בעולם הספרות של היום, שעושה מאמצים להתאים עצמו למאה ה-21 ולהתפתחות הטכנולוגית המואצת שמאפיינת אותה, ספרי אודיו וספרים דיגיטליים הפכו ללהיט של ממש. בין אם מדובר בצעירים שהחליטו לצרוך את אמנות הסיפורת באופן אליו הם יותר מורגלים, ובין אם מדובר במבוגרים שהחליטו לזרום עם הקדמה, הפורמט החדשני לרכישת ספרים כבר לא מעט קוראים וכבר הצליח להשאיר חותם על עולם התרבות.

ובכל זאת, החידוש מכיל גם הוא חיסרון אחד. נניח ותרצו למשל, לצאת לריצת בוקר, ולהקשיב תוך כדי לפרק מן הספר. מאוחר יותר במהלך היום, כשכבר תשבו על הספה בסופו של יום העבודה, בוודאי תרצו להמשיך מאותה נקודה. אבל הפעם, לא בהכרח תרצו להקשיב לספר, ותעדיפו לקרוא ממנו - שכן אתם רובצים על הספה ויש לכם האפשרות.

כעת, בשורה טובה נוספת מגיעה לחובבי הספרות הדיגיטלית, כזו שפותרת את הבעיה הזו ממש. ענקית ספרי האודיו והספרים הדיגיטלים סטוריטל משיקה היום (שני) את פעילותה בארץ עם עשרות אלפי ספרים להאזנה בעברית, באנגלית וברוסית. בפלטפורמה החדשה, כאמור, מוצע פתרון לבעיה שצרכנים רבים של אודיו בוקס חווים: היא מציעה קטלוג אחד הכולל ספרים דיגיטליים שניתן לקרוא בטאבלט או במכשיר הנייד, וספרי אודיו שניתן להאזין להם בכל זמן ובכל מקום. בכך, סטוריטל מביאה את בשורת השילוב בין קריאה דיגיטלית להאזנה: במגוון רב של ספרים ניתן יהיה לעבור בכל שלב בספר מקריאה להאזנה ולהיפך, ובכך להמשיך להאזין לספר תוך כדי ביצוע פעילויות שונות כמו ספורט, בישול או פשוט בזמן הפנוי. כך ניתן להמשיך את הספר שבו עצרתם בדיוק מאותה נקודה, ולבחור אם אתם מעוניינים להמשיך בהקשבה או בקריאה של הספר.

קטלוג הספרים המוקלטים של סטוריטל בעברית כולל ספרים מובילים לילדים, לבני נוער ולמבוגרים. בין הסופרים שאת ספריהם תוכלו למצוא בפלטפורמה נמצאים כמה מענקי הספרות הישראלים: אשכול נבו, יובל נח הררי, דורית רביניאן, א. ב. יהושע (כאשר ספרו החדש "הבת היחידה" נכלל בפלטפורמה גם הוא), רם אורן, יהושע קנז, מיכל שלו, שלומית כהן-אסיף והרשימה עוד ארוכה. גם בקטלוג הספרים באנגלית ניתן יהיה למצוא כמה פנינים ספרותיות של ממש, בין השאר מותחנים מסמרי שיער מאת סטיבן קינג, קלאסיקות על-זמניות כמו ההוביט, נשים קטנות ואנה קארנינה ועוד רבי מכר בינלאומיים רבים. בעוד את חלק מהספרים יקריאו שחקנים וקריינים מקצועיים, ספרים מסוימים יוקראו על ידי הסופרים עצמם. 

סטוריטל, שרכשה בשנה שעברה את חברת הספרים המוקלטים הישראלית iCast, היא אחת מחברות ספרי האודיו והספרים הדיגיטליים הגדולות בעולם. סטוריטל פועלת ביותר מ-20 מדינות ומציעה גישה ליותר מחצי מיליון כותרים שונים ב-30 שפות, ומנויים אליה כ-1.5 מיליון מנויים בכל העולם. מטרת החברה היא להפוך את העולם למקום אמפתי ויצירתי יותר בעזרת סיפורים וספרים נהדרים שניתן יהיה לחלוק עם כל העולם, בכל מקום ובכל זמן.