היום בבוקר (מוצאי שבת, זמן ארה"ב) שודרה תכניות סיום העונה ה-38 של "סאטרדיי נייט לייב", שציינה את עזיבתו של ביל היידר (התכנית תשודר ב-yes comedy במוצ"ש). היידר, שהצטרף לתכנית לפני 8 שנים (ב-2005) היה חבר הקאסט הכי ורסטילי בשנים האחרונות. הוא היה חקיין מעולה (אל פאצ'ינו, קלינט איסטוויד, וינסנט פרייס וכמובן, החיקוי המעולה שלו לאלן אלדה), שהנחיל כמה מהדמויות הכי אהובות בארסנל של השנים האחרונות.

"כנראה שזה פשוט הזמן ללכת" אמר לכתבים אחרי שהודיע על פרישתו. כמו תמיד אחרי פרישה של שחקן מרכזי מהקאסט, נראה כי אין לתכנית לאן ללכת, אבל כמו תמיד, מגיע דם חדש שמחייה אותה. נקווה שבעונה הבאה ימצאו לחקיינית קייט מקינון (עליה אנחנו שמים עין מהרגע שהגיעה) חצי גברי, שימלא את המשבצת הגדולה של היידר. לזכרו של היידר, ארזנו לכם את הדמויות הכי אהובות שלו לאורך השנים. וכן, סטפון בפנים, תרגעו.

Jon Bon Jovi interview SNL, funny :) from monster on Vimeo.

7. ויני ודצ'י

אחת מהדמויות הראשונות של היידר, אותה ביצע גם באודישן שלו. ויני ודצ'י הוא מנחה בטלוויזיה האיטלקית, שמעשן כמו קטר ומראיין סלבס אמריקאים באיטלקית (מג'וברשת עם כמה מילים אמיתיות). במערכונים היותר מתקדמים הוא כבר עבר לחצי אנגלית מגומגמת, אבל הבלאגן הכללי של המערכון נשמר. זו לא אחת מהדמויות היותר מבריקות שלו, אבל זו הייתה דמות מספיק טובה כדי לגרום לנו לשים לב לבחור החדש.

6. דווין מ-The Californians

הקליפורניינס הוא כנראה אחד המערכונים הכי פחות מובנים של סנל, לפחות מחוץ לארצות הברית. זוהי אופרת סבון בהמשכים (שאין קשר בין אף אחד מהחלקים שלה), בה כולם (חוץ מהעוזרת ההיספאנית) בלונדיניים, שוהים בבית בעיצוב ספרדי-קליפורני וכמובן מדברים במבטא לא ברור על הנושא שהכי מעסיק את האנשים בקליפורניה – כבישים. כי במדינה שאי אפשר להתנייד בה בלי מכונית ושרוב הזמן פקוקה, המחלף והירידה המסוימת בה אתה נוסע זה נושא שיחה מרכזי. נודה, אותנו זה לא כל כך הצחיק, אבל הפרצוף הדבילי (והמתפקע) של היידר במעברונים בו מתגלים סודות, עשה את כל המערכון.


What's up with that by Tsunaze

5. לינזדי באקינגהם

לינדי באקינגהם, הזמר והגיטריסט של פליטווד מק הוא אורח קבוע בתוכנית "What up with That" שמשודרת בערוץ האמריקאי השחור "BET". בכל שבוע דיאנדרה קול מארח שלושה אורחים מפורסמים: אחד גדול, אחד בינוני ואת לינזדי בקינגהאם. בגלל שיר הנושא הארוך, ומילים מסוימות בראיון עם האורח הראשון שמפעילות אצלו את טריגר השירה שהופך לקרנבל פרוע באולפן, האורח השני בדרך כלל לא מדבר ותמיד תמיד – אין זמן ללינזי באקינגהם. כל מערכון נפתח בהתנצלות של המנחה לבאקינגהם, שכמו תמיד מקבל הכל ברוח טובה. זוהי דמות חוזרת של היידר שלא דיברה מעולם, אבל תנועות הגוף שלה פשוט מצחיקות בכל פעם מחדש.

SNL: Jude Law/Pearl Jam, Secret Word from E_a_s_y on Vimeo.

4. מנחה שעשועון גנרי

לא משנה אם זה שעשועון ארכיוני משנות החמישים-שישים, או שעשועון עכשווי על משחקי הכס או זהה את הסלב (דילן מקדרמונט או דרמוט מולרוני – יש מגזרים שנופלים בשאלה הזאת), להיידר יש את האיכות הצ'יזית הזאת שעושה אותו למנחה שעשועון כל כך מוצלח. אולי זה השיער, אולי זה חיתוך הדיבור ואולי זה פשוט בגלל שאין לו בעיה ליישר מבט למצלמה – כל מערכון שכלל שעשועון ב-8 העונות האחרונות של סנל, כלל גם את ביל היידר. וזה היה מעולה.

3. הרב וולש הכתב הקשיש

כשהרב וולש התחיל לשדר, לא היו נשים בחדר החדשות, לא איפרו את הגברים לפני עלייה לשידור, ומיעוטים בכלל לא נראו על המסך הקטן. הרב וולש כל כך זקן שהוא שידר בשידור חי את מסירת עשרת הדיברות. הרב וולש כל כך זקן שכשהוא התחיל לשדר, זה היה בקוד מורס. הוא כל כך סנילי שהוא מכה את המרואיינים שלו עם המיקרופון, מסיים כתבות לפני השורה התחתונה, רוטן על המנחה ועל "ההיספאנית" שלידו ועושה את עצמו מת בשידור, בכל פעם מחדש. ובכל פעם מחדש זה ממש מצחיק.

2. ג'יימס קארוויל

את הפרשן והאסטרטג הפוליטי ג'יימס קארוויל אפילו הישראלים אמורים להכיר, ממסע הבחירות של אהוד ברק בשנת 1999. היידר הפך את האישיות החריפה מלואיזיאנה לצלופח דרומי חלקלק שבין פרשנויות פוליטיות על הסנאט, הנשיא ובית הנבחרים מריץ בדיחות עם הרוח של סבתו המתה, על אליגטורים בחצר האחורית, על הביצות של לואיזיאנה ושאר בדיחות של דרומים שורשיים. תוך כדי הוא לא מצליח להפסיק לזוז כמו צלופח חשמלי, לעשות דברים עם הידיים ולסגור את הפה.

1. סטפון

הכתב העירוני האקסנטרי של הוויקנד אפדייט סטפון, אמור להמליץ לצופי סנל על מקומות לבילוי משפחתי וזוגי בעיר. הבעיה היא שכל מה שהוא מצליח לספק הם מועדונים מפוקפקים עם שמות שהם הברות, הממוקמים במקומות לא הגיוניים, בהם גמדים על סקייטבורד מרססים חוטי גבינה לתוך פיות של קטועי גפיים שתלויים מהתקרה, הומלסים חתיכים בלי חולצה מחלקים צהבת ומתאבקי סומו יושבים עלייך להנאתם. הוא מאוהב במנחה המהדורה סת' מאיירס ומוצא תירוצים לנשק אותו, מוסר ד"שים בשידור לאבא שלו, דיוויד בואי, ובעיקר עושה תנועות מצחיקות עם השיער והידיים כדי להרגיע את עצמו.

הדמות של סטפון הפכה לכל כך אהובה, שהיא הדמות היחידה של היידר שאנחנו יכולים לדמיין לה סרט באורך מלא, כמסורת הדמויות הגדולות של סנל. את המערכון אגב, משנים מעט הכותבים של התכנית רגע אחרי החזרה הגנרלית, כדי להפתיע את היידר בחומר חדש ולגרום לו לצחוק בשידור חי. יס יס יס יססססס...

 בואו לפייס שלנו