יכולים להיות 100 אנשים בחדר, אבל רק אחד מהם לא קיבל מועמדות לאוסקר, ושמו הוא בראדלי קופר. "כוכב נולד" הוא אחד הסרטים המדוברים של השנה החולפת, וגם אם לא מדובר ביצירת מופת, ההופעה החד פעמית והמרגשת של ליידי גאגא בסרט גרמה לכולם להתרגש והחלה להערים מועמדויות לפרסים.

בעוד גאגא והשיר "Shallow" הם ללא ספק שני גורפי המועמדויות העיקריים בסרט, גם בראדלי קופר קיבל אהבה על בימוי הסרט הראשון שלו, והיה מועמד לפרסים בקטגוריית הבימוי באינספור פסטיבלי סרטים, כמו גם בטקסי בחירת המבקרים, גילדת הבמאים והבמאיות האמריקאית, גלובוס הזהב והבאפטה - שאליו הוא יגיע במקום להופיע עם ליידי גאגא בטקס פרסי הגראמי.

אבל האוסקר הוא עדיין הפרס הנחשק ביותר בהוליווד, ולמרות שקופר מועמד בקטגוריית השחקן והתסריט המעובד, הוא הושמט מקטגוריית הבימוי. בראיון לאופרה ווינפרי, קופר ענה איך הוא מרגיש לגבי ההתעלמות הצורמת הזאת. "לא הייתי מופתע, אני אף פעם לא מופתע כשאני לא מועמד למשהו", אמר קופר בטון רגוע ביותר. "הייתי עם חבר בבית קפה בניו יורק והסתכלתי על הטלפון שלי, והיחצ"נית שלי ניקול סימסה לי ובירכה אותי על כל מיני דברים אחרים, אבל לא סיפרה לי את החדשות הרעות".

מה הייתה התחושה שלו כשהוא גילה? "הדבר הראשון שהרגשתי הייתה מבוכה. הייתי מובך כי לא עשיתי את חלקי, לא עשיתי את העבודה שלי. אבל האמת היא, שגם אם הייתי מקבל מועמדות, זה לא היה נותן לי תחושה שכן עשיתי את העבודה שלי. זה הטריק. הטריק הוא לעשות משהו שאתה מאמין בו, ולעבוד קשה". מה שכן, קופר עומד להצטרף לליידי גאגא על במת טקס האוסקר, והשניים יבצעו יחד את השיר "Shallow" שמועמד לפרס, מה שללא ספק יוציא כמה דמעות מהקהל, והרבה יותר דמעות מליידי גאגא.