זוכה פרס ספיר לשנת 2019 של מפעל הפיס היא אילנה ברנשטיין על ספרה "מחר ניסע ללונה פארק". ברנשטיין תקבל מענק של 150 אלף שקלים, ספרה יתורגם וייצא לאור בשפה הערבית ושפה זרה נוספת על פי בחירתה. 

ארנון איתיאל זכה בפרס ספר הביכורים לשנת 2019 על ספרו "אפרת דמשק אפרת", והוא יקבל מענק בסך של 40 אלף שקלים.

פרס ספיר, על שמו של פנחס ספיר, מוענק זו השנה ה–20 על ידי מפעל הפיס. השנה, לנוכח משבר הקורונה, הוא נערך לראשונה ללא קהל, לאחר שנדחה, וגם הזוכים צפו בו מביתם. מלבד ברנשטיין, ברשימה הקצרה לפרס התמודדו מיכל בן נפתלי עבור ספרה "בגד מאש", דרור משעני לספרו "שלוש", יערה שחורי עבור ספרה "שנות העשרים", ואילת שמיר על ספרה "נטל ההוכחה". 

"מחר ניסע ללונה פארק" הוא ספרה ה-12 של אילנה ברנשטיין. קדמו לו: "שארה כסותה עונתה", "חלמתי שאני ער", "עכשיו זה כתוב", "מושבת האהבה", "ימי ראשית", "בקשתה האחרונה" ועוד.

 יו"ר מפעל הפיס, רו"ח אביגדור יצחקי, מסר בתגובה: "דווקא בתקופה זו ובצלו של משבר הקורונה, היה לנו חשוב לקיים את טקס פרס ספיר כדי להביע את ההערכה העצומה שאנו חשים כלפי היוצרים, האמנים והסופרים בישראל. מטרת הפרס היא להוקיר את הספרות העברית שהיא אבן יסוד בתרבות הישראלית ואת תרומתם החשובה של הסופרים בישראל לחברה בכל עת ובמיוחד בימים אלה".