לפני מספר ימים פרסמה סטפני מאייר, מחברת סדרת ספרי "דמדומים", שעון ספירה לאחור ברשתות החברתיות בהן היא חברה. הערב הספירה לאחור הגיעה לסיומה, ואיתה גם בשורה משמחת ומפתיעה: מאייר חוזרת, ועוד עם ספר הקשור באופן ישיר לסדרה שהפכה להצלחה קולנועית בכל העולם.

ספר הבכורה של מאייר, "דמדומים", יצא לאור בשנת 2005. בשלוש השנים הבאות, מאייר פרסמה שלושה ספרי המשך ללהיט שכתבה: "מולד הירח", "ליקוי חמה" ושחר מפציע". ארבעת הספרים האלו הפכו גם לסדרת סרטים מצליחה, כאשר סאגת "דמדומים" הביאה לעולם לא רק חמישה סרטים שוברי קופות (הספר האחרון, "שחר מפציע", עובד לשני סרטים נפרדים), אלא גם הציגה בפניו כמה מהכוכבים הגדולים ביותר כיום, בהם השחקנים קריסטן סטיוארט ורוברט פטינסון.

במשך כל הזמן הזה, מעריצי "דמדומים" עסקו בעיקר בדבר אחד: "שמש חצות", ספר אותו מאייר הייתה אמורה להוציא כבר בשנת 2008. הפצת הספר בוטלה על ידי מאייר לאחר שאחת מהטיטות שלו דלפה לרשת, ומאייר המאוכזבת החליטה להעלות לאתר שלה את הגרסה המעודכנת ביותר שלו, מבלי לשחרר אותו באופן רשמי. 12 שנים חלפו, ולמעט הטיוטה אותה מאייר העלתה, המעריצים לא זכו לספר מסודר. עד עכשיו.

במשך הימים האחרונים הרשת סערה סביב ספקולציות בנוגע להודעה הצפויה של מאייר, כאשר רבים מעריכים כי היא תהיה קשורה באופן כזה או אחר לספר האבוד. יום שני הגיע, הספירה לאחור הסתיימה, המעריצים נהרו בהמוניהם - והאתר של מאייר קרס. הפתרון: הסופרת עלתה לשידור בתכנית "גוד מורנינג אמריקה", שם בישרה באופן רשמי על הוצאתו לאור "שמש חצות".

"זה זמן משוגע ולא הייתי בטוחה אם זה הזמן הנכון להוציא את הספר הזה, אבל כמה מכם כבר חיכו לו כל כך, כל כך הרבה, שזה הרגיש לא הוגן לגרום לכם לחכות עוד", סיפרה מאייר בשידור. בנוסף, מאייר בישרה כי לא רק שהיא החליטה להפוך את "שמש חצות" לספר של ממש, אלא כי העבודה עליו כבר די מוכנה - והוא צפוי לצאת בארצות הברית ב-4 באוגוסט. הספר לא נחשב להמשך רשמי של "דמדומים" מאחר והוא מספר סיפור מקביל: בעוד סדרת הספרים המקורית הציגה את הסיפור מנקודת מבטה של בלה סוואן (שגולמה על ידי סטיוארט בסרט), "שמש חצות" מציג את אותם אירועים דווקא מהזווית של אדוארד (פטינסון). 

אחרי ההודעה החגיגית, האתר של מאייר חזר לאוויר ואיתו גם מכתב ממנה אל הקוראים. "בזמן שהתמהמתי עם עבודת עריכה אמיתית (אני תמיד בשיא היצירותיות שלי כשאני מתמהמהת), התחלתי לתהות איך הפרק הראשון של 'דמדומים' היה נראה אם הוא היה נכתב מנקודת המבט של אדוארד", כתבה מאייר, "יש כל כך הרבה יותר (תוכן, ר.א) לצד שלו בסיפור מאשר לזה של בלה בפרק הראשון". 

"למרות שלא היה זמן לעבוד על זה מיד", הוסיפה מאייר, "הרעיון של לתת לאדוארד הזדמנות לדבר דבק בי. לא יכולתי להסיר את זה ממני. מצאתי את עצמי חושבת על המילים שלו באמצע הלילה ומגלגלת ביטויים שהוא היה אומר כשהייתי מחכה בתור לדואר. ברגע שסיימתי את העבודה האמיתית שלי, התיישבתי ונתתי לאודארד לדבר באמת". 

סדרת "דמדומים" של מאייר מכרה יותר מ-100 מיליון עותקים ברחבי העולם. במרכז הספרים נמצא סיפור האהבה בין הנערה בלה לבין הערפד אדוארד, והיא, כאמור, גם עובדו בהמשך לסדרת סרטים מצליחה, כאשר כל אחד מחמשת הסרטים הכניס מאות מיליוני דולרים. מאייר כתבה בהמשך את הספר "גוף מארח", שהפך גם הוא לסרט מצליח, הפעם בכיכובה של סירשה רונן.