ספק אם מתיו מקונוהיי זכה אי פעם לכל כך הרבה יחס תקשורתי כמו במבלך השבועיים האחרונים, ולא במקרה: השחקן זוכה האוסקר הוציא בשבוע שעבר את ספרו האוטוביוגרפי "Greenlights", וקטעים שפורסמו מתוכו, כמו גם ראיונות שהעניק לקידום הספר, כללו שלל חשיפות מתוך חייו האישיים. כך, למשל, מקונוהיי סיפר על ההתעללויות המיניות שעבר בצעירותו ואף שיתף כמה פרטים מסקרנים מתוך חיי הנישואים של הוריו. עכשיו, בראיון נוסף, השחקן מתייחס למשבר משמעותי אחר שחווה לפני כמה שנים.

בראיון לתכנית הרדיו של הווארד סטרן, מקונוהיי חשף כי הוא ניתק בעבר את הקשר מאמו, קיי, למשך שמונה שנים, וזאת בעקבות העובדה שהיא הדליפה סיפורים אודותיו לתקשורת. לפי השחקן, הבעיה בהתנהלות של אמו התגלתה בתחילת ימי הפרסום שלו, והתבטאה בכך ששיחות פרטיות שהיה מנהל איתה היו מתגלגלות לכלי התקשורת השונים תוך ימים בודדים. "הייתי מתקשר לאמא שלי בזמן ההוא, אחרי שנעשיתי מפורסם, והייתי צריך לדבר איתה", סיפר מקונוהיי, שהסביר כי הרגיש "קצת לא מאוזן" באותם ימים, שכן הוא התקשה להסתגל להצלחה החדשה שלו והיה זקוק לתמיכתה של אמו.

"אמא שלי הייתה האדם היחיד על הקו", המשיך מקונוהיי לשחזר, "האישה שהייתה בטלפון הייתה מעריצה של התהילה שלי. אז הייתי מדבר איתה ופתאום - אופס - כל מה ששוחחנו עליו הופיע בעיתון שלושה ימים אחר כך". "אמרתי לה 'אמא, זה היה בין שנינו'". 

הדלפת השיחות לא הייתה הדבר היחיד שהפריע למקונוהיי באותם ימים. אמו של השחקן התארחה גם בתכנית הטלוויזיה "Hard Copy" - ששודרה במהלך שנות התשעים וכללה לא מעט ידיעות צהובות ולא-בהכרח-מבוססות - והעניקה לצופים סיור מצולם בתוך הבית בו גדל. "הנה אמא שלי, מעניקה למישהו סיור בבית ואומרת 'כאן מצאתי אותי עם זאת ועם זאת במיטה, כאן ראיתי אותו במקלחת, אתם יודעים מה הוא עשה בפנים'", סיפר מקונוהיי לסטרן. 

לפי השחקן, לאחר הצפייה בתכנית הוא נאלץ להתקשר לאמו פעם נוספת, וזאת מאחר שהוא כלל לא ידע על הופעתה הטלוויזיונית. אמו של מקונוהיי שאלה אותה "על מה אתה מדבר?", ורק בהמשך הודתה כי היא לא חשבה שהוא יגלה על ההופעה שלה. מקונוהיי הסביר במהלך הראיון כי הוא ואמו החלו להתרחק באותו זמן, אך הבהיר ש"היא תמיד הייתה אמא שלה, אבל היא הפכה לאדם אחר". "הייתי חייב להציב כמה גבולות", הודה, "וזאת הייתה מערכת יחסים מאתגרת במשך שמונה שנים".

היום, יש לציין, מוקנוהיי ואמו כבר נמצאים בקשר הרבה יותר טוב. "ברגע שהקריירה שלי סוג של התייצבה והרגשתי בשליטה", סיפר לסטרן, "שחררתי ואמרתי 'לכי תעשי את זה, אמא. מה שאת רק רוצה. הנה המצלמה'. והיא הייתה מעולה, יש לה דברים מדהימים להגיד ולעשות". קיי, אגב, עברה לגור עם מקונוהיי, אשתו קמילה אלבס, ושני ילדיהם במהלך החודשים האחרונים - והמשפחה המורחבת מבלה ביחד את חודשי הקורונה הארוכים.

View this post on Instagram

One proud mamma! #Greenlights book out TODAY!!!! Uau!!! Words can not express how proud I am of this work of love that Matthew did!! Laugh out loud, to tears, to wisdom, to the bumper stickers it is a journey you just have to read!!! Turn your red lights into greenlights!! Go get it at www.greenlights.com or anywhere books are sold!!! . . Uma mamãe orgulhosa! #Greenlights reserva HOJE!!!! Uau!!! Palavras não podem expressar o quão orgulhoso estou deste trabalho de amor que Mateus fez!! Rir em voz alta, às lágrimas, à sabedoria, aos adesivos, é uma jornada que você só tem que ler!!! Transforme suas luzes vermelhas em luzes verdes!! Vá buscá-lo em www.greenlights.com!!

A post shared by Camila Alves McConaughey (@camilamcconaughey) on