אחרי שנכנס לנעליו הגדולות של הית' לדג'ר וגילם את דמותו של הג'וקר בשנה שעברה - תפקיד שעל פי כל ההערכות עומד להעניק לו פרס אוסקר ראשון בעוד מספר ימים - חואקין פיניקס לוקח על עצמו תפקיד אייקוני לא פחות. על פי דיווחים שצצו לאחרונה בהוליווד, פיניקס עומד להיות זה שיגלם את דמותו האייקונית של קפטן הוק בסרט חדש. 

לפי הדיווח של בלוג הקולנוע The Illuminerdi, פיניקס הוא כרגע המועמד המוביל לגלם את דמות הנבל (פוזיציה שכנראה התרגל אליה בסרטיו האחרונים) ב"פיטר פן ו-וונדי", גרסת הלייב אקשן החדשה של דיסני לסיפוריה של הדמות שיצר ג'יימס מתיו ברי, המוכרת בעיקר בזכות סרט האנימציה של דיסני משנת 1953. גרסת הלייב אקשן החדשה מגיעה, כזכור, כחלק מרצף של חידושים לקלאסיקות האנימציה של האולפנים שהופצו בשנים האחרונות - "היפה והחיה", "אלאדין" ו"מלך האריות" ובעתיד גם "מולאן", "בת הים הקטנה" ו"במבי". 

פיניקס הוא לא השחקן הראשון ששמו נקשר לפרויקט. אמנם אין שום הערכות כרגע בנוגע לזהות השחקנים שיגלמו את דמויותיהם של פיטר פן ו-וונדי (שזוכה הפעם למשקל שווה ואף לנציגות בכותרת הסרט), אבל במקרה של הפיה טינקרבל גם כאן יש כבר שם מוביל - המועמדת לאוסקר מרגו רובי ("הזאב מוול סטריט", "פצצה").

המותג של פיטר פן נחשב למוצלח במיוחד, וככזה הוא גם מנפיק מעת לעת פרויקטים מסקרנים במיוחד, גם אם פחות מוכרים. אחד מהם הוא הסרט "וונדי", שהוקרן בבכורה בפסטיבל סאנדנס בחודש שעבר וזכה לביקורות מהללות. הסרט, שבויים על ידי בן צייטלין ("חיות הדרום הפראי"), מציג את דמותה של וונדי כבת לאם חד הורית ומשתתפים בו לא מעט ילדים ממוצאים אתניים שונים, בסרט שנחשב כאחת הגרסאות הריאליסטיות ביותר לסיפור המוכר.

בנוסף לפרסום הדיווח על ליהוקו של פיניקס, בלוג הקולנוע מפרסם גם את תיאור דמותו של הוק בסרט, כפי שתוארה על ידי היוצרים. הוק מתואר כ"לוחם חרב מעורער בנפשו, דרמטי ומאיים", ומההתרשמות שלנו כל מה שיידרש מפיניקס הוא לשטוף את איפור הג'וקר. את כל השאר הוא כבר הוכיח שהוא יכול לגלם בקלות.