקום", כתבה קאי. "סקס טלפוני ספרותי! איזה תקופה לחיות בה... עובדת התשוקה היא דבר שיש לדון בו בקול רם, ולא בשתיקה או באמצעות מונולוגים פנימיים". 

הספר עוקב אחר אליס, סופרת צעירה, שפוגשת את פליקס, עובד המחסן, ומציעה לו לנסוע יחד איתה לרומא. בינתיים, בדבלין, חברתה הטובה איילין מתגברת על פרידה, וחוזרת לפלרטט עם סיימון, גבר שהכירה עוד מימי ילדותה. הם כולם עדיין צעירים, אבל הם לא עומדים בקצב של החיים: הם חפצים זה בזה, משקרים זה לזה, חוברים ונפרדים; הם עושים סקס, דואגים בנוגע לסקס שהם עושים ודואגים מהעולם בו הם חיים. עד כה, נשמע די דומה לשאר ספריה של רוני - אבל אנחנו ממש לא מתלוננים.