בשנים האחרונות, בעיקר מאז התפוצצות פרשיית התקיפות המיניות של הארווי וויינשטיין ויוזמת Time's Up, נראה כי הוליווד משתנה לטובה בכל מה שקשור ליחסי כוחות מגדריים, כאשר בעבר, נשים חטפו אש ומטחים של האשמת הקורבן אם העזו לחשוף את סיפורן - וכיום, המודעות לנושא גברה ונשים שנפגעו זוכות לתמיכה רחבה יותר. אבל גם אם המודעות אכן גברה והיחסים בין שחקניות לבין גברים בעלי כוח בתעשייה משתפרים - סיפורים מהעבר עדיין ממשיכים לצוץ מפעם לפעם, ומוכיחים עד כמה היחס הסקסיסטי היה שגרתי עד לא מזמן.

האחרונה לחשוף התנהלות בעייתית מסוג זה היא פריאנקה צ'ופרה ("קוונטיקו", "משמר המפרץ"), שפילסה את דרכה להוליווד אחרי שזכתה בתואר מיס עולם לשנת 2000. אתמול פורסם במגזין מטרו הבריטי קטע מתוך הספר האוטוביוגרפי החדש שלה, שנקרא "Unfinished". בספר, כתבה צ'ופרה בין השאר על יחס גזעני שחוותה מחברותיה לספסל הלימודים כשרק עברה מהודו לארצות הברית, וכעת, נחשף גם כי מדובר בספר גם על אחד המפגשים הראשונים והמפוקפקים שלה עם במאי הוליוודי, כשהיא איננה מזכירה את שמו.

"אחרי כמה דקות של סמול טוק, הבמאי/מפיק ביקש ממני לעמוד ולעשות בשבילו סיבוב, אז עשיתי את זה", היא כותבת בספר. "הוא בהה בי הרבה זמן ואז הציע שאני אעשה הגדלת חזה, אתקן את הלסת שלי ואוסיף עוד ריפוד לישבן. הוא אמר שאם אני רוצה להיות שחקנית, אני חייבת 'לתקן את הפרופורציות' שלי, ושהוא מכיר רופא נהדר בלוס אנג'לס שהוא יכול להפנות אותי אליו. מי שהיה אז המנהל שלי הסכים איתו. עזבתי את המשרד שלו כשאני מרגישה המומה וקטנה", היא ממשיכה. "האם הוא צדק כשאמר שאני לא אוכל להיות מצליחה אלא אם אתקן כל כך הרבה דברים בגוף שלי? חשבתי על כל האנשים בתקשורת ובתעשייה שהתייחסו אלי בתור 'כהה' או 'נראית שונה' ותהיתי אם אני בכלל מתאימה לתעשייה הזאת". 

בראיון שהעניקה למגזין, השחקנית הרחיבה לגבי אותה הפסקה מתוכו וטענה ששיחות מהסוג הזה היו רגילות ושגרתיות בתעשייה. צ'ופרה אף הודתה כי באחת הפעמים היא עזבה שיחה כזאת באמצע, ולא אמרה לבמאי למה היא יצאה מהפגישה. "מעולם לא היה לי אומץ להגן על עצמי", היא אמרה. "שמעתי כל כך הרבה פעמים 'אל תהיי מטרד, את חדשה בתעשייה, את לא רוצה שיהיה לך מוניטין של מישהי שעושה צרות או שלא קל לעבוד איתה'. כיום אני יודעת שזה דבר שהרבה נשים צעירות שומעות כל הזמן. נפלתי בזה גם אני, למרות שהחשבתי את עצמי כמתקדמת וחכמה. למדתי להגן על עצמי במהלך הזמן, אבל בזמנו הייתי מבועתת".