החטופים פרננדו סימון מרמן בן ה-61 ולואיס הר בן ה-70 חולצו הלילה (בין ראשון לשני) במבצע מורכב של שב"כ, ימ"מ, שייטת 13, חטיבה 7 של שריון ובסיוע אווירי של חיל האוויר. לצד השמחה הגדולה כאן בישראל גם בארגנטינה, מולדתם של פרננדו ולואיס, חוגגים את שחרור שני החטופים משבי חמאס.

בעיתון הפופולרי "קלארין" דיווחו על השחרור בכותרת הראשית וכתבו: "במבצע מפתיע - שני ארגנטינאים שהוחזקו בידי חמאס שוחררו על ידי הכוחות הישראליים. בעיתון ציינו כי שני החטופים במצב טוב. "שני חטופים ארגנטינאים שוחררו על ידי כוחות הביטחון הישראליים במבצע ברצועת עזה", נכתב בעיתון "לה נאסיון", שם ציינו כי "מרמן והר נחטפו על ידי חמאס במתקפת הטרור של 7 באוקטובר, שהחלה את המלחמה במזרח התיכון".

ב-"infobae" כתבו ש"הצבא הישראלי הכריז על שחרור שני חטופים במהלך מבצע בדרום עזה. בהצהרה קצרה, כוחות ההגנה ששחררו את פרננדו מרמן ואת לואיס הר, שניהם ארגנטינאים. הרשויות אישרו כי הם במצב רפואי טוב".

כותרת המבצע לשחרור חטופים ב-"La Nacion" (צילום: צילום מסך)
"שני חטופים ארגנטינאים שוחררו על ידי כוחות הביטחון הישראליים", הכותרת ב-La Nacion | צילום: צילום מסך

כותרת המבצע לשחרור חטופים ב-infobae (צילום: צילום מסך)
"הצבא הישראלי הכריז על שחרור שני חטופים במהלך מבצע בדרום עזה". הכותרת ב-infobae | צילום: צילום מסך

יש לציין שהודעת השחרור מגיעה בלילה ספורטיבי שמח במיוחד לארגנטינאים, שכן הנבחרת האולימפית שלהם גברה על ברזיל 0-1 ועלתה לאולימפיאדה על חשבונם של הברזילאים, שלא יוכלו להגן על תוארם. למרות שמדובר במדינת כדורגל, שחרור החטופים הוא זה שתפס את הכותרות הראשיות.

מצבם של שני החטופים מוגדר טוב והם הועברו לבית החולים שיבא תל השומר. שני החטופים הוחזקו על ידי חמאס ברפיח שבדרום הרצועה, הלוחמים פשטו על הבניין שבו הם הוחזקו וחילצו אותם תחת אש, לוחם אחד נפצע קל במהלך המבצע החילוץ.

בהודעה של נשיא ארגנטינה חאבייר מיליי, שרק בשבוע שעבר ביקר בישראל נכתב: "הנשיא מודה לצה"ל, לשב"כ ולמשטרת ישראל על שסיימו בהצלחה את מבצע חילוץ האזרחים הארגנטינאים פרננדו סימון מרמן ולואיס הר, שנחטפו ב-7 באוקטובר האחרון על ידי מחבלי חמאס".