בהתחשב בכך שהתפרסמה עוד כנערה, חיי האהבה של כוכבת "דמדומים" קריסטן סטיוארט תמיד היו חלק ממדורי הרכילות השונים. הם סיקרו את הזוגיות בינה לבין הקולגה רוברט פטינסון, הם חשפו את הרומן בינה לבין הבמאי רופרט סנדרס (שהיה נשוי ומבוגר ממנה בכשני עשורים, ולימים התנצל, יחד עם סטיוארט, על מערכת היחסים) והם גם היו שם כשיצאה מהארון כביסקסואלית. עכשיו, בראיון חדש, סטיוארט מספרת על הנזקים שאותו סיקור-יתר גרם לה.

"בפעם הראשונה שיצאתי עם בחורה, מיד נשאלתי אם אני לסבית", סיפרה סטיוארט בשיחה עם השחקנית קליאה דובאל ("ארגו", "נערה בהפרעה") שפורסמה במגזין InStyle, "והייתי כזה 'אלוהים, אני רק בת 21'". "אני מרגישה שאולי היו דברים שפגעו באנשים שהייתי איתם. לא בגלל שהתביישתי להיות מחוץ לארון, אלא בגלל שלא אהבתי לחשוף את עצמי לציבור, בצורה מסוימת. זה הרגיש כמו גניבה".

"זאת הייתה תקופה שהרגשתי בה מאוד מופנמת", הסבירה השחקנית, "אפילו בקשרים הקודמים שלי, שהיו סטרייטים, עשינו כל מה שיכולנו כדי שלא יצלמו אותנו עושים דברים - דברים שהיו נעשים לא שלנו. אז אני חושבת שהלחץ הנוסף הזה, של לייצג קבוצה של אנשים, של לייצג קוויריות, לא היה משהו שהבנתי באותו זמן. רק עכשיו אני מבינה את זה". 

"בהסתכלות לאחור, אני יכולה להגיד שיש לי ניסיון עם הסיפור הזה. אבל בזמנו הייתי אומרת 'לא, אני בסדר. ההורים שלי בסדר עם זה. הכל בסדר'. זה בולשיט. זה היה קשה. זה היה מוזר. זה ככה לכולם", הוסיפה סטיוארט, שבימים אלה נמצאת בזוגיות עם התסריטאית דילן מאייר. כשנשאלה על ידי דובאל, לסבית מוצהרת בעצמה, על התחושות שלה כצעירה בת 21 שהתקשורת מנסה להבין מה נטייתה המינית, סטיוארט השיבה: "זה משפיע על המשפחה שלי ועל אנשים אחרים ואז יש להם חוויות משלהם והם מציפים את זה".

העובדה שסטיוארט רואיינה על ידי דובאל, אגב, איננה מקרית. השתיים צפויות לככב בקרוב בקומדיה רומנטית חדשה בשם "Happiest Season", אותה ביימה דובאל בעצמה. בסרט, סטיוארט מגלמת את אבי, צעירה שמתכננת להציע נישואים לבת הזוג שלה (מקנזי דיוויס) במהלך ביקור אצל משפחתה - רק שבמהלך הביקור היא מגלה שבת הזוג טרם יצאה מהארון בפני הוריה השמרנים. לצד סטיוארט, דיוויס ודובאל משתתפים בסרט, שצפוי לצאת לאקרנים מעבר לים בחודש הבא, גם השחקנים מרי סטינבורגן, ויקטור גרבר, אליסון ברי ("GLOW") ודן לוי ("שיט'ס קריק").

View this post on Instagram

Kristen! Jaymes! Stewart! graces our November cover in conversation with @officialclead. “The first couple of times I played queer characters, I was not [openly] queer yet. I’m drawn to stories and people for a reason, and I think, by default, I represent what I stand for.” The rather private actress opens up about coming out, holding out hope, and practicing #princessdiana’s accent in the #linkinbio. #kristenstewart Photographed by: @oliviamalone Written by:@officialclead Styled by: @rebeccarams Hair by: @hairbyadir Makeup by: @jilliandempsey

A post shared by instylemagazine (@instylemagazine) on