אתמול בשעות הערב הצליח הפרשן הפוליטי של חדשות 12, עמית סגל, להכניס מדינה שלמה למתח: סגל פרסם פוסט לפיו "מחר ב-11:00 בבוקר אפרסם כאן הודעה חשובה. מוזמנים לעקוב", והוליד רצף בלתי נגמר של ספקולציות, בטוויטר ובכלל. בהמשך, סגל ניסה להרגיע במעט את הבהלה, וכתב: "אל תבטלו תכניות כן? לא צריך להיסחף. זו הודעה שבשבילי היא משמחת ומרגשת ומקווה שגם בשבילכם ללא הבדל השקפה פוליטית. ולא, אני לא מתמנה לשר המים".

אז לא, סגל לא פורש מהעיתונות, וגם לא עוזב את חדשות 12 - אלא מוציא ספר חדש. בספר, שנקרא "סיפורה של הפוליטיקה הישראלית", סגל עוסק בתחום המומחיות הכי גדול שלו, ויעסוק בשאלות כמו "איך הגענו לארבע מערכות בחירות ברצף?", "ולמה בן גוריון אשם בזה?", "מה קרה כשצלצלתי לביתו של רבין בתור ילד" ועוד עשרות נושאים שיספקו את נקודת המבט שלו על הפוליטיקה הישראלית, שהפכה בשנתיים האחרונות לנושא המדובר ביותר בכל בית. על האיורים מנצח עמוס בידרמן, מאייר פוליטיקה ישראלית וקריקטוריסט ב"הארץ".

בשיחה עם mako, סגל מספר על ההשערות השונות שהחלו להתפשט עם הודעתו אמש. "הכי הזוי - רזי ברקאי שאל את ניר אורבך (ח"כ מטעם מפלגת ימינה, ג.מ) אם אני מתמנה לשר ההתיישבות", סיפר, "ברשת ייחסו חשיבות לזה שההודעה בשעה 11, ושכתוב בה 'כאן', כך שאני עובר לתאגיד".

"סיפורה של הפוליטיקה הישראלית", שהוא ספרו הראשון של סגל, יוצא בהוצאה עצמית ולא יימכר ברשתות הספרים השונות. הוא מוצע למכירה באתר של העיתונאי, בעלות של 99 שקלים, כשהמכירה המוקדמת נמשכת עד מוצאי שבת ה-10 ביולי.