שרת האנרגיה קארין אלהרר ממליצה על הסדרה "גמביט המלכה": "העלילה אמנם בדיונית, אבל המסר חשוב למציאות. הגיבורה אליזבת' הרמון מגיעה מבית יתומות עד פסגת עולם השחמט, תוך כדי התמודדות עם מגוון אתגרים ומראה שגם תנאי פתיחה קשים לא יעצרו את מי שנחוש להצליח. הצפייה מומלצת לכל מי שחושב שהשמיים הם הגבול או סתם צריך השראה".

שר התרבות והספורט חילי טרופר ממליץ על הספרים "סיפור על אהבה וחושך" ו"הר אדוני": "'סיפור על אהבה וחושך' מאת עמוס עוז ו'הר אדוני' של ארי דה לוקה הם שני ספרים שהצליחו ללכוד במילים את האנושיות על כל צדדיה. את כל הכאבים והשמחות, הפחד והחסד, הצלקות והיופי שאפשר לבקש בספר ושיש בחיים. בשני הספרים יש דיוק מופלא במילים ועלילות שיש בהן שכבות רבות, אבל גם פשטות נוגעת. יותר מכל יש בהם אהבת אדם עמוקה. אני אוהב לחזור אליהם שוב ושוב".

שרת הכלכלה אורנה ברביבאי ממליצה על הסרט "ימים נוראים": "הסרט 'ימים נוראים' מתאר כיצד ההסתה שלפני רצח ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל תורגמה על ידי אדם אחד לרצח פוליטי. התגברות ההסתה שחווינו בחודשים האחרונים מטרידה מאוד והיא בבחינת נורת אזהרה לרצח נוסף שיכול חלילה לקרות. לכל אחד מאיתנו יש אחריות אישית למתן את דרך ההתבטאות ולקדם תרבות שיח המאפשרת ויכוח לגיטימי על נושאים שבמחלוקת, מבלי להיגרר לאלימות מילולית ופיזית. אני ממליצה לכל מי שעוד לא צפה בו לעשות זאת".

מירב כהן (צילום: יוחאי צוברי)
הצפייה הפכה לטיפול זוגי. מירב כהן | צילום: יוחאי צוברי

שרת הפנים איילת שקד ממליצה על הספר "אביב חלדו": "אחד הספרים האהובים עליי הוא 'אביב חלדו' של אניטה שפירא, ביוגרפיה של יגאל אלון המגוללת את סיפור חייו ששזור בסיפור הקמתה של מדינת ישראל. הוא כתוב מאוד יפה ומלמד היסטורית על כל האירועים החשובים מתקופת הפלמ"ח ועד הקמת המדינה וביסוסה. ספר מרתק ומומלץ מאוד".

השרה לשוויון חברתי מירב כהן ממליצה על "הממשלה" ("בורגן"): "ממליצה בחום על 'הממשלה'. זו סדרה מדהימה על מנהיגות נשית ופוליטיקה. בעיניי, בירגיטה היא דמות מעוררת השראה: אמיצה, חכמה ואנושית. לא פעם אני נתקלת במצבים שבהם אני תוהה מה בירגיטה הייתה עושה. לצפות בסדרה הזו יחד עם בעלי היה סוג של טיפול זוגי".

שר התקשורת יועז הנדל ממליץ על הסדרה "פאודה" ועל הספר "השלישי" של ישי שריד: "'פאודה' היא סדרת אקשן שכיף לראות ומזכירה נשכחות. חוץ מזה, שני הכותבים שלה מצוינים וזה סיפור מאוד ישראלי. אין יחידות כאלו בשום מקום אחר בעולם, ואין אנשים כאלה בשום מקור אחר בעולם".

שר התפוצות נחמן שי ממליץ על הסדרות "שטיסל", "פאודה" ו"בלקספייס": "אני חובב גדול של סדרות טלוויזיה ישראליות. אני מסתכל בגאווה על הפירות הנפלאים שהניבו זכיונות הטלוויזיה המסחרית שפיתחו והפיקו מאות יצירות ישראליות איכותיות ומקוריות. תאגיד השידור מביא הישגים נהדרים גם כן, ואני שמח שתרמתי להקמתו ולמחויבויותו ליצירה הישראלית. אז 'שטיסל', 'פאודה', ו'בלקספייס' הן דוגמאות נהדרות לטלוויזיה ישראלית ואני שמח על כך".

נחמן שי (צילום: פלאש 90/ הדס הרוש, חדשות)
תומך ביצירה מקומית. נחמן שי | צילום: פלאש 90/ הדס הרוש, חדשות

שר העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים מאיר כהן ממליץ על הספר "הדבר": "אחרי 35 שנים ובעקבות מגפת הקורונה, שלפתי שוב את הספר 'הדבר' של אלבר קאמי. גם לאחר 35 שנים, אני ממליץ בחום".

שר המודיעין אלעזר שטרן ממליץ על הספר "שירת סרטני הנהר": בדיוק סיימתי לקרוא את הספר "שירת סרטני הנהר" של דליה אוונס ונהניתי ממנו מאוד. במקביל לקריאת סיפורת, אני נוהג לקרוא ספרי עיון. ספרי עיון שאני תמיד נהנה לקרוא, הם הספרים של הרב יונתן זקס. כל אדם, לא משנה אם דתי או חילוני, ימצא עניין רב בספריו ובלבד שהוא פתוח ליהדות פתוחה המוצאת תימוכין ואתגרים גם בספרות העולם. לא סתם הרב זקס זכה לכל כך הרבה תארי כבוד ממוסדות אקדמאים ומבית המלוכה הבריטית ונחשב להוגה דעות מהחשובים בזמננו". 

שר הביטחון בני גנץ ממליץ על הסדרה הדנית "הממשלה" ("בורגן") ועל הספר "מצעד האיוולת היהודי": "'הממשלה' (בורגן) היא סדרה שמתארת פוליטיקה פרלמנטרית שאיכשהו מזכירה אותנו, רק בקור, ונהניתי מאוד לראות אותה. 'מצעד האיוולת היהודי' מאת אמוץ עשהאל - כדי שנלמד מההיסטוריה של עצמנו איך לא להיות".

שר הבינוי והשיכון ושר ירושלים ומורשת זאב אלקין ממליץ על "בית הקלפים".