טקס האוסקר ייזכר בזכות הרגעים הגדולים בו - "פרזיטים" עשה היסטוריה והפך לסרט הזר הראשון שזוכה הפרס הסרט הטוב ביותר, בראד פיט זכה לראשונה באוסקר על משחק ו-25 שנה אחרי "מלך האריות", אלטון ג'ון שוב זכה לכבוד מהאקדמיה על שיר שכתב. אבל כמו כל טקס פרסים אחר, האוסקר הוא גם כר פורה לרגעים ביזאריים, מגוחכים ולא ברורים. בשביל זה אנחנו כאן. 

כל טקס פרסים מתחיל, איך לא, בשטיח האדום, שהשנה סיפק גם הוא כמה אנקדוטות ראויות לציון. למשל - ג'וליה באטרס, הילדה מ"היו זמנים בהוליווד", מגיעה לטקס עם כריך עוף בתוך התיק שלה. לפי כתבת שראיינה את באטרס על השטיח, השחקנית הצעירה הביאה איתה אוכל מהבית כי היא "לא אוהבת את האוכל בטקס".

עוד רגע מוזר על השטיח האדום נרשם כאשר בלאק צ'יינה - ראפרית המוכרת בעיקר בתור האקסית של האח רוב לבית קרדשיאן - הגיעה לטקס, בלי שאף אחד יטרח להסביר מה לה ולאירוע שכלל כמעט כל אגדה הוליוודית חיה. הגולשים בטוויטר כמובן לא נשארו אדישים והביעו את ההתפעלות שלהם מהאורחת החריגה. בין המגיבים היה גם הקומיקאי בילי אייכנר, שהתבדח: "אהבתי אותה ב'סיפור נישואים'".

גם בתוך האולם ובמהלך הטקס לא היו חסרים רגעי ביזאר. לצד ג'אנל מונה ובילי פורטר שפתחו את הטקס והנאמבר בהפתעה של אמינם - שזכה ללעג - גם האייקון בילי אייליש הופיעה בטקס, ושרה את "Yesterday" של הביטלס במהלך המחווה לכוכבים שהלכו לעולמם השנה. אייליש בלטה במיוחד על המסך עם פרצופים די חריגים בתגובה למה שהתחולל על הבמה, כמו האופן הקומי (והמוזיקלי) בו הציגו הקומיקאיות קריסטן וויג ומאיה רודולף פרס בטקס - שכנראה לא הצחיק במיוחד את הזמרת הצעירה.

אמרתם קטע קומי ומוזיקלי, אמרתם "קאטס", סרט שרק השבוע שבר שיא מועמדויות לפרס "פטל הזהב" (פרס דמוי-אוסקר לסרטים הגרועים של השנה). רבל ווילסון וג'יימס קורדן, שניים מכוכבי הסרט הכושל, עלו לבמה להציג את פרס האפקטים החזותיים הטובים ביותר (שהוענק לסרט "1917") בעודם מחופשים, איך לא, לחתולים שגילמו בסרט. "בתור חלק מהקאסט של 'קאטס', אף אחד לא יודע להעריך יותר טוב מאתנו את הצורך האפקטים חזותיים מוצלחים", התבדחה ווילסון, לאחר שהסרט בו השתתפה זכה ללעג מאותה סיבה בדיוק.

הרגע הגדול ביותר של הטקס היה, כאמור, הזכייה המפתיעה וההיסטורית של "פרזיטים" בפרס הסרט הטוב ביותר. במהלך נאום הזכייה של מפיקי הסרט האור על הבמה כבה בפתאומיות, ככל הנראה בסימן ישיר למדי שהגיע כבר הזמן להתפזר הביתה. לאחר זעקות של הנוכחים בקהל - שרליז ת'רון וטום הנקס, בין היתר - האור חזר, היוצרים המשיכו לנאום ואחד מטקסי האוסקר ההיסטוריים הגיע אל סיומו.