בימים אלה טום הולנד מצטלם לסרט חדש בסדרת סרטי "ספיידרמן" ביקום הקולנועי של מארוול, אבל במקביל ממשיך לקדם את "Cherry", הסרט החדש שלו שהגיע למסך בפברואר האחרון. הסרט, שבוים על ידי האחים ג'ו ואנתוני רוסו (שביימו את הולנד בשני הסרטים האחרונים בסדרת "הנוקמים") מבוסס על סיפור אמיתי, והולנד מגלם בו חייל משוחרר שמתמודד עם פוסט-טראומה, מתמכר למשככי כאבים ונסחף אל תוך אורח חיים מפוקפק. לצד ההכנות הקלאסיות ששחקנים נדרשים לעשות לקראת צילום סרט או סדרה, הולנד נאלץ לעשות הקרבה חריגה למדי - כשהוא נדרש להשיל כ-30 פאונד, שהם כ-14 קילוגרמים, במסגרת ההכנות לצילומים. 

בריאיון חדש לגיליון אפריל של מגזין GQ הבריטי, סיפר הולנד על התהליך המפרך ועל המחיר הפיזי שנגבה ממנו. "הייתי צריך לרדת הרבה במשקל בשביל הסרט, ואני לא חושב שאני אי פעם אעשה את זה שוב". מה הפך את החוויה לגרועה כל כך? קודם כל, 14 ק"ג הם כמעט רבע ממשקל גופו של הולנד, והוא היה צריך לא רק לרדת במשקל כדי לצלם את הסצנות בסרט בתקופה שהדמות שלו מכורה לסמים, אלא לעלות חזרה במשקל ובמסת שריר עבור צילומי סצנות בהן הוא עדיין חייל ולוחם בצבא האמריקאי, טרם התמכרותו לסמים.

"רצתי כל יום בתוך שקית זבל. זה היה נורא, באמת", הולנד סיפר. הפרקטיקה הזאת אולי נשמעת לכם הזויה, אבל מתברר שמדובר בטריק שמשתמשים בו כוכבי הוליווד נוספים: השיטה היא לחורר שקית זבל וללבוש אותה כמו חולצה, כך שהשקית גורמת ללובש להזיע ולאבד נוזלים. במילים אחרות, לא ממש דרך מומלצת לרדת במשקל מסיבות בריאותיות, אלא פרקטיקה שכדאי להשאיר למקרי קיצון בלבד. כמו כן, שיטה הכוללת דמיון מצמרר ממש לדמותו של בראדלי קופר ב"אופטימיות זה שם המשחק".

"רק עשרה שבועות לתוך הצילומים באמת הבנתי למה הכנסתי את עצמי ומה אני צריך לעשות כדי לשנות את המראה שלי בשביל התפקיד", הולנד הוסיף. "ישבתי עם המאמן שלי והוא אמר לי 'אוקיי, אתה צריך לאכול רק 500 קלוריות ביום ולרוץ 15 ק"מ. צא לדרך"' זה היה מאוד קשוח. וכשהייתי צריך לעלות חזרה במשקל לשחק חייל? נהייתי ממש חולה, האמת. זה שינה את מערכת היחסים שלי עם אוכל לחלוטין. אני חושב שיהיה ממש קשה למצוא תפקיד שיצדיק את ההתעללות הזאת בגוף שלי שוב".

האם מה שהולנד מתאר כהתעללות בגוף שלו היה שווה את התוצאה הסופית? לא בטוח, אם לשפוט לפי האופן בו התקבל "Cherry", שזכה לציון הממוצע המביך של 38% באתר ביקורות הקולנוע Rotten Tomatoes, שמשקלל ציונים וביקורות שניתנו לסרטים על ידי מבקרים שונים לכדי ציון אחד. הולנד לפחות יכול להתנחם בעובדה שההופעה שלו דווקא זכתה לביקורות אוהדות, וכמעט כל המבקרים שלא אהבו את הסרט מציינים אותו כנקודת אור כמעט יחידה בסרט.

בשיחה עם מגזין דדליין שנערכה בחודש ינואר האחרון, האחים רוסו, סיפרו על ההקרבה שעשה הולנד למען התפקיד בסרט. "טום ממש קרע את עצמו לגזרים בשביל הסרט הזה. הוא השיל 14 קילו, והוא העלה אותם בחזרה", הסבירו, כשהכוונה היא לכך שהשחקן, כאמור, מצלם בימים אלה את "ספיידרמן 3", תפקיד שדורש ממנו לחזור לגזרתו החטובה. "אנחנו נמצאים תחת לוח זמנים של סרט עצמאי, לא היה לנו זמן לעשות את כל הדברים האלה".

בהמשך, במסגרת מסיבת עיתונאים לרגל יציאת הטריילר לסרט, האחים רוסו שיבחו פעם נוספת את הולנד ואת השחקנית שלצדו, סיארה בראבו, שנדרשה גם היא לעבור שינוי גופני. "הם קרעו את עצמם פיזית ונפשית בשביל זה", הסביר ג'ו, "רציתי לציין, אתם יודעים, טום השיל כמעט רבע ממשקל הגוף שלו. אני יודע שגם סיארה ירדה המון במשקל, ואתם יודעים איך זה מרגיש כשאתם עושים את זה לאורך תקופה, כשאתם חיים את זה בכל יום". "אתה מרעיב את עצמך ואתה חייב ללכת לעבודה ולהתמודד עם סצינות מורכבות רגשית. שניהם באמת קרעו את עצמם. כל הכבוד לכם חברים, כי אתם חשפתם את עצמכם כדי להשיג את האותנטיות הכי גדולה שיש. אלה כמה מההופעות הכי מרשימות שלקחנו בהן חלק, וזה גבה מחיר פיזי אמיתי משניהם".