פרסום ראשון: עיתונאית חדשות 12 רינה מצליח, שעושה בימים אלה את צעדיה הראשונים בעולם המשחק עם תפקיד בסדרה "הברווזון המכוער", לוהקה ל"גן קופים" - סרטו החדש של הבמאי אבי נשר, והראשון שלו מאז הצלחת הסרט "תמונת הניצחון" שנמכר להפצה עולמית בנטפליקס.

ב"גן קופים", שייצא לצילומים מחר (ב'), מצליח צפויה לפגוש כמה מהקומיקאים המובילים בישראל שישחקו לצדה: אדיר מילר, שני כהן, יניב ביטון וערן זרחוביץ', כמו גם השחקנים שירה נאור, עלא דקה וסוזנה פפיאן. מדובר בשיתוף הפעולה הרביעי בן נשר למילר, לאחר שתפקידו הקודם של מילר בסרט "פעם הייתי" זיכה אותו בפרס אופיר לשחקן הראשי הטוב ביותר. כאמור, סרטו הקודם של נשר "תמונת הניצחון" נבחר כסרט הישראלי העלילתי הראשון אי פעם שיוקרן בנטפליקס ישראל מאז השקתו של שירות הסטרימינג, ובנוסף יוקרן בנטפליקס ארה"ב ובעשרות מדינות ברחבי העולם.

"גן קופים", שנכתב בהשראת אירועים אמיתיים, עוסק בסופר ישראלי שספריו זכו להצלחה גדולה בשנות ה-60, אך תרבות הביטול באמצע שנות ה-70 מביאה לדעיכה סופנית של הקריירה הספרותית שלו. לקראת סוף שנות ה-80 מזהה הסופר שזוהי שעת הכושר לצאת למלחמה על מקומו הראוי בעולם הספרות הישראלי, ואל המערבולת רבת התהפוכות שלו נסחפים גם אלמנה מחויכת באופן חשוד, קיבוצניק הנושא סוד אסור, שחקנית צעירה ויפיפייה אך כושלת, מבקר ספרות חד לשון, במאי קולנוע איטלקי הנושא סוד משלו ומפיקה צעירה ואמביציוזית. מצליח, שזהו תפקידה הקולנועי הראשון, צפויה לגלם את דמותה של מבקרת הספרות. 

אדיר מילר, שני כהן, יניב ביטון, ערן זרחוביץ' (צילום: איריס נשר)
"גן קופים". אדיר מילר, שני כהן, יניב ביטון וערן זרחוביץ' | צילום: איריס נשר